Budoucí mladá maminka Pavla Kročková se opravdu nenudí. Svého velkého koníčku – cestování, se nevzdává ani v těhotenství. Přečtěte si, (a podívejte se), kam si tato velká milovnice zvířat zajela se svým manželem tentokrát.

st

Táák a tímto dnem končí devatenáctý týden mého těhotenství a začíná skoro půlka – dvacátý týden. :) Je to konečně takový zlom. Půlka!

Tento týden jsme si udělali menší výlet do Zoo Lešná ve Zlíně. Jeli jsme už o půl šesté ráno vlakem z Ostravy, takže jsme museli brzo vstávat. Sice jsem už trošku odvyklá, ale zatím ještě nedávno zvyklá na brzké ranní vstávání, až takový problém mi to nedělalo, na rozdíl od Tomáše, pro kterého je ranní vstávání za trest. Je zvyklý vyspávat až nevím do kolika hodin, klidně i celé dny.
V sedm hodin jsme úspěšně po několika přestupech dorazili do Zlína a pak jsme se z nádraží vydali autobusem do Zoo. Byli jsme tam přesně na čas, Zoo se totiž otevírá už o půl deváté. Jsme raději vždycky všude mezi prvníma, protože později tam bývá hodně lidí a my nemáme davy lidí rádi.

tygr

Udělali jsme si opravdu krásnou celodenní procházku po Zoo, samozřejmě i s několika přestávkami na malé občerstvení a na oběd. Ale o jídle raději mluvit nebudu, jsem schopna popsat celé stránky o tom, jaké mám chutě. Oběd byl výborný, dali jsme si masovou směs v bramboráčku. Sice to vybočuje z mé zdravé stravy, ale jednou za čas malý prohřešek snad nevadí.

Zoo Lešná je opravdu moc hezká a já si troufám říct, že po Dvoru Králové druhá nejhezčí, kterou jsem kdy navštívila. Byla už jsem v zoologických zahradách v Ostravě, v Praze, Olomouci, Jihlavě a Brně V Lešné už jsem byla předtím dvakrát a pokaždé mám hezké zážitky. Zvířata tam mají opravdu hezké přírodní výběhy. Hodně se mi líbí, že celá  tato Zoo je vlastně krásná procházka přírodou lesními stezkami.
Mezi má nejoblíbenější  zvířata v Lešné patří lachtani, tučňáci, afričtí sloni, papoušci a tygři. Nejvíc času strávím právě u lachtanů a také u slonů. Jsem schopná je pozorovat hodiny.

lachtani

slon

zv

Také jsme navštívili zámek v Lešné, který je přímo součástí  Zoo. Je opravdu nádherný, jak zvenčí, tak zevnitř. Pokoje jsou zdobené krásnými dřevěnými stropy a zajímavým starým nábytkem, který mě vždycky okouzlí. Nejvíce mě zaujali vycpaná zvířata, i když bych je raději viděla živé, protože jsem velký ochránce zvířat a zvířata mám moc ráda.

Taky mě zaujaly staré jídelní příbory a suvenýry z cest zdejšího bývalého hradního pána, mezi nimiž byla 25 kg těžká kniha, předměty ze slonoviny a z mrožího klu, mumifikovaná lebka egyptského chlapečka, vypreparovaná sloní noha a mnoho dalších zajímavých věcí. Takové věci mě vždycky dokážou hodně zaujmout, hrady a zámky navštěvuju ráda, vždycky se dozvím mnoho nových věcí.

Výlet se vydařil, počasí nám taky vyšlo, pršelo, až jsme odjížděli, dostala jsem velkého plyšového králíčka jako suvenýr a moc se nám celý výlet líbil. Tedy až na cestu zpátky, kdy byl vlak přeplněný a celou cestu jsme museli stát. Přikládám pár foteček, doufám, že se vám budou líbit, vypadáme tam oba dva docela vykrmeně. :) Ale já mám bohužel široké kalhoty, trošku to zkresluje, tak široká zatím nejsem. Ale bříško je pravé. :)

Jinak byl tento týden jako každý jiný. Praní, žehlení, vaření, uklízení apod. pořád dokola. A také velké úsilí a snažení se o nepřejídání, protože těhotenské chutě jsou opravdu silné. Jediné ,co mě uklidňuje, je, že opravdu každý den poctivě cvičím a ty mírné hříchy spálím.

Příští týden mám v plánu zavařování okurek, už je mám připravené doma, tak se pak pochlubím s fotečkou. Zavařuju každý rok, protože máme okurky moc rádi a navíc se tím hodně ušetří, než kdyby se kupovaly v obchodě, a taky domácí jsou lepší.

Nedávno jsem taky psala do jedné těhotenské poradny a ptala jsem se na to, jestli vadí v době těhotenství domácí mazlíčci, jestli to nějak může poškodit miminko. Dlouho jsem nad tím přemýšlela i gynekoložky jsem se hned ze začátku ptala, ta mi řekla, že to nevadí. Raději jsem se ještě ale zeptala v oné internetové poradně. Ale paní doktorka, co odpovídala, mě taky uklidnila, že pokud je zvířátko doma a nechodí ven, tak je nakažlivost nějakou tou nemocí minimální a veterinář vždycky může provést zvířátku testy, jestli není přenašečem. Jak víte, máme doma králíčka, tak jsem měla obavy. Měl někdo z vás nějaké problémy s domácím zvířetem v době těhotenství? Docela by mě to zajímalo, pořád o tomto poslouchám různé názory. Jedny, že zvíře škodí, druhé že je neškodné

A poslední věc, kterou jsem absolvovala během týdne, byla kontrola u zubařky, která mi řekla, že za těhotenství mám nárok na tři kontroly u zubaře, což mi samozřejmě nikdo neřekl, takže už stihnu jenom jednu. Asi jsem si to měla zjistit sama. Každopádně jsem měla svoji úplně první plombu v životě, a to jsem si ještě jako hrdinka nenechala ani dát injekci proti bolesti a samozřejmě že to bolelo, až jsem měla místy slzy v očích. Něco na tom asi bude, že se v těhotenství více kazí zuby. Uvidíme, co přijde na další kontrole.

stomasem..

To je všechno, i tak je toho zase hodně, viďte. :)
Pěkný víkend
Pavla (a Tomáš))

V některém z dalších vydání těhotenského týdeníčku Pavly Kročkové se na její dotaz ohledně těhotenství v souvislosti s chovem domácího zvířátka zeptáme se na příslušných odborných místech.

Související články

Reklama