Naše těhotná budoucí maminka Zuzka je reportér přímo rozený. V dnešním blogu si můžete prohlédnout její „přibývací“ fotky. Dělá si přehled od pátého týdne a fotí se pravidelně v neděli...

zuzkaZajímá-li vás, jak se mění ženské tělo v průběhu těhotenství, rozklikly jste ten pravý článek. Naše bloggerka a zároveň i těhotná budoucí maminka Zuzka se totiž v průběhu těhotenství poctivě fotí. Na snímcích si můžete prohlédnout nejzajímavější nárůsty jejího bříška...

Zuzko, díky za tuhle úžasnou dokumentaci!


Píši poslední zářijový příspěvek. Utíká to nějak rychle, už jsme vstoupili do 24. týdne těhotenství a mně došlo, že jsem vám v některém z předchozích příspěvků slibovala krátké nahlédnutí do toho, jak přibírám a jak mi roste bříško. Od úplného začátku těhotenství se každých čtrnáct dní vždy v neděli vážím, fotím a měřím, takže mám dokonalý přehled o tom, jak mne těhotenství formuje.

Úplně první záznam je z 20. května, kdy jsem měla 53,8 kg a obvod pasu 72 cm. Poslední záznam je z 30. září - to jsem se už dostala na 63,7 kg a už nemůžu říct kolem pasu, nýbrž kolem břicha, mám 96 cm. Zatím to tedy odpovídá přírůstku zhruba půl kila za týden, jenže tím, že mne minulo „zvracecí“ období, přibírám vlastně od samého začátku. Jak jsem rostla, jsem shrnula do následujícího obrázku (pro zjednodušení jen v cca čtyřtýdenním odstupu):

tehotenstvi

Kdybyste to nemohly rozluštit...

týden 5tt 9tt 14tt 18tt 22tt 24tt
obvod pasu 72 cm 77 cm 83 cm 90 cm 94 cm 96 cm
hmotnost 53,8 kg 56,1 kg 58 kg 60,5 kg 62,5 kg 63,7 kg

Co se dělo jinak? Koupila jsem si další dávku vitamínů a rychle šla požádat zdravotní pojišťovnu o poskytnutí příspěvku (ve výši 300 Kč). Sice mi cenu vitamínů nepokryje celou, ale každá pomoc dobrá. Od začátku jsem na vitamínech Centrum Materna plus DHA. Od října jsem u nové zdravotní pojišťovny, takže jsem si už prohlídla jejich nabídku pro těhotné a myslím, že i tam najdu nějaký ten příspěvek, který určitě v lékárně vyčerpám než se naději. Také se mi podařilo na Kladně nakonec zcela bez problémů ve zdravotnických potřebách koupit podpůrné punčocháče pro těhotné. Ještě jsem je nezkoušela, ale asi to nebude jen tak si je obléknout, když už teď mi u oblékání ponožek začalo překážet břicho.

A víkend? Na pátek a sobotu jsme chtěli vyrazit na chalupu, ale nakonec vše dopadlo jinak. V pátek jsme se s Honzou vypravili na nákupy do Ikei a do Hornbachu, v sobotu jsem byla na chalupě sama a i když jsem měla spoustu plánů, co tam udělám, prokládala jsem chvilkové zahradničení řádným odpočinkem na lavici u kamen. Sofi si ani nestěžovala. Byla jsem sama, protože Honza měl zápas v hokejbale. Jeho tým vyhrál 7:0 a on dal hattrick :-). Tuhle informaci o výsledku zápasu jsem tu původně neměla, ale Honza byl z výsledku tak nadšený, že jsem mu chtěla udělat radost :-).

V neděli jsem rozvařovala jablka do přesnídávek a zvažovala, jestli má význam dělat už nějakou dávku bez přislazování - to kvůli Reacherovi. Ale než budeme přikrmovat asi bude další jablečná sezóna, tak pak bude dostávat čerstvé. Příští týden mne čeká další kontrola u lékaře, tak doufám, že i tentokrát bude vše v pořádku.

Zuzka


Musím říct, že díky Zuzčině týdeníčku si pomalu začínám uvědomovat, jak náročné už těhotenství je a co všechno musí člověk řešit. Tohle prostě chlapovi nedojde, dokud se s tím nesetká osobně. A tak mě napadá otázka pro vás, milé dámy: Když jste byly poprvé těhotné, věděly jste dopředu, jak to celé proběhne a co všechno budete muset zařídit, nebo jste vyly z něčeho překvapené?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama