Pavla Kročková se opravdu nenudí, i když v úvodu svého týdeníčku píše, že se nic zvláštního neděje. Ale nenechte se mýlit. Těhotenství si užívá bez potíží, takže se pustila do generálního úklidu, shánění dětské lékařky, a přitom vaří a peče.

Tento týden nebyl nijak zvlášť zajímavý. Zato příští týden mě toho čeká až až. V jednom dni navštívím gynekoložku na běžné prohlídce a ještě jdu na další kontrolu se srdíčkem dítěte, neboť minule bylo špatně otočené, tak nebyly vidět dva pohledy na srdíčko. Jsem z toho dost nervózní, že něco bude špatně, tak snad se mi potom uleví. A bude všechno v pořádku.

Alespoň teď doma provádím generální úklid a vyklízení zbytečných věcí. Třeba jsem objevila staré maturitní otázky a učebnice ze školy. Už jsou vyhozené. Konečně mám na takové věci čas, protože při práci se to nedalo vůbec stíhat. Vyhazuju zbytečné věci, oblečení apod. Jsem hrozný vetešník, všechno schovávám, že se mi to bude jednou hodit

Na další dny mám hodně plánů. Musím se objednat k oční doktorce, k praktické doktorce na preventivní prohlídku a taky musím zajít k budoucí dětské doktorce, jestli nás s miminkem vezme. Mám vybrané dvě dětské doktorky, obě mají výborné reference, tak jsem zvědavá na osobní setkání. Soustředila jsem se při výběru na to, aby byly blízko domova. A taky jsem hodně četla názory na internetu, od známých apod.

Pořád cvičím, a to každý den a kupodivu nemám žádné těhotenské potíže. Mé kamarádky a známé si stěžují na bolesti zad, oteklé nohy a další problémy, a mně nic není. Nic mě nebolí a cítím se moc dobře, tak snad to tak bude až do konce. Uvidíme. Zatím jsem přibrala čtyři kila, ale někdy už mi to přeskakuje i na pět. A přes bříško už se nemůžu skoro sehnout.

Taky jsem byla s mým králíčkem na pravidelné operaci – broušení zubů. Trpí přerůstáním zubů. Bohužel tentokrát byla operace s velkými komplikacemi. V narkóze se pohnul a ztratil hodně krve. Každý den teď s ním musím na injekce. Je mi ho moc líto, ale už je na tom o dost lépe. Ale první dny po operaci moc trpěl a zuby ho bolely dost. Bohužel kdyby nechodil na broušení, zuby by mu přerostly a umřel by… Ale to bych nikdy nedopustila, aby se trápil.

No a taky Vás musím opět potěšit mým oblíbeným jídlem a fotečkami  mých výtvorů.

bábovka

Upekla jsem bábovku a dělala domácí pizzy z pravého italského těsta

pizza

Mám na to výborný recept, nedávám na to ani kečup, ale „sugo“, které je vyrobeno z rajčat a koření. Recept mám už mnohokrát odzkoušený a je to opravdu delikatesa. Vím, že mě zase kdekdo zkritizuje „těhotenským jídelníčkem a ne týdeníčkem“, ale chci se trošičku pochlubit se svými amatérskými výtvory. A těhotenství je přece i o jídle.

Naposledy Vám také přikládám fotky z našeho červencového výletu – ze Zoo Dvůr Králové. 

pelikánh

První je pelikán, podařilo se nám ho zachytit v opravdu krásné poloze 

žirafa

na druhé fotce jsem já a žirafa

akvárium

na třetí želva ze zdejších sladkovodních akvárií

pták

na čtvrté růžový ptáček, teď nevím přesně, jak se jmenuje

klokan

a na páté jsem já s plyšovým klokanem.

Snad se Vám budou fotky líbit.

Čtěte předchozí týdeníček Pavly Kročkové

Reklama