Domácnost

Technická vychytávka pohlídá půjčené auto

Půjčila jste svým „dospělým dětem“ nebo třeba manželovi auto a máte o něj strach? Žádný problém. V Americe se objevila na trhu vychytávka, jež bude za vás pečlivě dohlížet na rychlost, kterou se automobil pohybuje. Můžete je klidně z pohodlí domova upozornit na překročenou rychlost.    

Palubní počítač od Tiwi umí sledovat vaši ratolest jedoucí v autě. Rodiče pak informuje nejen o poloze vozidla, ale i o jeho rychlosti. Počítač pak řidiče automaticky varuje při překročení maximální dovolené rychlosti, pokud to neuděláte sami.

Černá skříňka od Tiwiho používá k lokalizaci vozidla standardní GPS družicový signál. K internetu se připojuje bezdrátově - stejně jako mobilní telefon. Pokud váš automobil neustále překračuje rychlostní limity, pak vám to zařízení umí napsat emailem či textovou zprávou. Zatím je bohužel k sehnání jen ve spojených státech. Ale brzy se snad objeví i na našem trhu.

Za zařízení zaplatíte v přepočtu asi 9000 korun. Provoz černé skříňky je navíc zpoplatněn 560 korunami měsíčně. Pokud jsou ale vaše obavy o auto či zdraví člena rodiny silnější než obavy o váš bankovní účet, mohl by pro vás být palubní počítač dobrým pomocníkem.

Půjčujete své auto? Staráte se o to, jak rychle jezdí vaše děti nebo manžel, i když s nimi zrovna necestujete? Pořídila byste si tento počítač?

   
08.07.2008 - Dům a byt - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Až jednou nastane situace, že bych půjčila auto dítěti, byť dospělému, tak platí zásada, že pokuty si platá sám. Nakonec klíčky se dají zabavit vždycky a šmíring nezabrání tomu, aby se někde zabil. Jen zajistí, že to budu vědět mezi prvními

  superkarma: 0 08.07.2008, 12:35:23
 2. [1] Lindaa [*]

  Jak jezdí manzel je mi sumafuk, je to dospelý chlap a snad ví co delá. Nakonec prostrihnou jeho ridicák a ne muj .
  A deti zatím nejezdí a az za pár roku zacnou, tak snad do tý doby pochopí, ze není dulezitý dojet první, ale dojet. A pokud je nekde policie odchytne jak prekracují rychlost, dobre jim tak, aspon si to líp zapamatují.

  superkarma: 0 08.07.2008, 09:59:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme