Vztahy

Tchyně nebo druhá maminka?


Zažila jsem obojí. První byla typická tchyně. Tenkrát byla snad stejně stará jako já dnes a svým způsobem ji chápu. Brala jsem jí jediného syna, a když jsme nějaký čas bydleli společně, bylo to utrpení. Asi pro nás pro obě. Jedna kuchyň, (ve které mi stále připomínala, jak to dělám blbě), jedna koupelna (z níž slyším polohlasné: Co tam tak dlouho dělá, plýtvá vodou! Jak to, že používá můj fén?) a třeba jedna televize (kdy ji vždycky zajímal jiný program).

Atmosféra mezi mnou a tchyní připomínala dusno před bouřkou.
Jednou jsem se jí ale dotkla tak silně, že její pichlavě vražedný pohled cítím po těle dodnes.
Bylo to při mé promoci, na kterou jsem pochopitelně pozvala rodiče, tchyni a jednu báječnou kultivovanou starší dámu, která mi tak trochu nahrazovala rodinné zázemí během studií. Měla jsem ji moc ráda, a když jsem ji představovala své mamince, bezděčně mi vylétlo z úst: „Mami, to je paní ta a ta a je to taková moje druhá maminka“. A v tu chvíli mě propálil ten strašlivě nenávistný pohled mé tchyně. Pak jsem se do toho nějak zamotala ve snaze napravit trapas, ale věřte mi, že bych se v tu chvíli nejraději propadla. Naštěstí to dlouho netrvalo. Nemyslím tím tu pernou chvíli, ale tu záležitost s tchyní a celé moje manželství.

Druhá současná „tchyně“ je báječná ženská a slovo tchyně mi v jejím případě připadá naprosto nepatřičné oslovení. Nenazvala bych ji ani maminkou, je to prostě Svata, moje kamarádka.
Vím, že kdykoliv mi bude ouvej, můžu za ní přijít. Můžu se s ní bavit o čemkoliv a na rozdíl od vlastní matky třeba i o sexu a vůbec mi to nepřijde nepatřičné. Je přirozeně inteligentní, má obrovský přehled a všechno ji zajímá. Je nesmírně energická, ráda se směje a vždycky mě tak nějak pozitivně nadopuje, že od ní odcházím osvěžena jako z nervového sanatoria.

Už se mockrát stalo, že mě bránila i proti vlastnímu synovi, a to bývá pro tchyně asi nejtvrdší zkouška.
Říká se - a většinou je to pravda, že snachy a tchyně k sobě hledají dlouho cestu, že stačí jediné slovíčko, které dokáže křehkou nit jejich vztahu přetrhnout. Ne tak v našem případě, my jsme si padly do oka hned napoprvé a doufám, že nám to dlouho vydrží.

A co vy milé ženy-in?

Jakou máte tchyni?
Nazýváte ji maminkou, tykáte si, oslovujete ji jménem?
Měly jste spolu nějaký konflikt?
Vyřešily jste ho? Která z vás ustoupila?
Jak vychází vaše tchyně s vaší matkou?
Stýkají se? Rozumí si? Nebo se od svatby neviděly?
A jak se snáší váš manžel se svou tchyní?
Jste už sama v roli tchyně?
Myslíte si, že jste jako tchyně dobrá?

Napište nám o svých zkušenostech dobrých i špatných!
Nebojte se poslat i nějaký vtip, my jí to neřekneme.:)

   
19.02.2007 - Láska a vztahy - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [87] lenka33 [*]

  Oxy: tak to trochu silný kafe , a neměla třeba trochu vypito.... to teprve pak dokážou takové tchýně pěkně ventilovat to, co už v sobě dlouho dusí

  superkarma: 0 23.02.2007, 14:19:19
 2. avatar
  [84] Kocicka [*]

  jak kdy podle počasí má nálady a návaly, jen doufám,že seženeme byt a nebude tam muset bydlet.Začínám chápat tvrzení - tchýně a uzený nejlépe studený! Ale snad se to změní.

  superkarma: 0 20.02.2007, 19:53:19
 3. avatar
  [83] mišička [*]

  u mě si tchýně vyřkla ortel sama, když jsme ji po 6 letech marného úsilí sdělili radostnou zprávu, že čekáme miminko, tak jako první vypustila z HUBY..."a chcete si to nechat?"....všechno co se týká nás mladých, řeší se svými kamarádkami (jak se mi v automatce špatně vypraly plenky, že jsme si koupili nový stůl atd.)tchýně je nemehlo a věčně má nějaký malý úraz...tak ji pro jistotu nesvěřuji ani kočárek a když šla s námi pohromadě a vezla kočárek, tak chtěla přecházet cestu v zatáčce a argumentovala to tím, že 25. prosince není na cestách takový provoz....no hrůza děs....řeším to tím, že se s ní nebavím, nic ji o sobě neříkám, a když ji nevidím, tak jsem nejšťastnější člověk pod sluncem.

  superkarma: 0 20.02.2007, 19:14:51
 4. [81] Anai [*]

  Bohužel jsem se včera už nedostala k PC, abych poděkovala všem za názor - moc jste mi, holky, pomohly! Pochopila jsem, uvědomial si, že etiketa v každé rodině je prostě jiná, však to mám i ve své vlastní: Já mám totiž rodiny dvě, ze strany vlastního a taky nevlastního otce. Tam je to vidět nejvíce. Rodina nevlastního pochází v Plzně, "vyšší třída", kdysi a tam se hodně vyká. Rodina otce pochází z Prahy, drží při sobě, pravidelně se schází a tykání je tam přímo povinné. Se svou tetou, skvělou, dnes již velmi starou, ale pořád aktivní herečkou, jsem se seznámila až v pozdějším věku na svatbě sestry a fakt neměla odvahu jí tykat - příliš jsem ji obdivovala a vážila si jí, ona byla a je celebrita, o 30 let starší.... Asi před 4 roky při jednom rodiném setkání na mě dost nepříjemně "vyjela" a otec mi vyčet, že je to tím, že jí pořád vykám a jí je to nepříjemné. A tak jsem se hodně osmělila po pár deckách, šla za ní a řekla něco v tomto smyslu: "Tetičko, tak já Ti tedy budu tykat, já Ti vykala proto, protože jsem si netroufla...!" Tetička se zatvářila ovšem dost zděšeně ! Posleze mi sestra prozradila, že ona šíleně nesnáší, když se jí říká "tetičko" . Je to už pár let, když se občas sejdeme, prostě jí tykám říkám jí křestním jménem, hrozně moc si toho považuju a ona je spokojená!

  superkarma: 0 20.02.2007, 09:25:09
 5. avatar
  [80] Zzuzzka [*]

  superkarma: 0 19.02.2007, 21:55:38
 6. [79] Pitulka [*]

  Moje tchyňka je prostě super a jsem s ní zcela a naprosto spokojená! Lepší jsem vážně najít nemohla! Je to MAMINKA a zároveň ta nejlepší KÁMOŠKA! Viď, Verusko11?

  superkarma: 0 19.02.2007, 20:29:01
 7. avatar
  [78] Amálie [*]

  evusche: To by byl gól.

  superkarma: 0 19.02.2007, 20:03:21
 8. avatar
  [77] Medvidek4 [*]

  Asi mám optimální tchýni.Bydlí cca 60km od nás,takže se moc nevidíme a díky tomu to i klape.Jsem vdaná nějaký ten čas,ale stále ji vykám a ona mi nikdy nenabídla tykání a tak je vše O.K

  superkarma: 0 19.02.2007, 18:05:17

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [76] evusche [*]

  Amálie: no já, když jsi napsala popis své tchyně, jsem se lekla, jestli nejsi moje švagrová páč ten popis fakt sedí.

  superkarma: 0 19.02.2007, 17:35:50
 2. avatar
  [75] sanvean [*]

  Anai: Moje skorotchýně je zlatá, ale i když by to asi přivítala, já jí nedokážu tykat, i kdybych se rozkrájela. Pro mě je to o třicet let starší paní a já byla vychována k určité úctě před staršími, nemůžu si pomoct

  superkarma: 0 19.02.2007, 16:52:47
 3. avatar
  [74] Juana [*]

  Tchýni tykám a říkám jménem, tchána oslovuju "dědo Stando", protože to je i jméno jeho syna i vnuka, takže když se sejdeme a na někoho z nich oslovuju jménem, tak je v tom bordel, stačí, že manžel i syn vždycky předstírají, že mluvím na toho druhého. Manžel mým rodičům taky tyká a oslovuje je jménem, i moje nová švagrová mým rodičům léta říkala jménem, žádali ji o to ještě před svatbou (brácha s ní taky chodil hezkých pár let). Myslím, že spolu všichni vycházíme slušně, akorát je moje tchýně občas stejně nesnesitelná jako moje matka a někdy zase držíme všechny ženský pohromadě proti těm hroznejm mužskejm, prostě normálka.

  superkarma: 0 19.02.2007, 16:50:01
 4. avatar
  [73] cibulicka [*]

  Já už bohužel tchýni nemám,ale byla užasná a stále na ni vzpomínám.Tchán byl taky výborný.Jsem jim do dnes za mnoho vděčná

  superkarma: 0 19.02.2007, 16:30:35
 5. avatar
  [70] Motty [*]

  Jedno anglický přísloví praví - "Happy is she who marries the son of a dead mother" Jak to tady pročítám, tak mi to nějak vytanulo na mysli

  superkarma: 0 19.02.2007, 14:37:40
 6. avatar
  [69] sweety77 [*]

  Moje tchyně "čekatelka" je děsná, nikdo nesmí říct svůj názor, protože její je nejlepší. První rok mě nemohla vůbec vystát, musím podotknout, že ji trochu chápu, můj přítel je jedináček a já ho odvedla jinam. Takže já už radši ani názory nemám a když jsme u nich na návštěvě, tak to vždycky nějak přežiju. Když už se něco vyhrotí, tak se přítel zastane mě . Ale asi ještě bude hůř...

  superkarma: 0 19.02.2007, 14:19:29
 7. [68] toflo [*]

  Moje tchýně byla výborná.Milovala nejen svoje děti,ale i vnoučátka.Všichni jsme jí říkali babi,aby se to nepletlo.Byla nesmírně ochotná.Mou první dceru mi hlídala už od 3 měsíců klidně i přes noc, takže jsem měla celkem pohodu,mohla jsem chodit s kámoškama na kávu, večer se někam pobavit.Hlavně držela celou rodinu pohromadě,svátky,naroz.apod. se slavilo ve velkém.Byla s dětmi strašně šťastná. Bohužel před 6 lety zemřela(bylo jí teprve 52 roků) a je to velmi citelná ztráta.Hodně na ní myslím,protože celá velká rodina se začala rozpadat, vztah s mým mužem taky prochází celkem velkou krizí a já si často říkám,že kdyby tady byla, nikdy by to nedovolila.Všichni jí totiž respektovali a vážili si jí.Myslím,že takových je opravdu málo.

  superkarma: 0 19.02.2007, 14:04:35
 8. avatar
  [67] Vanily [*]

  Mám skvělou tchýni,je mi bližší než moje matka,kterou vidím 2x do roka a to mám vždycky před návštěvou bezesnou noc.Obě bydlí ve stejném městě a vědí o sobě,ale neznají se.Nechtěla jsem to.Moje matka je nepříjemný a prolhaný tvor a já ji nechci přibírat do manželovy rodiny,kde je mi tak dobře.

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:56:35
 9. [66] Beruska123 [*]

  Nelituju. Litovala bych peněz, který bych dávala za nájem bytu v paneláku, takhle to dáváme do vlastního. Já se na to dívám takhle . Prostě je nemusím vidět, když sama nechci a když u nás klepe a já na ni nemám náladu, tak prostě neotevřu , a ona se naštěstí později neptá, kde jsem byla. A co si myslí je mi jedno, určitě mám tak jednou za půl roku všeho plný zuby a chtěla bych být někde daleko, ale to já mám občas i s příbuznýma z mojí strany

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:46:40
 10. avatar
  [65] femme [*]

  já už, naštěstí, tchýni nemám

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:43:44
 11. avatar
  [64] Evikus [*]

  Top24: podle mě fakt záleží na přístupu obou - pokud je ta tchýně prostě kráva tak jí nepředěláš, ale pokud je v pohodě tak si myslím že snad ani to soužití nemusí být špatné. Doufám v to! a taky tě chápu, že je na jednu stranu zbytečné brát si půjčku na vlastní bydlení když ty peníze můžete využít jinak a ten barák bude jednou stejně váš a třeba tam pak budete bydlet zase vy se svýma dětma a jejich rodinama. Hlavně si stanovit pravidla hned od začátku a bude to O.K. Ale počkej až budete mít svou kuchyň a koupelnu, jinak se konfliktům nevyhneš ani kdyby byla tchyně milionová

