Rodina

Těhotenský týdeníček Pavly Kročkové – 18. týden

Nastávající mladá maminka Pavla Kročková se nám tentokrát opravdu rozepsala. I když hned na začátku píše, že se nic zvláštního neudálo, událo se toho až až. Přečtěte si, jak proběhl její další těhotenský týden, už osmnáctý.

pustevny

foto z Pusteven

Tento týden se toho moc zajímavého ani zvláštního neudálo. Skončila jsem v práci, budu si ještě užívat třítýdenní dovolenou a pak nemocenskou, která pro mě bude jako vězení, protože je omezená vycházkami jen v určitou denní dobu. Takže nebudu moct jet ani na žádný výlet a budu jen doma. Maximálně můžu chodit na procházky. Připadá mi to vůči těhotným, co mají opravdu těžkou práci, nespravedlivé. Nechápu, kdo to vymyslel, jen ty vycházky…

Bohužel, déle už jsem pracovat nemohla. Teplo v pekárně a tahání těžkých pytlů a beden (kolem 15kg) mě zmáhalo a nechtěla jsem riskovat, že se mi něco stane. Práce v pekárně je opravdu vysoce riziková, ten, kdo to nezažil, si to snad ani nedokáže představit. Je to dřina, celý den v pohybu, ohýbání a shýbání, neustále táhání těžkých věcí, prostě žádný med… A k tomu ještě v těchto vedrech, které jsou poslední dobou.

Moji kolegové mi sice pomáhali a nedovolili mi tahat nic těžkého, ale občas jsem přece jenom musela i já sama. A po pravdě, ne všichni kolegové v práci jsou tak tolerantní a ochotní, jsou i jedinci, kterým vadí, že za mě musí něco udělat. Zaměstnavatel by sice měl vyhovět těhotné, ale bohužel ve skutečnosti je to úplně jinak. Je to smutné. Kdyby bylo na mně, tak pracuju klidně až do porodu, ale za ten risk mi to nestojí. Tak teď budu odpočívat doma. No, odpočívat, mám naplánovaný generální úklid celého bytu, aspoň se nebudu nudit (jenom doufám, že to nebudu mít hotové za týden. :)
Ale ještě předtím mě čeká v červenci pár výletů do Zoo Lešná a do Dvora Králové, tak si to  ještě užiju. :)

Taky už jsem trošku přibrala. Původně jsem měla 61 kilo, teď se mi to pohybuje kolem 63 kilo, někdy i 63,5 kila. :)Ale mám pocit, že přibírám málo. Je to normální? Nedávno mi psala kamarádka, co je asi o tři týdny popředu než já, že už přibrala deset kilo. Tak mám trochu pochybnosti.
Ale chutě, ty mám teda šílené. Pořád mám chuť na řízky a maso, a z toho zase na čokolády a samé sladké. Různě se to střídá. Dokonce jsem jeden den měla třešně, které jsem zapila kefírovým mlékem. :) A nebo ředkvičky s kefírem, to byla taky dobrá kombinace. :) Chutě jsou prostě zvláštní. Vymýšlím různé, šílené kombinace jídel, které by normální člověk snad ani nejedl.

Snažím se bránit, protože kdybych se měla řídit jen tím, na co mám chuť, tak nedělám nic jiného, než že od rána až do večera neustále jím. Ale zase bych aspoň trochu víc přibírala, ale také by se mohlo stát, že bych na konci těhotenství měla tunu. Hlad často zaháním i ovocem a zeleninou a nebo sušenkama Bebe, které mi chutnají a nosím je preventivně v kabelce. A taky mám pořád chuť na hamburgery s kuřecím řízkem, ale jím je opravdu jen výjimečně (třeba jednou za měsíc. Zařekla jsem se, že tento týden jsem měla poslední „rozlučkový“, protože opravdu nechci vážit sto kilo. :)) Zajímalo by mě, kolik jste přibraly vy v těhotenství?

