Rodina

Těhotenské masáže, k čemu jsou dobré?

Těhotenství je často provázeno bolestmi zad, oteklými nohami, zavodněním a dalšími těhotenskými problémy. Speciální těhotenské masáže je mohou nejen zmírnit, ale přinesou budoucí mamince úlevu a psychickou pohodu.

Každá žena snáší těhotenství jinak, ale většinu z nich dříve nebo později začne trápit bolest zad, otoky nebo zavodnění. Věděly jste, že by vám mohla pomoci speciální těhotenská masáž? Zaujalo vás toto téma a rády byste věděly víc?

Zeptali jsme se za vás zkušené masérky Moniky Klegové, jejíž pravidelnou klientkou je modelka Agáta Hanychová.

agáta

Co si máme představit pod pojmem „těhotenská masáž“?
Těhotenská masáž se výrazně liší od klasických masáží. Probíhá pod vedením zkušené masérky následujícím způsobem: začíná se uvolněním a masáží zad při poloze nastávající maminky na boku. Následně si může klientka lehnout na záda a postupně jsou jí masírovány nohy, které mají tendenci otékat. Těhulka si s rostoucím bříškem na nohy sama nedosáhne a masírování nohou má zdravotní účinky. Podle přání klientky může následovat jemná masáž bříška a následně se pokračuje relaxační masáží hlavy a obličeje. Během masáže se používají speciální olejíčky.

nohy

bříško

Je masáž u každé klientky stejná?
Těhotenská masáž je vždycky individuální, protože se řídí podle konkrétních přání každé nastávající maminky. Každou těhotnou ženu trápí něco jiného, a podle toho zvolím způsob a místa masírování.

K čemu jsou masáže dobré?
Masáže pomohou s celkovým uvolněním organismu a mají pozitivní psychické účinky, proto se budoucí maminky na masáž pravidelně vracejí.

Kterým těhotným byste masáž nedoporučila?
Nedoporučuje se při následujících kontraindikacích – v prvním trimestru, při rizikovém těhotenství, virovém onemocnění, cukrovce, zánětech, při častém zvracení či průjmech ani při příliš vysokém nebo nízkém tlaku.

Kolik taková masáž stojí?
Cena těhotenské masáže je 990 Kč

Zdroj a foto: Slim&GO

   
19.07.2011 - Těhotenství a porod - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] JankaAnna [*]

  Masáž si zaslouží všichni, ne jen těhotné. Každého nás někdy něco trápilo a každý jsme někdy někomu pomohli a máme někoho rádi. To je pozitivní energie, kterou si každý z nás zaslouží také dostávat. A nejen těhulky.

  Některé těhulky (a nejen ony) masáž na boku nesnesou, těžko pak od této polohy začínat. Tak jako u těhulek, je i u všech ostatních masáž velmi individuální...

  Cena pravděpodobně odpovídá cca 90ti minutám masáže, a to je na těhuli většinou hodně dlouho... Sml80

  superkarma: 1 19.07.2011, 11:20:25
 2. avatar
  [1] RenataP [*]

  protože si těhotné zaslouží trošku hýčkání (co trošku, hódně!), tak pro tohle hlasuju všemi deseti...

  škoda, že jsem to nezažila a už ani nezažiju Sml80

  superkarma: 1 19.07.2011, 07:55:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme