Novinky

Teď mám stříbrné období

píše naše čtenářka s nickem Prababka. Jinak vlastní zásnubní i snubní prstýnek, který ale nenosí. Ne že by ji po padesáti letech manželství omrzel, ale šetří si ho je ve své šperkovnici. Přečtěte si, jaké prstýnky nosí teď a co našla na břehu moře v Nice

Dnešní téma zaujme asi hodně čtenářek, tak se pokusím být stručnější. Prstýnky miluji, pamatuji si ještě ty dětské z kočičího zlata, prodávaly se na pouti, taky bývaly často v papírových štěstíčkách. Měly tu nevýhodu, že kamínek z nich brzo vypadl. V dospívání jsem nosila stříbrné, později jsem si oblíbila dovoz od moře z Bulharska, filigránový a otvírací ! Nahoře měl maličkou schránečku, tak jsem si připadala  jako Lukrecia Borgia, ale jed  v něm nebyl.

Zásnubní prsteny se v době mého mládí pořizovaly, měli jsme s budoucím manželem moc krásné s jednoduchým vzorem.

 Dělali je na zakázku v brněnském zlatnictví přímo na Štatlu / v hantecu Česká ul./ podle námi vybraného vzoru a každý je obdivoval.K nim pak logicky přibyly zlaté snubní, jejichž vzor by obstál i dnes.

Po padesáti letech s manželem  nenosíme zásnubní ani snubní. Já jsem pak střídala zlaté s kameny i bez, teď mám spíše stříbrné období, taky nosím prsten z bílého zlata s kamenem ze soupravy s náušnicemi.

Nedávno jsem si koupila tepaný stříbrný prstýnek v zastavárně, vypadá jako starožitnost. Je v něm zasazen jantar jako sluníčko. Padl mně znamenitě a nosím ho denně. Jen na noc si jde odpočinout, to prstýnky odkládám.

 Snažila jsem se být stručná, ale zase jsem to přepískla. Když je to docela milé téma...Na závěr se ještě pochlubím.

Asi před deseti lety jsem v Nice u moře při sbírání kamínků a mušliček narazila na jakýsi kroužek, vypadal jako nějaká zašedlá součástka.Taky ležel mezi vlnami omývanými kameny a zřejmě dost zažil. Při bližším pohledu  se mně zdálo, že je tam punc. Po návratu domů a vyčištění ultrazvukem prokoukl na svět  krásný zlatý prsten, nosím ho ve „ zlatém období „ .

Zdravím nejen marnivé „ inky „.

Prababka

Milá Prababko, škoda, že jste se nepochlubila i snímečkem. Jinak moc pěkný příspěvek

Text nebyl redakčě upraven

   
05.06.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] ozón [*]

  zlaté  prsteny  mám  uložené  v  krabičce  pro  vnučky  a  teď  nosím  pouze  stříbro  a bílé  zlato , ale  nic  přeplácaného. také  Vám  připadá  dost  buranské  ,  když  má  někdo  několik  řetízků (  které  k  sobě  ani  neladí ) na  krku  ?

  superkarma: 0 06.06.2013, 06:15:01
 2. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Pěkná vzpomínkaSml59

  superkarma: 0 05.06.2013, 20:20:35
 3. avatar
  [4] marde [*]

  To je hezká vzpomínka z NiceSml16

  superkarma: 0 05.06.2013, 17:59:06
 4. avatar
  [3] lenig [*]

  hezké, prstýnek z Nice musí být krásný Sml67

  superkarma: 0 05.06.2013, 16:48:50
 5. [2] MaVy [*]

  to mě se vybavilo..moje teta z Brna nosila prsten stejný jako Arabela/ten kouzelný/vždycky když k nám přijela tak mi ho půjčovala,ale musela jsem být moc opatrná,nebyl totiž její,ale odkud ho mněla dodnes nevímSml16

  superkarma: 0 05.06.2013, 16:21:58
 6. avatar
  [1] kobližka [*]

  Hned jsem si vzpoměla při tvém čtení na ten "otevírací" prsten.Taky se mi ve své době hrozně líbil a přesně jako ty,jsem myslívala na jed,nebo pramen vlasů....Sml16

  superkarma: 0 05.06.2013, 15:38:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme