Na noční můry netrpí čtenářka ToraToraTora. Jediné období, kdy byla v noci strachy bez sebe, prožívala v těhotenství. Bylo to tak strašné, že ráno musela kontrolovat, co byl sen a co realita...

Na barevné a děsivé sny trpěla v těhotenství čtenářka ToraToraTora...


Spím tvrdě, nerušeně a málokdy se mi zdají sny, které by stály za řeč. Dokonce se dá říct, že se víc bojím za světla než ze sna. Například jednou jsem za bílého dne pekla buchtu podle receptu z televize. Nedovedete si představit ten děs, když jsem otevřela troubu.
Jediné období, kdy jsem trpěla na velmi živé, barevné a děsivé sny bylo v těhotenství.
Pravidelně jsem pak ráno běhala po bytě a kontrolovala, co byl sen a co realita. Koukla jsem se do zrcadla, pak rodině pohmatem zrevidovala puls na krční tepně, zkontrolovala stav a velikost našich morčat a obsah kabelky. ve svých snech jsem v ní tahala prapodivné věci. Někdy i v reálu, i když kusy těla našeho souseda zatím ne.
Nezapomenu na sen, kdy jsem jako znovu těhotná porodila našeho synka. Tedy vypadal jako dva dny máčená fazole a jelikož se narodil doma a v nemocnici byla nouze o inkubátory, doktor rozhodl, že ho nebudeme vytrhovat z domácího prostředí a dovyvine se v manželově vylněné fusekli. To byly čas, kdy babička ještě štrykovala ze starých svetrů ponožky na tuhé zimy. Také se v nich chlapeček zdárně vyvíjel a rostl. Jezdily k nám návštěvy a bábinky roztomile šišlaly na tu ponožku. A že byla zima, dala jsem dvě ponožky do sebe... jako fusak... chápete.
Procitnutí bylo brutální.
Otevřela jsem oči, ponožka nikde. „Kde je moje dítě?! Manžel si klidně chrápe a ponožky má na nohách... chudák miminko.“ Chtěla jsem vyskočit a pravdu o mém děťátku z něj jednoduše vytlouct. Jenže ouha. Ve výskoku mi zabránil těhotenský pupek. Chvíli na to jsem si všimla i svého mozku, že je na svém místě a začala ho používat. Pravda, s tím vlněným inkubátorem by to asi fakt nedopadlo.
Nicméně ještě několik týdnů jsem před praním šacovala manželovy ponožky. Co kdyby. . .

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

  • Trpíte nočními můrami?
  • Jaká byla ta vaše nejhorší?
  • Přichází vaše noční můry zcela nečekaně, nebo se vám zdají pravidelně při nějaké příležitosti?
  • Už se nějaká vaše noční můra splnila i v reálu?

Své příběhy mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 20. 11. 2012 do 15.00 hodin. Za příspěvek můžete získat dvě zajímavé a tajemné knížky. První z nich je Černá kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a druhá Dänikenův Prorok minulosti (Knižní klub). Abyste ale měla šanci na získání tohoto pěkného dárku, musí být váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

knihakniha

Reklama