Budoucí mladá maminka Pavla Kročková je pilná jako včelka. Peče, vaří, zavařuje a ještě i stíhá návštěvu Zoologické zahrady. A možná už i tuší, jestli se jí narodí chlapeček nebo holčička, ale ať to nezakřikneme...

Tento týden jsem se dala do zavařování okurek, protože je máme moc rádi. Zavařujeme každoročně a rok od roku čím dál tím více. Dá se na tom ušetřit hodně peněz a domácí okurky jsou o dost lepší než ty z obchodu. Koupili jsme dva pytle (dvacet kilo) a zabralo mi to tři hodinky. Mám 45 skleniček. To si pochutnáme. Sice jsem se jednou opařila, protože jsem v rukách neudržela pekáč se sklenicemi, ale to se mi stává, pořád jsem takové nemehlo. Dělala jsem dva různé nálevy – znojemský a trošku podobný tomu znojemskému. Už se těším, až otevřeme první skleničku.

okurky

Taky jsem byla u paní doktorky na pravidelné čtyřtýdenní kontrole na gynekologii. A dozvěděla jsem se samé potěšující věci. Miminko hezky roste, má správnou váhu i délku. Potvrdila mi, že velký screening v 16. týdnu dopadl opravdu výborně. Ptala jsem se taky už i na pohlaví. A dozvěděla jsem se, že to bude asi holčička, z čehož jsem měla asi největší radost. Protože já i Tomáš chceme strašně moc holčičku. Ale ještě to není stoprocentní. Příště se podívá paní doktorka ještě jednou a uvidíme. Hlavně ať je miminko zdravé, to je nejdůležitější. Příští týden mě čeká genetika, tak doufám, že to taky dopadne dobře. Zdraví je opravdu to nejdůležitější, co si pro své miminko přeju.

Trošku jsem pekla, udělali jsme si i bramboráčky. Některé dny, jak jsem doma, tak občas i prospím, pořád mě to bere.

mnam

bramborak

No a taky jsme v tomto týdnu navštívili Zoo Dvůr Králové. Byli jsme zde ubytováni na dva dny v Safari kempu v bungalovech. Měli jsme bungalov se žirafou, ve stylu žirafy, po stěnách jsou obrázky žiraf a je to v žirafím stylu. Bylo to opravdu moc hezké a velký zážitek. Za oknem jsme měli samá zvířata (zebry, buvoly, pštrosy a žirafy). Ráno jsem se vzbudila a první, co jsem viděla, byla zebra, která se na mě dívá přes plot. :) Shodli jsme se, že další rok určitě pojedeme znovu. Celé dva dny jsme chodili po Zoo a opravdu nejlepší bylo zoo po zavírací době. Malinko lidí a skoro všechna zvířata byla venku. Toto Zoo má nádherné výběhy zvířat, skoro žádné klece a výběhy jsou prostě přirozené a přírodní. Zúčastnili jsme se také večerního safari, a to se nám oběma taky moc líbilo. Je to krásný zážitek vidět zvířata ve svém přirozeném prostředí. Jsou tady i krásná akvária s velkými rybami, tygři a zrovna se tady narodili čtrnáctidenní malí tygříci, sloni a dalších moc moc zvířat.

Taky jsme se hodně dobře najedli, jsou tam výborné restaurace. Zoo Dvůr Králové pro mě zůstává nejkrásnější Zoo v celé naší republice, má opravdu všechno, co má správná Zoo mít, a zvířata se zde cítí jako v přirozeném prostředí. Doporučuju rozhodně jako výlet i se skvělým ubytováním. Fotky dám až do příštího týdeníčku, mám jich hodně a ještě jsem je nestihla zpracovat a ani se na ně podívat.

Zatím Vám ukážu fotky z tohoto týdne, které jsem pořídila ještě před Zoo. Zavařené okurky, bramboráčky a štrúdly, to byla moje práce. A navíc ještě svého králíčka, jak jsem ho jeden den přistihla, jak se vyhřívá na sluníčku a spinká.

kralicek

To je pro dnešek vše, mějte se krásně a pěkný víkend
Pavla

Související články

Reklama