Když jsem si přečetla další příspěvek, dostala jsem hlad. Čtenářka Gerda tak krásně popisuje, co vaří... Přečtěte si to samy, milé čtenářky.

Vy musíte být skvělá kuchařka, milá Gerdo! Moc Vám děkuju za inspirující příspěvek a přeju hezký den.


Dobré ráno, dobrou chuť všem, kdo právě snídají (nebo už svačí?). Kdyby člověk neměl vůbec žádné pracovní povinnosti a žádné jiné starosti, kromě svého jídla, bylo by to fajn a možná i zdravější. Když jsem byla v zaměstnání, musela jsem mu přizpůsobit i jídelníček. Ale pamětliva nabádání lékařů a stoupenců zdravé výživy jsem nikdy nevynechala snídani. Oběd jsem si nesla v krabičce z domu, protože jsem denně vařívala teplé večeře s výhledem na další den, no a prokládala jsem to různými zdravými ovocnými a zeleninovými vložkami. Teď už jsem doma a můžu vymýšlet jídelníček. Snídani neodbývám nikdy, jen jsem ji posunula o dvě hodiny později. Snídáme tedy asi v 7-8. Denně oblíbenou směs z ovesných vloček, jogurtu, ovoce, k tomu většinou navařím Meltu. Během dopoledne hřeším zrnkovou kávou. Oběd je o dvou až třech chodech, snažím se o dobrou sestavu - pokud je hlavní jídlo bezmasé, pak je maso v polévce. Taky se snažím vyvarovat se chyb v barevnosti, např. rajská polévka a guláš není moc dobrá sestava, jíme i očima, že jo. Tak dnes tedy, abych byla konkrétní, máme Polévku z červené čočky, vařený vepřový ocásek uzený, špenát a bramborové knedlíky. Večeře bude studená, mám domácí Lučinu i pečivo, k tomu rajčata a papriky. Mám velké štěstí, že vařím ráda, rejdím po internetu a vyhledávám nové recepty. Nebudu tu dělat reklamu, ale nedávno jsem narazila na stránku paní ze Slovenska, která má tak vynikající recepty a popisy, že doma všichni koukali, co máme dobrého! Dávám přednost naší české kuchyni a snažím se zachovat původní receptury, na rychlovky z fast foodu mě neužije, přiznám se, že jsem ani neochutnala, stačí se nadechnout když jdu kolem.

Gerda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

  • Jak jíte po celý den?
  • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
  • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
  • Jíte teplý oběd?
  • Nebo máte radši teplou večeři?
  • A co svačiny?
  • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JÍDLO. Moc děkuju!

jid

Reklama