Přečtěte si, co nového se událo ve 22. týdnu těhotenství naší mladé maminky Pavly Kročkové. Malinko se rozčílila, také byla na genetickém vyšetření a také zavzpomínala na návštěvu své oblíbené ZOO.

V tomto týdnu mi začala moje úplně první nemocenská v životě. Ale taky už se těším, až jí bude konec. Je to pro mě hrozně velké omezení, chodit ven jen v určitou denní dobu a hrozit se, že mi přijde kontrola, když budu doma spát a neuslyším zvonek. Dokonce jsem i slyšela, že někdy hodí jen lístek do schránky a vůbec nezazvoní, ale tohle mi snad nehrozí. Opravdu nechápu, jak něco takového může být. Připadá mi to jako šikana těhotných, hrůza! Nevím, jak může těhotná chodit do práce v pokročilém stavu a tahat pytle okolo 15–25 kg, nesmět si sednout ani odpočinout, nic. Někteří lidé takovou práci neznají, myslí si jen, že všichni sedí v kancelářích a že jsou ženské líné pracovat, ale tak tomu není. A zaměstnavatel nemá ani tu nejmenší snahu se přizpůsobit. Raději se nebudu rozčilovat. Jedinou výhodu to má, že můžu odpočívat a nevstávat tak brzo ráno jak obvykle do práce. A doma mám na všechno čas a větší klid.

Pohyby miminka už cítím úplně zřetelně, je to takový zvláštní pocit, někdy příjemný, někdy ale taky nepříjemný, protože si kolikrát nemám ani jak sednout a lehnout, ale aspoň vím, že je miminko v pořádku. Zatím jsou pohyby takové slaboučké, silné kopance ještě nedostávám.

Také jsem se zúčastnila genetického vyšetření. Vyšetření se týkalo všech vnitřních orgánů, nožiček, ručiček, obličeje a srdíčka. Byla jsem tam asi půl hodinky a byla jsem dost nervózní. Tomáš byl se mnou a viděl toho na obrazovce samozřejmě více než já. Miminko má všechno v pořádku ručičky, nožičky, mozek a všechny orgány.  Měřila se stehenní kost a další důležité věci. Akorát bylo miminko samozřejmě jako vždycky špatně natočené, a tím pádem nešly vidět dva pohledy na srdíčko, tak tam musím jít za čtrnáct dní znova za nějakým dětským kardiologem. Nejdřív jsem znervózněla, že se našlo něco špatného, ale doktor nás ujistil, že miminko je opravdu jen špatně natočené, tak jsem se zase uklidnila. Také nám znovu potvrdil, že miminko vypadá na holčičku, ale dodal, že ruku do ohně by za to nedal, tak uvidíme. :(


soutezni foto


Chodím samozřejmě i dál na procházky, ale v těchto vedrech, co jsou, mi to moc dobře nedělá. Špatně se mi chodí a špatně se mi dýchá. Vedra jsou opravdu už neúnosná, těším se, až trošku zaprší a ochladí se.

Jak už jsem psala, na konci července jsme byli na dva dny v Zoo Dvůr Králové, posílám první sérii fotek (mám jich moc, musím to rozdělit na třikrát), tak snad se vám budou líbit. Na té s pelikánem vypadám trošku nervózně, ale to víte, když stojíte vedle tak obřího zobáku :), další je s obřím mamutem, který se mi tady v Zoo ve Dvoře vždycky líbil, na další je můj Tomík u bungalovu se žirafou, kde jsme bydleli, a na dalších máme zvířátka tygra a spící hyenu. Příště dám další pokračování fotek.

pelikan

mamut

tomik

bungalov

tygr

hyena

To je pro dnešek vše, přeju všem krásný víkend
Pavla  

Související články

Reklama