A máme tady už první fotografie zvětšujícího se bříška nastávající mladé maminky Pavly Kročkové. Kromě toho se v jejím týdeníčku dozvíte, na co se těší a z čeho má obavy.

brisko

Dnešním dnem začíná už můj 27. týden těhotenství a i já už cítím, že se mi to pomalinku krátí a blíží. A mám hodně smíšené pocity. Na jednu stranu se porodu hodně bojím a hlavně mám strach z komplikací a na druhou stranu už chci, ať je to za mnou. Mám hodně smíšené a zmatené pocity. Chtěla bych rodit normálně, o lécích na utišení bolesti taky neuvažuju, tak snad se mi to vyplní. Císařského řezu se docela obávám, a když to nebude nutné, nechtěla bych ho ani podstoupit.

Tento týden jsme si pořídili kočárek pro naši „snad“ Elišku. Kočárek je v krásné oranžové barvě. Původně jsem chtěla růžový, ale to mi doma neprošlo. Ale i oranžová je krásná. Bohužel jsem si ho v tom shonu a zmatku nestihla vyfotit, a tak vám dám alespoň obrázek, jak vypadá, ať se můžete podívat.
kocVzali jsme hned kombinační, aby se poté nemusel dokupovat. Kočárek zatím máme schovaný u babičky a dědečka, neboť podle známé pověry nesmí být doma. Sice já na pověry nevěřím, ale můj Tomáš na tuto ano, tak to respektuju. I když bych si s ním strašně ráda doma už jezdila a zkoušela „na prázdno“. Na kočárek jsem měla ušetřeno už předem. Z peněz na jídlo jsem si vždycky odkládala všechno, co zbylo, až se mi podařilo našetřit. Trvalo to celý rok.

Taky jsem si už objednala i dětskou postýlku, povlečení i s nebesy a další drobnosti, které mi ještě do výbavičky chybí. Nějakou kosmetiku, dudlíky, kosmetické potřeby pro mě a pro miminko atd. Ještě nám chybí pořídit monitor dechu, teploměr pro miminko a balík plínek do porodnice s vlhčenými ubrousky. Také mi ještě chybí líh na pupík pro miminko, těhotenská podprsenka a pár bryndáčků. Mám doma tři, tak ještě dva dokoupím. Objednané věci by měly přijít každým dnem, tak už se těším. A v průběhu září a října ještě dokoupím ten zbytek. A v říjnu už začnu pomalinku chystat tašku do porodnice. Ať to mám z krku a dostatečně předem. Může se stát i to, že budu rodit předčasně, ale doufám, že ne. Mám z toho obavy…

Musím taky dodat, že bez finanční pomoci mé rodiny, jak z mé, i Tomášovy strany bychom spoustu věcí možná ani neměli, a za to jim moc děkuji a jsem vděčná a hodně si toho vážím.

Taky už mám na lístečku napsané, které doklady je třeba vyřídit po porodu a ohledně miminka, neboť je toho moc a mám v tom hodně velký zmatek. Sama jsem zvědavá, jak to všechno vyřídíme, a doufám, že na nic nezapomeneme. Je toho opravdu dost...

Bříško si také poctivě mažu krémem na strie, tak doufám, že to bude účinné. Používám značku Elasti-Q, neboť se mi zdá nejlepší a krásně voní. Pořád každý den poctivě cvičím na stepperu i na velkém míči a je to asi účinné, protože mě nic nebolí a cítím se pořád dobře. Doporučuju, kdo může, ať v těhotenství s mírou cvičí. Váha mi pomalinku stoupá, vážím 66 kilo, takže mám 6 kilo nahoře.

Začínám taky už dávat dohromady dětský pokojíček, prozatím jsem umyla okno, plánujeme ještě koupit krásnou dětskou záclonu a taky začnu prát všechny oblečky, prostěradla, deky, zavinovačky a další věci, co mám. A už jsi je poctivě naskládám a nachystám do skříně.

Taky jsem si už přesadila skoro všechny květiny v bytě, které mám opravdu ráda, mám ráda všechno živé. Generální úklid je prostě v plném proudu.

Tento týden vám ještě přidávám fotky mého bříška, abyste měli představu, jak mi roste, fotky jsou čerstvé a nafocené tento týden. A přidávám i jednu starou fotku ze Zoo, kde jsem se snažila ulovit morčátko do tašky. Bohužel se nepodařilo. No a jedna fotka je z procházky po našem Bělském lese.

bris

morce

les

Přeji pěkný víkend
Pavla

Poznámka redakce

Z Pavlina týdeníčku  jsme si vzali inspiraci pro příští týden, kdy se budeme v jednom z článků věnovat těhotenským pověrám. A nezapomeneme ani na informace, týkající se všech „těhotenských a poporodních lejster“.

Související články

Reklama