Domácnost

Tee..: Útulek jen pro otrlé

"Podívej! Ta vypadá jako náš Bárny..a my to máme tolik místa!.." rozněžnila jsem se na přítele při prohlížení internetu.. "Třetího pejska snad ještě zvládnem, ne?"..zaškemrala jsem.. "No jo no.." zamumlal přítel a my si za několik dnů jeli pro "útulkáče" Meggie, jak jsme jí následovně pojmenovali. Do českobudějovického útulku jsem šla poprvé v životě. A doufám, že naposled. Pokud někdy od nich budu chtít dalšího pejska, bude ho muset vyzvednout přítel sám - já bych na to už neměla.

Obdrzlá paní z města nás ani nepozdravila, když na nás začala hulákat " co tu chceme". Řekli jsme jí o našem zájmu - to vyštěkla "hmm" a na půl hodiny kamsi zmizela. "Běžte si vybrat" odsekla, když vykoukla z kanceláře. Dobrá..vím, že je to jistě namáhavá práce, ale veřejně říkám, že pokud to paní nebaví, tak si její místo klidně a doborvolně zabírám. Snad by se měli i ti hafíci líp... Starý statek plný štěkotu a sípavého kňučení. Dřevěné kotce kde byl stále cítit pach po prasatech. Žádné místo na schování, jen cosi co připomínalo deku.Úzká cesta mezi tolika kotci plných zlomených osudů. Převrácené misky.. prý jsou před ranním krmení.. Několik hafíků beznadějně štěkalo, jiní se třásli v rohu kotců..jiní už dávno rezignovali..

Meggie tam naštěstí byla "jen" 14 dnů.. o týden víc a už by nikdy nebyla taková, jaká nakonec je. Rychle jsme jí vzali,podepsali papíry a utekli pryč. Byla jsme z toho dost v šoku, jelikož pokud je toto městský útulek, je to hamba města Českých Budějovic. Místo jednoho parkoviště u obchodního centra by mohli věnovat částku na nutně potřebnou renovaci...ale raději zpět k Meggie..

S ostatními psími kamarády se seznámila skvěle. Stala se z nich nerozlučná trojka :o) Co se týká šrámů na duši, musejí být jistě veliké. Chybí jí kousek levého ucha, pravé má natržené, má několik jizev.. jakmile se zachuchlá pod deku a vy s ní jen malinkato hnete, je schopná vás pokousat, dokud si neuvědomí, že jste to vy. Od toho usuzujeme, že jí někdo musel dát do pytle, jistojistě zkopat a vyhodit v lese.

Stříhání drápků, vyndání klíštěte je nad lidské síly. Je to boj - přesvědčit jí, že jí nechceme ublížit, ale pomoci.. je u nás více jak dva roky. Naučila si hrát, naučila se dělit o misku..je to prostě naše bublinka a kobliha Meggie. Její kamarádka, malá JRT Nikki na tom mohla být stejně. Chtěli jí též dát do útulku. Její majitelce se narodilo dítě a pejsek byl najednou navíc. Jakmile jsme se o tom pomocí inzerátu dozvěděli, jeli jsme si pro ní. To jsme se dozvěděli ještě děsivější minulost. Měli jí na hraní dva rozmachanci, co jí jen mučili a trápili. Sebrali jim jí, vzala si jí tato paní a teď je naštěstí u nás...

A poučení?..težké tresty za týrání zvířat, vyšší podpora městských útulků, nedávejte zvířata malým nerozumným dětěm neboli mučitelům a hlavně - milujte své hafíky, ať už jsou, jací jsou :o)

Hezký slunečný den milá Ženo -in, čtenářka Tee..

tee

Text nebyl redakcí upraven.

Až mě z toho mrazí :(

Dnes si povídáme o opuštěných zvířátkách.

 • Vodila jste si v dětství domů psy a kočky z ulice?
 • Máte doma nějakého nalezence?
 • Musela jste i vy sama svého mazlíčka opustit?
 • Pomáháte útulkům?

Stále ještě můžete psát na adresu

redakce@zena-in.cz

   
19.10.2010 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Laura.xy [*]

  Je to děs, proč takový člověk v útulku pracuje? kamarádka má zmámou, která útulek provozuje a v žádném případě to není kvůli penězům, s jejichž nedostatkem pořád bojují. Lepší granule dávají jen těm nejpotřebnějším pejskům, bohužel některým musí stačit ty obyčejnější (ne ty ze supermarketu).

  S námi už přes rok bydlí nalezený pejsek - v době přistěhování mu byly asi 3 roky a někdo se k němu nechoval moc hezky - přitom je velmi poslušný a  čistotný. Nedovedu si představit, že by šel do útulku - i tak stále bojujeme s jeho psychickými problémy. A to ani nemluvím o zdravotních problémech, které jistě měl i dřív a my nevíme, jak se léčil/neléčil... Také bojujeme s alergií (na pejsky)-používáme "vodičky", které se aplikují přímo na psa - zní to děsně, ale při česání se 2x týdně pes trošku potře - nijak mu to neubližuje, akorát to docela leze do peněz. Přes všechny těžkosti nedokážu pochopit, jak se mohl někdo k pejskovi takto zachovat - prostě ho po třech letech vyhodit... 

  superkarma: 0 19.10.2010, 18:14:50
 2. [6] dadma [*]

  Ano ,zvířata by neměla být v trestním právu jako věc,ale jako živý tvor,který vnímá vše jako člověk.Tresty pro lidi mučitele by měly být vysoké.

   Města by měla dohlížet na útulky.Než aby psi žili v hrozných podmínkách několik let, to by potom možná byla pro ně injekce vysvobozením.

  superkarma: 0 19.10.2010, 16:23:22
 3. [5] Troi [*]

  Já jsem měla dva pejsky "skrzvraťáky"Sml16, jednoho jsem musela dát utratit kvůli jejo věku a nemocem, bylo mu 15 let a bylo to 23.12.2009 a jeho táta (sedmnáctiletý) se ustýskal, všechny nemoce se mu zhoršily a musel být uspán také a to 23.2.2010. Od té doby mám jen jednu protivnou kočičku, kterou i tak mám moc ráda a pejska zatím nechci, všude to vykládám a přitom obtěžuju cizí pejsky i jejich pány na veterině i ve městě (nedávno dokonce v optice) a ti pejsci jako když to vědí a úžasně se mazlí a ti páníčci na mě koukají jako na magora. Jenže pejska z útulku by mi musel přinést někdo jiný, já bych tam dostala hysterák a hlavně ta moje protiva kočičí by odešla z domova a to bych fakt už nevydýchala. Kočičích tragédií s nemocemi či na silnici u nás bylo za poslední tři roky moc a mě z toho hrabe

  superkarma: 0 19.10.2010, 14:54:41
 4. avatar
  [4] Eva Soukupová [*]

  átéčko — #2 má alergii na děti? Sml30

  superkarma: 0 19.10.2010, 14:17:24
 5. [3] Tee.. [*]

  Ivana. — #1 ...jééé... Sml79 Moje sestra má také malou holčičku a též jí učí, že s pejsky si lze jen hrát, že ocásek se musí obcházet a podobně. A jde to.. Sml22 ..co se týká vyhození hafíka když se narodí mimčo..potkalo mě to ještě jednou..známé také začal její pes ( kterého měla 5 let) překážet když se jim malé narodilo..a to měli obrovskou zahradu.. Sml80 ..naštěstí se mi podařilo pejska udat, jinak by snad zase skončil v útulku..Sml68 Hodně lidí je nezodpovědných - co se přijmutí psíka týká.. je to děs..na co si ho berou, když ho pak mohou tak snadno vyměnit??... já bych ty lidi minimálně fackovala.. Sml31Sml31

  superkarma: 0 19.10.2010, 14:08:33
 6. avatar
  [2] átéčko [*]

  ... aco s alergickým psem?Sml30 jednoho takového máme

  1. na komentář reaguje Eva Soukupová — #4
  superkarma: 0 19.10.2010, 13:48:41
 7. avatar
  [1] Ivana. [*]

  Musíte být zlatí lidi. Nechápu ale lidi, kteří mají pejska, kočičku, pořídí si mimčo a zbavují se jich (samozřejmě pokud je miminko alergické nedá se nic dělat) Já sama mám 4 kočky a když se malá narodila tak nás ani nenapadlo, že bychom se jich zbavili. Sml80Zastávám názor, že dítě má vyrůstat se zvířaty, aby si k nim udělalo správný hezký vztah, taky od malinka dcerku učíme, že se zvířátkům neubližuje.Sml22

  1. na komentář reaguje Tee.. — #3
  superkarma: 1 19.10.2010, 13:33:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme