Co se událo budoucí mladé mamince Pavle Kročkové v minulém týdnu, nám poctivě sepsala v dalším týdeníčku. Převažují zdravé procházky a konečně se také vyspí. A na přiložených fotografiích vzpomíná na krásnou paní zimu.

Přesně dnešním dnem pátkem mi začíná začátek 19. týdne těhotenství. Takže za týden už budu opravdu v půlce, ale stále mi to nějak nepřipadá. Pořád na mně nejde nic vidět, jen při podrobnějším pohledu.

V uplynulém týdnu (tedy v 18. týdnu) jsem trávila své dny převážně procházkami a návštěvami, musím toho využít, protože na nemocenské už se nedostanu skoro nikam. :(

Jeden den jsme byli na trošku větší procházce s kamarádkou a Tomášem u nás v Bělském lese. Teda pro Tomáše to bylo větší, pro mě docela krátké. Docela hezky jsme se prošli,  z kopce do kopce, ale příště si vybereme delší trasu, za tím si stojím. Šli jsme asi hodinku a čtvrt, což je pro mě dost málo. Mám ráda přírodu a les, je tam takový krásný klid a ticho. A v těchto vedrech, co byly, je tam i o dost větší chládek.

To, že se konečně ochladilo, jsem uvítala. Pokračování této procházky bylo jasné -  samozřejmě kde jinde skončit s chlapem než v hospodě u piva. :) Tak jsem si dala kokosový koktejl a skoro kilový salát s kuřecím masem a obří hromadou zeleniny. Saláty mám moc ráda, ještě když je tam hodně zeleniny. Tentokrát ho bylo opravdu dost a dalo mi velký problém to celé sníst. Ale podařilo se a celé moje bříško bylo spokojené.

Taky jsme byly s jinou kamarádkou na procházce s její kočičkou. To bylo v neděli. Kočička Rozárka ale naše nadšení pro procházky bohužel moc nesdílela. Skoro se jí nedivím, v parku plném psů. :) Prošly jsme se po lese a kolem menší říčky a udělaly jsme něco pro své zdraví. Radši nebudu říkat, že jsme před tím snědly dvě velké mísy chipsů. No, už je to venku. Však jsem pak taky měla druhý den pěkné výčitky svědomí. :) Ale jednou za čas snad malé potravinové zhřešení nevadí. Jinak dodržuju zdravou stravy. Zřejmě na mě působí hodně hormony, že dělám i z maličkostí velké věci.

Tento týden byl  prostě ve znamení procházek a já jsem velmi spokojená. :)

Je to už týden, co nechodím do práce, a musím uznat, že mám na všechno větší klid, všechno stíhám, nemusím se zbytečně honit ani spěchat a hlavně nemusím vstávat úplně brzy ráno. Když jsem chodila do práce na ranní směny, které nám začínaly už od pěti od rána, tak jsem už ve čtyři vycházela z domu (protože jsem šla pěšky), a tím pádem mi už ve tři ráno zvonil budík, a to mě poslední dobou hodně zmáhalo. Protože se musím ráno vždycky v klidu a hlavně pomalu nasnídat, vstávala jsem ještě o hodinu dřív. Nejsem na žádné honičky a navíc ještě v jídle, jím celkově hodně pomaličku, ať jím cokoliv. Jídlo si vychutnávám. No a právě teď vstávám trošku později a jsem celkově lépe vyspaná a je mi hodně dobře. Cítím se svěžejší a vitálnější. Spánek si musím užívat naplno, s miminkem už to pak nebude tak jednoduché. :)

Poslední dny mám taky pořád takovou zvláštní potřebu svého Tomáše vykrmovat, někdy až spíše překrmovat. Dokonce i Ušánka (králíka). Dělám pro mě nejrůznější pochoutky a dobrůtky a pořád je nutím jíst. Připadá mi, že jí oba málo. Nevím, co to je, snad nějaký instinkt „vykrmování“. :) Ale zatím si ale ani jeden nestěžoval, myslím, že si oba užívají mé neustálé pozornosti.

Snažím si těhotenství užívat hlavně aktivně, nemám ráda maminy a názory typu, že se nemůžu skoro hýbat a nedělat to a to a že cvičení a pohyb jsou škodlivé a podobné pověry. Pokud mi nic není a nic mě nebolí a cítím se dobře, můžu dělat všechno, samozřejmě s mírou a rozumem. Nejsem typ, co musí celou dobu ležet jen na gauči a odpočívat.

Možná už taky cítím první pohyby, ale nevím, nepoznám to. Je to takové bublání sem tam, ale to může být i cokoliv jiného. Vůbec nevím, jestli je to ono, nebo ne. Asi to poznám doopravdy, až pořádně kopne, to už jsi budu jistá. Zatím je to takové ošemetné…

Přikládám další dvě fotky obě dvě jsou zase z Pusteven (jezdím tam prostě ráda :)) Jedna je s kamarádkou před chatou, pamatuji si, že ten den bylo -15 °C, a druhá fotka patří jedné ze dvou krásných chaloupek, co tam jsou  - Maměnka a Libušín. V létě si ráda připomínám, jak může být i zima krásná, hlavně na horách. Ve městě už to tak krásné není.

To je pro tento týden všechno, tak zase za týden nashledanou a krásný víkend. :)
Pavla

foto

fotojedna

Související články

Reklama