Všichni známe teflonové nádobí. Celkem běžná záležitost. Mnohá z nás má možná i bundu s teflonovou úpravou, ani to už není žádná revoluční novinka. Díky tomuto způsobu ošetření textilie lépe „dýchají“ (vlhkost jde z těla ven a nezůstává uvnitř oděvu) a přitom jsou zvnějšku neprodyšné – voda po nich stéká a neprosakuje dovnitř a skvrny se jednoduše otřou.
To vše zní naprosto logicky a nikoho to už nepřekvapí. Ale že by se dal teflon využít i v tvorbě haute couture? Ano. Přesvědčte se sami, že materiály s teflonem mohou být nejen praktické, ale i vysoce elegantní. 

V rámci letošního Týdne módy v Paříži je představil jako naprostou novinku populární americký módní návrhář Zac Posen, proslulý svými kreacemi společenských šatů pro herecké hvězdy Liv Tyler, Gwyneth Paltrow, Natalii Portman a nejnověji i Felicity Huffman, kterou znáte jako Lynette ze seriálu Zoufalé manželky. Ve své nové kolekci použil povrchovou úpravu Teflon, která spotřebiteli nabízí lepší ochranu oděvů, než tomu bylo doposud. Zac Posen využil teflon nejen v oděvech z bavlny, hedvábí a šifonu, ale i ve strečových materiálech.

Sám to komentuje slovy: „Tato povrchová úprava výborně udržuje strukturu látky, která lépe odolává okolním vlivům: vodě, mastnotě i malým nečistotám. Výsledný produkt je nejen luxusní i romantický, ale zejména se pohodlně nosí.“

A když pomineme anorektické modelky, které si jistě neodpustíte okomentovat, výsledek je fantastický, co říkáte?
Alespoň mně se líbí.
Teď jde jen o to, jestli je to tím teflonem, nebo kreativitou autora. 

Reklama