Vztahy

Tchyně, tchyně a zase tchyně

Tchyně – vděčné to téma. Všimli jste si, že jen při vyslovení tohoto slova se většině lidí „něco“ vybaví? Zážitek, emoce, vtip.... Téma tchyně je snad opravdu nesmrtelné a vždy dokáže v lidech probudit chuť se vyjádřit, říct svůj názor, svěřit se.

 

Pravdou je, že i na magazínu Žena-in.cz jsme měli několik příběhů, kde právě tchyně hrála hlavní roli. Bohužel, ve většině případů je tchyně stavěna do špatného světla, je zdrojem problémů, či dokonce rozvodů.... A já bych právě tu naši dnešní tchyni chtěla ukázat i z té druhé stránky.

 

Tchyně ve mně vyvolává prapodivné, až nehezké pocity. Kdežto spojení „maminka mého muže“ zní úplně jinak. Pod tímto slovním spojením si představím milou, usměvavou ženu, která miluje svá vnoučata a jak se říká: Drží basu se ženou svého syna.

 

(Záměrně nepíši „Drží basu se snachou“, protože slovo „snacha“ je mi stejně protivné jako slovo „tchyně“).

 

A právě dnešní téma dne Tchyně, nebo raději Maminka mého muže bych ráda nesla v tom nejlepším světle.

Spousta z vás je tchyní. Myslíte si, že jste dobrá tchyně? Vycházíte v pohodě s partnerem svého dítěte? Napište nám o tom!

 

Nebo máte tchyni, která je sluníčkem vašeho života? Pomáhá vám kde může? Je to vaše kamarádka? Napište nám o tom!

 

Zkrátka, pište nám všechny vaše zážitky, názory, pocity na téma tchyně! Je nám jasné, že ne vždy se opravdu podaří, abychom si  skvěle rozuměli s maminkou našeho muže (naší ženy), či naopak s partnerem našeho dítěte, a proto i vy, kteří máte neblahé zkušenosti s tímto rodinným vztahem, zde máte svůj prostor.

Nebojte se a napište nám vše, o čem si myslíte, že by k tématu mělo zaznít! Fotky, příběhy, vtipy, úvahy....

 

A pozor! Dnes vás za vaši aktivitu čeká spousta odměn!

Dáreček od redakce dostane:

-          Nejhezčí příběh či úvaha

-          Nejhezčí či nejvtipnější foto

 

A aby toho nebylo málo, pokud se rozsype pytel se skutečně povedenými příspěvky,

máme pro vás připraveny i mimořádné dárečky!

 

Takže pokud máte chuť se zapojit, neváhejte!

 

Příspěvky posílejte opět na známou adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

 

   
11.04.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Dášule [*]

  Měla jsem tchýni. Pokud jsem toho výrazum použila, bylo to jen tehdy, když bylo nutné určit, která maminka. Byla fajn a je mi moc líto, že zemřela. I já jsem byla tchýně. Snacha mi říkala, že se svými problémy jde raději za mnou než za svou matkou. To vše jen do doby, kdy jsem jim oběma řekla, že už nebudu řešit jejich problémy, ať si jdou do poradny. Měla jsem už dost věčných ztížností na syna, i když nepopírám, že často oprávněných. Naše dcera tomu říkala, že ho chodí relamovat. Už nejsem tchýně, ale nepopírám, že bych byla ráda. Taková ta vzdálená, které se přijede přát k výročím a nic se po ní nechce. Ani v dobrém, ani ve zlém.

  superkarma: 0 14.04.2005, 20:55:27
 2. avatar
  [26] *Kotě* [*]

  Mám úžasnou tchýni, je to super ženská a já mám veliké štěstí, že ji mám.

  superkarma: 0 12.04.2005, 01:48:46
 3. avatar
  [25] Maduli [*]

  Korálek: kdybych věděla, že nemám švagrovou, tak bych si byla jistá, že naše tchýně je stejná osoba. Už nám byly taky vráceny dárky s tím že "se nelíbí". Tak jsem jí vzkázala ať si políbí el. Jenže můj manžel se jí vždycky jen zastává - prostě klasika. Ale rozhodně nepřipustím, aby ona mezi námi dělala rozpory - to by dosáhla svého cíle. Je to tchýně jak z románu.

  superkarma: 0 11.04.2005, 23:54:40
 4. avatar
  [21] Maduli [*]

  Moc Vám všem děkuji za příspěvky, protože už jsem měla pocit, že jsem asi jediná, co bytostně nenávidí tchýni i tchána. Mám bohužel tu smůlu, že jsou rozvedeni, takže návštěvy absolvujeme na 2x Před každou návštěvou sbírám hodně sil a energie a modlím se, aby to bylo co nejdříve za námi. Jinak můj si na nic nestěžuje, takže asi dobrý. Nejhorší je, že naši se snaží nám pomáhat jak to jde, hlavně naší , ale bohužel od rodičů mého manžela nedostala ani dárek k Vánocům. Paráda ne?

  superkarma: 0 11.04.2005, 16:25:58
 5. avatar
  [14] kakina [*]

  Moje skoro budoucí tchýně je skvěla ženska beru jí jako kamaradku dobře si rozumíme jezdíme spolu nakupovat na kafíčko zajdem je to fakt super ženská takovou bych dopřala všem

  superkarma: 0 11.04.2005, 11:57:54
 6. avatar
  [10] j.a.n.a. [*]

  jsem ráda že nemám žádnou tchyni ta moje bývalá mě někdy taky dokázala zvednout tlak.a vzhledem k tomu,že mám dva syny 17 a 22 tak jsem vlastně adeptkou na tchýni doufám ,že to nebude brzo.

  superkarma: 0 11.04.2005, 11:28:10
 7. avatar
  [9] Žluťásek [*]

  Mili: já mám taky tchána horšího, jenom asi bohužel mladšího než ty

  superkarma: 0 11.04.2005, 11:18:39
 8. avatar
  [1] amidala [*]

  tchýne, pivo, uzený nejlepsí jsou studený (nebo obcas postací hodne daleko)

  superkarma: 0 11.04.2005, 08:47:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme