Mladá maminka Pavla Kročková má už téměř 100% jistotu, že se jim narodí vytoužená holčička, která dostane krásné české jméno Eliška. Tak už jen projít řadu nepříjemných lékařských vyšetření, dokoupit výbavičku a těšit se na zdravou holčičku.

Tento týden byl pro mě skutečně velmi náročný. Neustále jsou strašná vedra, a to mi vůbec nedělá dobře. Vždycky jsem ráda, když zaprší, anebo se ochladí.

Byla jsem na pravidelné čtyřtýdenní kontrole u své gynekoložky. Pověděla mi, že miminko je naprosto v pořádku, a potvrdila mi, že je to stoprocentní holka, tak doufám, že se nespletla. Holčičku si moc přeju, bude se jmenovat Eliška.

Poté mě doktorka poslala na vyšetření na těhotenskou cukrovku, které absolvuju příští týden v nemocnici. Docela se toho bojím, protože se bere dvakrát krev a dlouho se tam čeká. Nemám ráda odběry krve, je mi u toho špatně. Až to bude za mnou, tak vám povím, jak to probíhalo.

Dále jsem se byla objednat u své praktické doktorky na běžnou preventivní prohlídku. Ta mě poučila, že těhotná žena musí mít vždy před porodem udělanou preventivní prohlídku (většinou v sedmém nebo osmém měsíci). Dělají se další testy (EKG apod.). Samozřejmě součástí jsou opět mé oblíbené odběry krve. Objednala mě na půlku října, to budu na začátku osmého měsíce.

No, a aby těch doktorů nebylo málo, byla jsem ještě jednou na genetickém vyšetření srdíčka miminka. Neboť minule se nepodařilo zobrazit aortální oblouk miminka v celé délce, tak mě pan doktor objednal k dětskému kardiologovi. Doktor byl velmi příjemný. Bohužel ani tentokrát se mu oblouk nepodařilo zobrazit. Řekl mi tedy, že miminko je zdravé, že nevidí nic špatného, ale bohužel nevidí ten oblouk, proto mi doporučil kontrolu miminka hned po porodu. Čím je miminko větší, tím hůře to jde údajně vidět, a proto nemá smysl dělat další ultrazvuky. Patřím údajně mezi ty špatně vyšetřitelné ohledně tohoto problému. Docela mě to znervóznilo, ale ve zprávě mám napsaný závěr: „Bez známek kritické nebo významné srdeční vady“ a také „Velmi špatné vyšetřitelnost, doporučená kontrola novorozence po porodu“. Dokonce jsem se ho, jako blázen, několikrát za sebou ptala, jestli mi říká pravdu, ale ujistil mě, že se to občas stává. Asi jsem trochu nervák. Přeju si jen, ať je miminko v pořádku a ať je zdravé. Na ničem jiném mi nezáleží.

Tak to bylo pro tento týden z lékařských vyšetření všechno, uvidíme, co mě čeká dál. Pomalu těch doktorů začíná přibývat. A to tam chodím tak nerada.

No a taky už musíme dávat pomalinku dohromady dětskou výbavičku, kočárek, postýlku apod. Všechno se teď musí postupně nakoupit. A na to se moc těšíme. :)

Pro tento týden je to vše, přidávám pár mých fotek. Jednu, kde jsem já (je to starší fotka), a dvě s krásnými výhledy z hor.

Pěkný víkend
Pavla

horyjedna

krása hor

horydva

krása přírody

divka

... a jedna dívka na koštěti :)

Související články

Reklama