Výsledky druhého screeningu dopadly dobře, jsem zase o něco klidnější. Celkově se cítím velmi dobře, nemám vůbec žádné problémy ani nevolnosti ani bolesti, jen mě občas píchne v břiše, nebo cítím takové mírné tlačení, ale to je opravdu jen výjimečně. Za chvíli bych už měla cítit i první pohyby miminka, ale zatím nic, tak pořád čekám a jsem moc zvědavá, jaké to bude, jaký je to pocit.

Přibyl mi další problém, že neustále chodím na záchod, čím dál častěji, za chvilku tam budu co hodinu. :(

Už pomaličku začínáme plánovat, jak bude vypadat dětský pokojíček. Vybíráme postýlku a povlečení do postýlky, je jich tolik krásných, že nevím, které si mám vybírat. Postýlka bude určitě s nebesy, za tím si stojím. Nejradši bych, aby byla celá v růžovém, ale když to bude chlapeček, tak to asi nepůjde. Kočárek už máme vybraný, ale ten se kupuje až později, skoro na poslední chvíli. A taky se pořád hádáme o barvě kočárku, nemůže se shodnout. Zelený, oranžový, nebo modrý? Moc se těším na nakupování dětské výbavičky. Příští týden bych měla dostat nějaké oblečky pro miminko, tak už se těším, až to budu probírat. Bohužel zatím nemám skříňku, kam bych je už pomalinku ukládala a chystala, ale aspoň se můžu kochat. Už se vidím, jak je budu každý den přebírat. :)

Přikládám další fotky. Jedna je z opět z Pusteven, mám to tam prostě ráda. Krajina je tam nádherná, a teď tam začíná růst plno borůvek. Další je svatební, zrovna se zametáním, kdy mi chtěl Tomáš dát hned smeták do ruky a zapomněl, že zametá ženich. :) Jo, ti chlapi, všechno aby za mě ženská udělala. A třetí fotka je ze Zoo Lešná, kam se teď chystáme, na té gorile se fotím pokaždé, doufám, že i letos na ni ještě vylezu.

Dneska jsem se nějak rozepsala, doufám, že jsem vás nenudila.
Tak zase za týden
Pavla

zametaci

svatební, zametací :)

zoo

ZOO s gorilou

Související články

   
13.07.2012 - Těhotné - blog - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [38] AndreaK [*]

  mamina73 — #23 ja nepovazuji tehotenstvi za nemoc. Ale pokud jsou tu rizika, tak musime byt opatrne.

  Ja sedim cely den v kanclu, takze u me hrozi jen ze na me spadne deska s papirama :) Pred tehu jsem jezdila 15 min na kole do prace, tak to resim autobusem.  Ono to jde, ale musi se chtit a nemit zadne problemy.

  Jsem rada ze je ti uz lepe.

  superkarma: 0 19.07.2012, 12:44:57
 2. [37] AndreaK [*]

  krockova.pavla@seznam.cz — #22 vsak ja nic nerikam. Ve clanku jsi nepsala nic takoveho ze jsis o to sama rekla. Odsuzovala jsem ty co si o to samy reknou  a jeste jim nic neni.

  Tezke pytle bych taky netahala. A neboj, kdyby slo o risk u me, tak jsem prvni co bude doma. Po 3. letech cekani na tento zazrak bych si s nicim nezahravala.

  superkarma: 0 19.07.2012, 12:41:40
 3. [36] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  Yannize — #35

  Jo to já bych se držela taky, kdyby šlo o vhodnou práci, ale v mé práci to bohužel nelze:(

  superkarma: 0 17.07.2012, 12:45:35
 4. avatar
  [35] Yannize [*]

  krockova.pavla@seznam.cz — #33 v tom případě je to na prdSml68 samozřejmě se nehádám, já jsem tohle zatím neřešila, tak mi taková "novinka" unikla. a když to tak vidim, tak se budu v práci držet zuby nehty Sml30

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #36
  superkarma: 0 17.07.2012, 09:34:29
 5. [34] Trefa [*]

  Trefa:mela jsem take velkou chut na jidlo.hlavne pri druhem tehotenstvi.taky jsem pribrala vice jak 20kg.pak jsem mela co delat aby sly kila dolu.

  superkarma: 0 14.07.2012, 20:27:39
 6. [33] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  Yannize — #32 Já vám říkám že od nového roku už to tak není, loni to ještě šlo, ale vláda to zrušila, žádná z mých těhotných známých a kamarádek je nemá...A každá má jiného doktora. Maximálně je 6 hodinSml80

  1. na komentář reaguje Yannize — #35
  superkarma: 0 14.07.2012, 11:50:06
 7. avatar
  [32] Yannize [*]

  proboha, vycházky jsou jen na domluvě! dokto ti je nepíše na celej den, jen si o ně řekni Sml58

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #33
  superkarma: 0 14.07.2012, 11:41:42
 8. [31] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  danap — #30 Už nezáleží na lékaři, je to od nového roku v zákoně maximálně 6 hodin, výjimku mají jenom onkologická onemocnění apod.:( Bohužel

  superkarma: 0 14.07.2012, 08:14:12

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] danap [*]

  vycházky... opravdu záleží na lékaři, pokud je lékař .... omezený ( pardon), tak dá omezené vycházky... já měla taky omezené.. a je to blbost... hlavně, že se říká, pohybujte se v těhotenství, choďte na vzduchu.....

  navíc jsem skončila v nemocnici... a ostatní co tam se mnou byli.. tak v pohodě měli , vycházky neomezené...

  tam nejde o tom, že bys lítala celý den venku, ale termín vycházek... od - 14 do 16 se Ti taky každý den nemusí hodit, že???  ach jo....

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #31
  superkarma: 0 14.07.2012, 07:47:11
 2. avatar
  [29] saruz [*]

  Všechna 3 těhotenství jsem měla riziková, ale vycházky jsem měla naštěstí neomezené.

  superkarma: 0 13.07.2012, 22:38:22
 3. [28] babočka12 [*]

  já jsem u obou dětí přibrala 15kg.

  superkarma: 0 13.07.2012, 22:25:06
 4. [27] jarčinka [*]

  Při starším synovi jsem zezačátku těhotenství zhubla, jak mi bylo zle, a po pátém měsící těhotenství jsem začala přibírat i z vody Sml80, celkem 20 kilo jsem nabrala a malý měl 2,90 kg. Při druhém synovi jsem přibrala necelých 15 kilo, syn vážil 3,30 kg. Je to individuální. Váhu jsem si pak spravila.

  Horší je to s váhou dnes Sml30

  Jinak mi všichni říkali, když v těhotenství krásním, že to bude kluk - a pokaždé byl Sml16 Chutě jsem měla všelijaké, ovšem v masně jsem při pohledu na fláky syrového masa omdlévala, tak se manžel naučil nakupovat maso sám Sml22 kyselé okurky jsem nemohla ani vidět natož cítit, jak jsem nejedla saláty, tak jsem ujížděla na vajíčkovém salátu, a z masa jsem hodovala na pečeném kuřeti Sml16

  superkarma: 0 13.07.2012, 20:29:58
 5. [26] olinka55555 [*]

  Já přibrala 8 kg, syn vážil 2,8 - a to se narodil na den přesně.

  Chutě - prvná tři měsíce jsem byla v podstatě jen na hroznovym víně a na řízkách a ...na rybím salátu s majonézou - uznávám, že to je děs, ale je to 32 let a tenkrát tyx saláty byly výborné. Ale ty chtě se mění a celé těhotenství jsem nemohla jíst vařené nebo dušené hovězí maso, ale měla jsem šílenou chuť na tatarský biftek a tenkrát se prodával v polotovarech a mně bylo dvacet a netušila jsem, že by se to neměla, tak jsem jich pár spořádala.....

  superkarma: 0 13.07.2012, 19:56:16
 6. avatar
  [25] tajnostii [*]

  Hlavně,že je v pohoděSml22

  superkarma: 0 13.07.2012, 17:12:14
 7. avatar
  [24] rusalka2008 [*]

  já přibrala s dvojčaty 25 kg a ještě v šestinedělí byly fuč... dodnes nechápu... ale děti měly dohromady 6,35 kg živé váhy + hodně plodové vody atd.

  superkarma: 0 13.07.2012, 15:14:03
 8. [23] mamina73 [*]

  AndreaK — #18 Já měla také naplánováno, že budu pracovat do konce srpna, pak si vyberu dovolenou v zaměstnání a pak budu nastupovat na mateřskou. Jenomže se vyskytly problémy a hrozila mi i hospitalizace v nemocnici, pak mě teprve doktor nechal doma. Kamarádky se divily, že jsem nešla na rizikové hned (2 zaměstnání, denně 30 km pěšky se zátěží novin, dopisů, práce v rychlém občerstvení v kuchyni), ale protože jsem se cítila dobře, tak jsem to nepovažovala za nezbytné. Teď jak už je mi dobře, tak mě doktor sice nepustí do práce, ale doma probíhá velký úklid.

  1. na komentář reaguje AndreaK — #38
  superkarma: 0 13.07.2012, 13:42:59
 9. [22] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  AndreaK — #18 Mě opravdu nic jiného nezbývá, protože tahat neustále 15 kg pytle apod. to je opravdu v těhotenství risk:(

  1. na komentář reaguje AndreaK — #37
  superkarma: 0 13.07.2012, 13:28:23
 10. [21] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  littleturtle — #19 No tak na nanukách taky mám závislost teďka, akorát nevím jestli to máme z těhotenství nebo toho vedra spíšSml30

  superkarma: 0 13.07.2012, 13:26:35
 11. [20] AndreaK [*]

  opravy Sml31

  4 kila navic

  holky podstoupily

  superkarma: 0 13.07.2012, 13:19:28
 12. avatar
  [19] littleturtle [*]

  Já jsem teď ve 34. týdnu a zatím mám 12 kilo navrch. A poslední měsíc a něco MUSÍM mít každý den nanuk nebo nějakou zmrzlinu. Sml30

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #21
  superkarma: 0 13.07.2012, 13:14:58
 13. [18] AndreaK [*]

  27tt a zatim mam jen 4 kila. Zacala jsem na 72kg. Chute nejsou nijak extra, ale kazdy den musim mit rajce a ujizdim na mekkem/tvrdem syru. Spise jsem na kyselejsi nez na sladke.

  Vim jak je jednoduche dostat rizikove tehu od lekare.... radeji ani o tom nepsat.

  Tady (UK) rizikove ani nemocenskou nedavaji po IVF. Aby vubec holky podstoupili IVF berou si radnou dovolenou.  A dostat od lekare rizikove tehu, tak to bych musela byt jednou nohou v hrobe! Ale nestezuju si, co bych doma ted 9 mesicu jako delala?

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #22
  2. na komentář reaguje mamina73 — #23
  superkarma: 0 13.07.2012, 13:14:19
 14. [17] mamina73 [*]

  Já jsem teď ve 22.tt, přibírat jsem začala asi před 14 dny, do té doby šla má váha jenom dolů, takže jsem skončila o 12 kg níž než před početím. Také jsem se bála, aby mimi bylo v pořádku, lékař mě uklidnil, že se to občas stává.

  Jsem už měsíc také na neschopence, naštěstí se šlo se sestřičkou domluvit, ze začátku jsem měla jen 4 hodiny, protože jsem šla marodit ze zdravotních důvodů, pak mi to prodloužili na 6 hodin, které jsem si mohla vzít buď rozděleně 3 dopoledne a 3 odpoledne, nebo spojit, tak jsem si vybrala 6 hodin v kuse, protože to už se dá někam zajít ... Mám doma další 2 děti, nechtěli jsme zůstat celé prázdniny jen zavření v paneláku.

  superkarma: 0 13.07.2012, 11:06:12
 15. [16] magic11 [*]

  Hlavně aby byli šichni "zúčastnění" ve zdraví a pohodě Sml16Sml67

  superkarma: 0 13.07.2012, 11:01:46
 16. [15] tetička25 [*]

  Podle chutí to vydapá na kluka, já jsem u syna byla masožravka.

  superkarma: 0 13.07.2012, 10:19:16
 17. avatar
  [14] hubajda [*]

  anina4 — #10 ja jsem take maso nemusela smrdelo me

  superkarma: 0 13.07.2012, 10:17:57
 18. [13] Saritka [*]

  Chutě to jsou , fotky jsou pěkné.Sml30

  superkarma: 0 13.07.2012, 10:14:55
 19. [12] step1 [*]

  Já jsem při prvním přibrala 5 kg. Po porodu jsem vážila méně než před těhotenstvím. Někteří v práci ani nevěděli, že jsem těhotná.

  superkarma: 0 13.07.2012, 09:52:58
 20. [11] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  secret — #5 Ty jo jaktože tolik kilo?

  black.bird.third — #9 To se má, ale co v paneláku?:( Proto se toho tak děsím, to jsou zákony na nic, připadá mi to jako šikana a omezování těhotných, aby byli zavřené doma:(

  anina4 — #10 Tak to jsi měla určitě holčičku ne? Když je chuť na sladké? Říká se to:)

  superkarma: 0 13.07.2012, 09:13:35
 21. [10] anina4 [*]

  pěkné fotky, a k chutím -maso jsem nemohla ani cítit,zato sladké to mi chutnalo nejvíc,zvláště v provním těhotenství

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #11
  2. na komentář reaguje hubajda — #14
  superkarma: 0 13.07.2012, 09:10:48
 22. avatar
  [9] black.bird.third [*]

  krockova.pavla@seznam.cz — #3 Sestřenka dostala jen čtyři hodiny! Ještě že mají baráček a může být alespoň na zahradě.

  Já přibrala poprvé 17Kg (syn 3,10) a podruhé 15Kg (syn 3,40). Je to individuální. Mamka se ségrou "přibrala" 3Kg a ségra měla 3,20! Ale je pravda, že výchozí váha byla kolem 80Kg.

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #11
  superkarma: 0 13.07.2012, 09:08:50
 23. avatar
  [8] Hanula [*]

  Sml16krásné fotky

  superkarma: 0 13.07.2012, 09:04:40
 24. avatar
  [7] blanca [*]

  já přibrala 19 kg - dvojčata kluci 2,44 kg a 2,60 kg, ale byli narození ve 37. týdnu, tak možná by to bylo ještě o něco víc Sml52

  superkarma: 0 13.07.2012, 08:36:18
 25. avatar
  [6] kristagg [*]

  1. 24 kg - kluk 4 kg

  2. 15 kg - holka 4,10 kg

  3. ani ne 9 kg - holka 3,80 kg

  superkarma: 0 13.07.2012, 08:01:30
 26. [5] murat [*]

  já přibrala 40 kilíček. z 60 na metrák Sml52

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #11
  superkarma: 0 13.07.2012, 07:37:48
 27. avatar
  [4] selinka [*]

  Ad řízek - v prvním těhotenství jsem na začátku dostala naprosto neodolatelnou chuť na řízek,tak jsem si ho udělala - no a s prvním soustem jsem se málem poblinkala a řízek jsem byla schopna sníst až po porodu.

  A kolik jsem přibrala - u obou kolem 12kg.Optimum.

  superkarma: 0 13.07.2012, 07:06:03
 28. [3] krockova.pavla@seznam.cz [*]

  lidicka — #2

  Kdysi to šlo, ale od nového roku od 1.ledna to zrušili a dali maximálně šest hodin denně, ale já nedostanu ani těch šest hodin asi, myslím že jenom pět:(

  Poslanci to změnili, protože si myslí že těhotným se nechce pracovat a jsou líné:(

  1. na komentář reaguje black.bird.third — #9
  superkarma: 0 13.07.2012, 06:36:43
 29. [2] lidicka [*]

  Kolegyně - těhotná na nemocenské byla skoro celé těhotenství a měla vycházky neomezeně, tak asi to jde, záleží na lékařiSml22

  1. na komentář reaguje krockova.pavla@seznam.cz — #3
  superkarma: 0 13.07.2012, 06:31:29
 30. avatar
  [1] gaba23 [*]

  Já také pořád přebírala oblečky a při tom si říkala: "Co já budu s takovým prckem dělat? " Sml30Sml30

  superkarma: 0 13.07.2012, 06:30:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme