.

Tchynin pes pokousal o prázdninách syna. Neuvěříte, jakou to spustilo vlnu nevraživosti vůči mně!

Rodina

Tchynin pes pokousal o prázdninách syna. Neuvěříte, jakou to spustilo vlnu nevraživosti vůči mně!

Prázdniny pomalu končí, ale ne každý na ně bude hezky vzpomínat. Například třicetiletá Oldřiška asi dlouho nezapomene na den, když její syn přijel z pobytu u babičky. Příhoda, která byla sice nepříjemná, ale zdaleka ne tak závažná, totiž zcela změnila Oldřiščino nazírání na rodinu jejího manžela.

Je to už dva týdny, kdy se Oldřiška s poměrně velkým zpožděním dozvěděla, že jejího osmiletého syna pokousal o prázdninách pes. Pyšně jí po návratu ukazoval šrámy na ruce a chlubil se, že vůbec nebrečel. „V tu chvíli jsem myslela, že vyletím z kůže,“ komentuje mladá maminka příhodu, která pak ještě spustila nevídanou lavinu nelogických reakcí ze strany manželovy rodiny.

 • Oldřiška si totiž „dovolila“ tchyni zavolat a požádat ji o zprávu od veterináře, že je její pes v pořádku.

dogNejdřív jsem byla příjemně překvapena, že už druhý den mi skutečně požadovaný doklad přeposlala emailem, ale pak jsem si připadala, jako kdybych ji snad obvinila z vraždy nebo co,“ popisuje nevídaný vývoj událostí.

Už další den jí manžel vyčetl, že se s ním o tomto kroku neporadila. Následně jí vysvětlil, že se jeho matka cítí dotčena, že si jí ona dovolila „za jeho zády“ zavolat a chtít po ní, aby šla se psem k veterináři. Prý nemá zapotřebí, aby ji její snacha úkolovala po telefonu jako malou holku. A ještě bez vědomí svého muže.

Přísahám, že jsem na něho zůstala koukat s otevřenou pusou a připadala jsem si, že jsem snad účastnicí nějakého pořadu typu SKRYTÁ KAMERA,“ popisuje svoje pocity Oldřiška, která ještě teď nevěří, co její pouhá – a slušně formulovaná – žádost způsobila.

Manžel s ní sotva promluví, tchyně jí nemůže přijít na jméno a nabádá svého syna, aby si doma udělal pořádek.

Absolutně nechápu, co je to za lidi, že se takto chovají. Znám je tolik let a najednou mám pocit, že o nich nic nevím. Naše vztahy nebyly nikdy nějak extra vřelé, ale myslím, že oboustranně slušné. Taky bych jim mohla ledasco vyčítat. Minimálně to, že mi – jako matce – zatajili, že u nich můj syn prožil takovou nepříjemnou zkušenost,“ ukončuje své vyprávění mladá žena, které vůbec nepřijde, že by se nějak provinila. Naopak. Stále je přesvědčena, že v rodině by se měly všechny věci říkat nahlas. A do očí. I když nejsou třeba úplně příjemné.

Jak byste se v takové situaci zachovala vy?

Možnost%
Rozhodně stejně jako Oldřiška.44,7
Spíš bych pověřila muže, ať to se svými rodiči vyřídí.36,6
Když by syn neměl žádné problémy, neřešila bych to vůbec.18,7
Nevím, nemám názor.0

Přečtěte si také

   
31.08.2017 - Rodina - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [15] cilani [*]

  Draco — #13 si říkám, že matku třeba naštvalo nejvíce to, že se ji neobtěžoval nikdo informovat. Mně by to taky vadilo, kdybych se o zranění dítěte dozvěděla až od něho. Mou mámu taky málem křísili, když jsem se vrátila z tábora se šrámem na tváři. Nic to nebylo, zahojilo se to samo i jizva se po 10 letech úplně ztratila, jen ten strup vypadal hrůzostrašně..

  superkarma: 0 31.08.2017, 13:31:51
 2. [14] bobani [*]

  asi bych zprávu od veterináře přímo nevyžadovala , ale zásadně by mi vadilo , že mně bába hned neinformovala o tom , co se přihodilo . jsem také tchýně , ale určitě ne taková blbka , zrovna jako její synáček

  superkarma: 0 31.08.2017, 13:26:51
 3. [13] Draco [*]

  No zažila jsem něco podobného, ale role byly jiné. Když jsem byla dítě školou povinné, pořídili jsme si štěně basseta. Byl to celý život zlatý pes, takový ten dobrácký ňouma. Ale znáte děti, lideké i ty psí. Prostě jsme si s ním s kamarádkou od sousedů hrály a jak jsme se rozdováděly, štěně chňaplo kamarádce po ruce a protože mají ostré zuby, tak jí taky poškrábalo. Její matka taky tehdy hystericky řvala o potvrzení veterináře a doktora, jako fanatická katolička vyloženě nenáviděla psy a zvířata uznávala jen ta užitková. Takže už k nám kamarádka zašla jen málokdy, spíš jsem musela já k nim. Náš pes byl samozřejmě očkován a v pořádku, navíc než se trochu vycepoval (a my také Sml57) měly jsme se sestrou takových šrámů nepočítaně.

  Abych se vyjádřila k článku - myslím, že vztahy v té rodině asi nejsou moc dobré, když všichni reagují takovým divným způsobem. Pokud to byl tchýnin pes a šlo jen o poškrábání (zuby, drápy), předpokládám, že byl očkován, proto byla tchyně v klidu a matka to zbytečně hrotí. Pokud to byl cizí pes a/nebo byla rána hluboká, měla tchyně rodiče informovat určitě co nejdříve a řešit s nimi další postup.

  1. na komentář reaguje cilani — #15
  superkarma: 1 31.08.2017, 13:00:34
 4. avatar
  [12] paníliška [*]

  paníliška — #11 Pokousal, ne okousal

  superkarma: 1 31.08.2017, 12:33:48
 5. avatar
  [11] paníliška [*]

  Taky mě okousal pes - cca před 2 lety. Nic hrozného, jen šrám, ale kůže byla poškozena. I když mi majitel ukázal očkovací průkaz a já jeho kopii měla na chirurgii, přesto po mě chtěli aktuální potvrzení od veterináře, že je pes zdráv. Pokud bych ho nedodala, musela bych nastoupit očkovací kúru proti vzteklině.

  Takže matka není hysterka, její požadavek byl naprosto v pořádku a je naprosto lhostejné, jestli pes je z rodiny nebo cizí.

  1. na komentář reaguje paníliška — #12
  superkarma: 5 31.08.2017, 12:31:55
 6. avatar
  [10] catcat [*]

  Tedy, já zírám na Oldřišku jak v pořadu se skrytou kamerou...

  Pokud synek ukazuje šrámy na ruce, nejednalo se asi o žádné hrozné pokousání, ale spíš psovi sjely zuby nebo tak něco. Tedy normální věc při hraní si se psem...

  No a taky bych předpokládala, že proti vzteklině je pes očkovaný a tak nějak mě nenapadá, co by jiného mohl veterinář aktuálně na psovi zkoumat.

  Mě takhle snacha zaúkolovat, učinila bych to a tím by to bylo poslední prázdninové hlídání. Holt děti hysterek se nedají hlídat bez rizika následného průšvihu...Sml80

  superkarma: 2 31.08.2017, 12:22:56
 7. [9] MARIE MATEJKOVA [*]

  Příliš málo informací. Jak velké bylo kousnutí? Nebyl syn již na místě informován,že pes je očkován a kdy? Jakým způsobem to maminka řešila po telefonu ,křičela,chovala se slušně ? Měla se dohodnout s manželem.

  superkarma: 1 31.08.2017, 12:06:05
 8. avatar
  [8] Pentlička [*]

  Jestli na tu tchyni hystericky ječela a nadávala jí kvůli nějaké malé rance, tak se vůbec nedivím, že je tchyně uražená.

  superkarma: 3 31.08.2017, 10:28:19
 9. [7] Wally [*]

  Oni to neřekli JÍ MATCE, snad tam mělo být JIM RODIČUM.Při ne extra vřelých vztazích by to asi měl řešit hlavně manžel. A docela si dovedu představit tu "slušně formulovanou žádost". A je pokousání a pokousání. Jestli to byly jen šrámy, tak to asi nic vážného nebylo.

  superkarma: 1 31.08.2017, 10:01:30
 10. [6] Nikar [*]

  To může být maminka jen ráda, že chlapec to ustál bez dalších následků. Na mého syna tříletého jen přes plot vyletěl cizí pes (vůbec nebyl vidět) a lekl se tak, že se ještě po dvou letech bojí. A jinak já bych také asi vyletěla z kůže a být na jejím místě, ještě bych si s nimi chtěla vyříkat, proč jí o tom neinformovali.

  superkarma: 2 31.08.2017, 09:51:06
 11. avatar
  [5] gerda [*]

  Nerozumím tomu. Pokud bych měla na starosti vnouče a jemu se to u nás stalo, byla bych první, kdo by jeho rodičům volal a domluvila se na postupu. Jestli byl kluk u lékaře s tím poraněním, lékař v první řadě sám to potvrzení požaduje. Ale pokud mají strach ze vztekliny, pak se bojí zbytečně, ta už u nás není. Je to celé jakési praštěné a divně řešené.Sml80

  superkarma: 0 31.08.2017, 09:20:28
 12. [4] Katka401 [*]

  Rikina — #3Zhusta to tak bývá, že dítě z neznalosti nebo si to prostě neuvědomí, nezaregistruje signály od psa, že už DOST. A dospělí ho neuhlídali. Myslím ale, že tohle Oldřiška neřeší.

  Tady jde o následnou reakci. Cítit se dotčená proto, že jsem si dovolila chtít potvrzení, že je pes v pořádku ?!

  superkarma: 1 31.08.2017, 09:03:56
 13. [3] Rikina [*]

  Tak to opravdu nevím, jak bych se já zachovala, protože na to nemám dost informací, které bych v případě, že by se to stalo mému synovi, jistě měla. Sml80 Například co to je za psa, jak ho mají dlouho, jestli se s ním pravidelně chodí k veterináři, jak přesně se to stalo, jestli si chlapeček nekoledoval nebo jestli někdo něco neuhlídal, popřípadě za tím nebyl nějaký neuvážený risk. Jak vážné to zranění je, a jestli s tím byli někde u doktora, kde a co on na to. A podle toho by se vidělo. Dovedu si představit řadu variant a řadu různých reakcí na ně. No a v návaznosti na to může být i různý pohled na to, jestli bylo třeba hrotit rodinnou situaci. Tipla bych si, že na tom mají obě strany svůj díl, zřejmě tam už dlouho cosi doutnalo pod povrchem a teď holt byla příležitost, jak si to vyříkat. Opět nevíme, kdo komu co řekl nepatřičného a jakým způsobem to udělal. Za jistých okolností může i "slušně formulovaná" žádost vytočit člověka do běla. Sml57

  1. na komentář reaguje Katka401 — #4
  superkarma: 2 31.08.2017, 08:31:51
 14. [2] Katka401 [*]

  Omluva je zcela na místě. Tchyně by se měla omluvit a to potvrzení od lékaře je snad zcela samozřejmé. JSEM vášnivá pejskařka jen pro informaci. Co se týká toho, že se mnou manžel nemluví kvůli tomu, že jsem si dovolila zavolat tchýni, tak se mnou by nemluvil protože to by byla taková scéna když bych se o pokousání dozvěděla, že by nadskakovaly tašky na střeše Sml57.

  Už je to pár let zpátky, ale zažila jsem na vlastní kůži kdy syn u babičky si pustil/ spadl mu na palec u nohy pořádný kámen ( nevím co dělal ), palec měl celej modrofialovej a k doktorovi s ním nedojeli ani jeden. Babi, že táta řekl, že je to dobrý. Dostali vynadáno oba. Slušná ve smyslu, že jsem nebyla sprostá, jsem sice byla, ale řvala jsem jako tur. A k doktorovi jsem samozřejmě s klukem došla.

  superkarma: 3 31.08.2017, 08:14:57
 15. avatar
  [1] jarka1234 [*]

  To si dovolila hodně. Neměla jí volat. Měla se nejdříve dovolit. Říct svému manželovi, že jí chce zavolat a proč.Sml57

  TO JE MYŠLENO IRONICKY.Sml57Sml57Sml57

  superkarma: 2 31.08.2017, 06:14:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme