.

Tchyně pořád hučela, aby se první vnučka jmenovala po ní. Ani náhodou!

Novinky

Tchyně pořád hučela, aby se první vnučka jmenovala po ní. Ani náhodou!

Další příspěvek, který jsem se rozhodla zveřejnit, je od čtenářky, která při výběru jmen pro své děti věděla, že chce ryze česká jména. A ani náhodou nepřistoupila na to, aby se její první dcerka jmenovala po její tchýni:) A jak to bylo u vás milé čtenářky?


 

Jména dětí jsme ani moc nevybírali,  jen jsem chtěli česká,  protože máme ryze české příjmení. Tchýně do nás pořád hučela, že chce, aby se první vnučka jmenovala po ní Květa. No to ani náhodou. Jednak se mi to jméno nelíbilo a navíc naše vzájemné vztahy byly, jsou a budou na bodu mrazu. Zato tchán byl milionový člověk, ale jí se bál a k nám na návštěvy chodil tajně. A tak,  když se narodila první dcera,  dostala jméno po první velké lásce tchána Heleně. Tchýně si dodnes myslí,  že za to může tehdy hodně oblíbená zpěvačka a tchán se v naší Helče viděl.

Podruhé jsem jela do porodnice pro Pavlíka. Byla jsem skálopevně přesvědčená, že to bude kluk, ultrazvuk tehdy ještě nebyl. Ale na sál mě nechtěli pustit, dokud nenapíšu jméno i pro holčičku. Dali mi kalendář a hned v aktuálním týdnu bylo jméno Ivana,  tak jsem ho napsala, abych nezdržovala. A toho Pavlíka nemáme dodnes.

Jedna dcera jela do porodnice pro Pavlíka / jméno po otci dítěte/, ale přijela s Dominikem. Druhá dcera jela pro Natálku a přivezla Ivu. Takže nějaké složité vybírání jmen je asi zbytečné, aspoň u nás to tak bylo.

Datura

   
23.04.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. [3] anina4 [*]

  naštěstí nám do toho jaké jméno dáme dětem nikdo nemluvil

  superkarma: 0 23.04.2014, 15:35:02
 2. [2] tacek01 [*]

  Nám naštěstí do jmen nikdo nemluví a s chlapem jsme se celkem shodli - oba jsme navrhli a shodli se na dvou pro holku a jednom pro kluka. Oba ale pořád opakujeme, že uvidíme, s kým to v září přijedeme domů - nechávám si zadní vrátka, kdybychom si to v porodnici rozmysleli :)

  superkarma: 0 23.04.2014, 14:56:08
 3. avatar
  [1] moula [*]

  Přesně takhle hučela moje ex-tchýně, že vnuk musí být po tatínkovi a dědečkovi a pradědečkovi atd. atd. Venoušek a kdyby holka, tak Václava nebo aspoň Vendula,  ex zase dupal, že chce holku Esther a samozřejmě musíme dodržet rodinnou tradici u kluka. Tak jsem přinesla z porodnice Slávku po mém tátovi, který se jí nedožil a bylo hotovo.

  superkarma: 0 23.04.2014, 14:49:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme