náš obdiv si jistě zaslouží čtenářka s nickem Boros, ketrá se ve zralém věku pustila do studia VŠ.Sice říká, že v tomhle věku to do hlavy už tolik neleze, ale o to víc na seb emůže být pyšná. A čím si bystří mozek, kromě učení do školy? To už se dočtete v této novince

No jasně, to nesmí. Ale čím je člověk starší, tím více energie na to nezakrnění musí vynakládat. Nejhorší je motivace - proč se učit slovíčka, když nemusím??? Moje hobby jsou křížovky, osmisměrky, zebry, logické i matematické úlohy - to mám ráda a do toho se ráda pouštím.

Nebo pexeso - trénuju paměť, karty (bohužel neumím nic jiného než kanastu a žolíky). Básně nepíšu, slovíčka se neučím (bohužel), ale ve svých 42 letech jsem se pustila do VŠ ( při plném pracovním nasazení)- udělala jsem si jedno Bc studium, potom druhé Bc studium a teď, v 48 se pokouším o Mgr.

Mozek se bystří, ale zároveň si uvědomuju, jak stárnu a jak mi všechno déle trvá a když mi pubertální dítě sdělí: “mamko, jak to, že to ještě neumíš, vždyť už si to čteš potřetí“, nedělá mi to dobře.

V dětském věku s námi hrála naše maminka hry jako slovní kopanou, krtka apod a pak jsme si také různé hry vymýšleli- třeba jsme si řekli, že budeme hledat slova o 5 písmenech a vylosovali začáteční písmenko. Bohužel, moje děti už tohle nijak nebavilo, ale když se sejdeme s babičkou, ještě si to něco hrajeme- cestou vlakem žouželíme, hádáme zvířata apod. Sem tam to děti vydrží, ale mám pocit, že tu radost, kterou jsme z takových  her měli my, tu oni už nemají. Škoda.

Boros

Milá Boros, jste úžasná a já vás upřímně obdivuji. Můžete nám prozradit, jakou školu studujete, abyste nás třeba trochu postrčila k následování?

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s luštěním vy, milé ženy-in? Čím si bystříte mozek?

  • Luštíte křížovky, osmisměrky, rébusy, šifry  a  jiné „hlavolamy“?
  • S jakým výsledkem?
  • A co sudoku? Přišla jste mu na kloub? Zařadila byste se mezi začátečníky, pokročilé, nebo dokonce mistry?
  • Máte ráda logické a matematické úlohy? Vynikala jste vždy v jejich řešení?
  • Hrajete s oblibou hry, při kterých musíte zapojit mozek?
  • Jak ho jinak trénujete?
  • Hrajete šachy?
  • Čtete, učíte se cizí slovíčka, skládáte básně?
  • Máte nějakou jinou metodu, jak trénovat mozek? Prozraďte nám ji.

Na vaše příspěvky se moc a těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na velmi zajímavou knihu z nakladatelství UNIVERSUM Putování s knihou a jako bonus Bepanthen, oční kapky pro zvlhčení a úlevu vašich očí.

cena

Reklama