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:36:25
 12. avatar
  [63] aiša [*]

  já už tchyni nemám,ale vím že dříve,nebo později budu tchyně já sama,ale řekla jsem si že,nechci dělat to co ,se nelíbilo mě u mé tchyně,doufám že to zvládnu

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:32:32
 13. avatar
  [61] Evikus [*]

  Top24: a budete mít aspoň svůj vlastní byt v tom domě? koupelnu, kuchyň a co vchod ten asi ne viď? No tolik generací pohromadě - ještě s vašima budoucíma dětma to budou 4 generace tak to držím palce a přeju pevné nervy

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:23:24
 14. avatar
  [60] Evikus [*]

  Beruska123: a lituješ toho někdy? chtěla by si bydlet sama daleko od ní? Já jsem na to fakt zvědavá jak to dopadne až budeme bydlet takhle blízko

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:22:03
 15. avatar
  [59] Lídy [*]

  S tchyní vycházím nejlíp, když ji nevidím (čímž odpadají konflikty - ona je generál a běda když není po jejím). Netykám jí, nikdy mi to nenabídla a ani po svatbě jsem se nedozvěděla, jak ji mám oslovovat. S mými rodiči se nestýkají, moje mamka tchyni taky těžko rozdýchává. Tchyně je panovačná, arogantní a zlá, nesnese, aby někdo byl "lepší". Vnoučata vidět nemusí, nikdy s ničím nepomohla a ani bych si jí neřekla - když bylo synovi pár měsíců a já měla čtyřicítky horečky, smála se mi, že on to dostane ode mě... . Manžel se jí dlouho zastával, uvažovala jsem i o rozvodu. Nakonec jsem si tvrdě vybojovala "pravidla styku s tchyní" a víceméně je klid. Tchyni nepředělám a nemám potřebu se s ní stýkat a vycházet s ní. Můj manžel si se svou tchyní tyká (bylo mu to nabídnuto) a přes drobné neshody spolu vycházejí.

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:16:34
 16. [58] Beruska123 [*]

  Top24: mám to podobné, akorát já už u nich 4 roky bydlím a taky bych neřekla, že jsem byla dost zamilovaná, když jsem se stěhovala. Prostě jsme to viděli jako nejlepší řešení, a to hlavně s penězi (nemuseli jsme kupovat stavební pozemek) a jak už jsem to tady dneska jednou psala, máme postaveno na dvoře s vlastním vchodem

  superkarma: 0 19.02.2007, 13:12:49
 17. avatar
  [56] navia [*]

  Tcyni říkám mami, přijde mi to normální. Ona své říkala babičko a vykala jí, já jsem jí po svatbě začala říkat mami, ale taky jsem ji vykala, ona mi pak řekla, že ať jí tykám, bylo mi blbé to odmítnout.
  Na základě této "kauzy" řekla moje mamka mému muži ať jí taky tyká,a čkoliv jí to bylo zkraje asi dost nepříjemné. Ona vykala i svým vlastním rodičům, já už jsem dědu nezažila, ale oslovení "Vy mami" mi přišlo úplně normální, slyšela jsem to pořád. Babičce jsme pochopitelně taky vykali - bylo legrační, že jí tykala vlastně jen malá pravnoučata - jak začínala "rozum brát" začínala jí naprosto spontáně vykat, tak jak to slyšela od nás všech.
  S tchýní vycházím poměrně dobře, s vědomím, že je to starší paní a má své mouchy - já mám zas své. Do domácnosti mi nekecá, bydlíme v jednom domě se samostatnými byty. Navštěvujeme se sporadicky, max. si u ní sednu na chvíli na pokec nebo jí odnesu něco, co jsem upekla (nebo přinese něco ona mě)....
  S mojí mamkou si tykají, vidí se, když mamka přijde k nám.
  Můj manžel má hodnou tchyni, která ho má moc ráda (možná radši než dva své syny)
  Tchyně nejsem, ale pokud všechno půjde "hladce" mohla bych jednou mít zetě i snachu

  superkarma: 0 19.02.2007, 12:57:07
 18. avatar
  [55] Meander [*]

  Manx: Já ani to.

  superkarma: 0 19.02.2007, 12:55:34
 19. avatar
  [54] ještěrka.ehp [*]

  Na matky máme s mužem oba štěstí, oběma připadá naprosto nemyslitelné, aby nám zasahovaly do našich věcí a tudíž to nedělají, dokonce je musíme i trochu popostrkovat, aby o nás taky chtěli něco vědět,protože nechtějí být zbytečně všetečné. Moje tchyně mě otevřeně a nepodlézavě za pár věcí obdivuje, stejně jako já ji a máme velice milé a přátelské vztahy. Jen s tím oslovením si nevím rady, paní tchyně mi zní hrozně, maminka je moje maminka a nikdo jiný a jménem mi to připadá nevhodné. Asi to nechám na běhu času, ono to časem nějak dopadne

  superkarma: 0 19.02.2007, 12:46:51
 20. avatar
  [53] Amálie [*]

  evusche: Kdyby ho četla moje tchýně, asi by jí rovnou trefilo vzteky. Čarodějnice jedna.

  superkarma: 0 19.02.2007, 12:46:22
 21. avatar
  [47] Meander [*]

  Manx: Zdá se, že rodina mého milého je celkem normální. Matka je sice vychovatelka, ale když nebude chtít vychovávat mě, tak budiž.
  Já jsem ale ideální partie - sirotek.

  superkarma: 0 19.02.2007, 12:03:51
 22. avatar
  [45] Bonsai [*]

  A moje tchyně k nám přišla na návštěvu se střevní virozou. Lehli jsme já i malej. Teď jsem s ním sama doma, motám se jak zombie a ona ho nemůže pohlídat, protože sama před týdnem tu chorobu prodělala přece a musí se dát trochu dohromady..

  superkarma: 0 19.02.2007, 12:01:20
 23. avatar
  [42] Meander [*]

  Moje bývalá skorotchýně byla šíleně starostlivá paní, která mě měla ráda jako vlastní a já se k ní upřímně snažila být shovívavá a laskavá. Moje opravdová extchýně byla zatracená zlá megera, která by zasloužila vypálit cejch a vypustit do ohrady plné býků. A svoji současnou skorotchýni neznám, ale milý vyhrožuje, že brzy poznám, neb ona si přeje poznat mě.
  Jestli já mám tohle ve svém věku zapotřebí.

  superkarma: 0 19.02.2007, 11:58:08
 24. avatar
  [40] závislá na čokoládě [*]

  S tchýní jsem byla za dobře, dokud se nám nenarodil syn, potom hrůza. Všechno ví, všechno zná a všude byla. Bydlíme ve stejném městě, máme povinné návštěvy 1xtýdně odpoledne a jeho opravdu dost. Tchán je úplně super, pěkně si popovídáme a vím, že kdybych mněla problém, zavolám a pomůže mi, o tchýni tohle říct nemůžu. Lepší to asi nebude, a snad ani horší, doufám. Mého manžela, svého syna tchýně citově vydírá a lítám mezi nima a jak z toho ven?, nevím,nevím

  superkarma: 0 19.02.2007, 11:37:05
 25. [39] aknela [*]

  Macek123: Tak to je jako ta moje. Snaží se každému zavděčit, tak dělá doma první poslední a do práce pořád něco nosí. Doma ji nikdo nebere, tak se snaží udílet rady mně, aby měla pocit důležitosti. A taky vůbec nemluví. Já naopak pořád povídám a povídala bych. Pořád nám chce něco kupovat. Asi abychom tam jezdili častěji. To nechci. Věci taky kupuje i když je švadlena takové, které se my nelíbí u Vietnamců. Je to tam levné, ale kvalita je strašná a střihy taky. Má nakupovací nemoc a já jsem nevděčná.

  superkarma: 0 19.02.2007, 11:36:00
 26. avatar
  [38] Janecka [*]

  Mojí tchýni tykám a říkám ji mamko.Dokud bydlela sama s taťkou,tak jsem ji měla fakt ráda(i když šíleně lže a přetváří se).Ale jak ovdověla,bydlí u nás.Má sice vchod svůj,ale soukromí moc nerespektuje.Ona se ráda baví a jak se nudí,tak potřebuje společnost.Že by nám pomohla s baráčkem,něco pouklízet,to ,ona je nemocná a nemůže nic dělat.S mojí mámou se stýkají.Říkám jim naše holky.Dříve to byly dobré časy,ale tchýni jsem prokoukla a nějak se toho nemůžu zbavit.Kafe si s náma v létě na zahradě dává .manžel moji mámu má radši než svoji

  superkarma: 0 19.02.2007, 11:33:01
 27. [37] bruna [*]

  Moje potencialni tchyne je docela v pohode, shodnem se na dost vecech a ma vkus, takze darky od ni (koupene, nebo pletene - plete teda fakt profesionalne, vypada to jak strojove) se daji pouzit. Zato tchan se mi na zacatku sice zamlouval, ale pak jsem se teda nemohla uz dockat jeho odjezdu, byt u nas o tyden dyl, tak to nepreziju :) Bydli ale daleko (ca. 6 hodin letecky) a tak se nejak casteji ani stykat nemuzeme...

  superkarma: 0 19.02.2007, 11:31:32
 28. [36] Macek123 [*]

  tak tohle je téma pro mě. Tchýni mám a říkám jí jménem, tykám, maminku mám svoji jen jednu. Je moc hodná a snaží se až přespříliš a to mi bohužel vadí. Nesednem si, já ukecaná a ona nemluví vůbec. Když přijede na návštěvu nechová se jak host, ale pořád mi s něčím chce pomáhat a uklízet a nejlépe snad i mýt okna. Jsem mladá a zdravá a moje dcera má už 4 roky a svoji domácnost zvládám v poho...nevím proč mi chce pořád pomáhat....až budu nemocná atp. pak její nabídku využiju a poděkuju. Ona je zvyklá z domova dělat celý život služku a chová se tak i na návštěvách a myslí si jak ji budou mít všichni rádi, když jim pomáhá. Ona ale pomáhá ikdyž o to nikdo nemá zájem, vždyť přece pracuje a pomáhá...tak komu by se to nemělO líbit. Je švadlena a já byla moc ráda, když jsem to zjistila. Několik let bojuju, aby mi vždy řekla, když mi něco chce ušít. žádný z jejich oblečení nenosím, nesedí mi barevně ani stylově a velmi špatně se jí to vysvětluje...ona to nechápe, přece mi to ušila a je to hezké. šije opravdu krásně, kvalitně.....ale zelenou sukni fakt nemůžu...nesnáším zelenou a navíc je pod kolena a já nosím mini nebo dlouhé až ke kotníkům. Co dostanu dávám kamoškám nebo na charitu. Velmi si vážím její práce, a je mi moc líto když mě špatně odhadne a věc se mi nelíbí. nedá se s ní ani domluvit, že já si koupím látku a domluvíme se na střihu...ona vždy udělá nějakou úpravu beze mně a na konci je to jiná halenka, kalhoty, kabát...a mě se nelíbí. Své dceři šije celý šatník a je smutná, že já nic nechci. Mám svoji švadlenu-sousedku a ta šije přesně podle mých představ a nedělá žádné změny. S dcerou je taky problém, chtěla jsem modré halhoty s podšívkou a ona ušila oranžovo zelené a bez podšívky a ještě jiný střih a malá je neoblíkla přes plínku. Moje tchýně je opravdu hodná a má nás ráda, ale já si s ní nerozumím. Bydlí 150km do nás.

  superkarma: 0 19.02.2007, 11:10:37
 29. [33] aknela [*]

  Poraďte, jak být ke tchyni milá. Ona taky je občas, ale to je přetvářka. Mám se taky přetvařovat a být jako milá anebo se s ní raději nemám moc bavit. Ono stejně tedy není o čem? Co radíte? Já přetvářku přímo nesnáším. Možná být normální. Jak nevybuchnout, když se blíží ke konfliktu a má to odnést zdraví dítěte? Myslím tím nastuzení v nejlepším případě.

  superkarma: 0 19.02.2007, 10:40:34
 30. avatar
  [32] Motty [*]

  Já to mám s tchyní dobrý Mám ji docela ráda, i když má svoje mouchy. Ale to se dá zvládnout a navíc se s ní vidím jednou za rok tak na deset dní, když tam jedeme, někdy dvakrát za rok, když přijedou oni sem. Tykání nebo vykání řešit nemusím, protože mluví anglicky. Nabídla mi při svatbě, ať jí říkám mum, a tak jí tak někdy řeknu, ale spíš se oslovení tak nějak vyhýbám. Občas nám dálkově poradí nějakou kravinu, jako třeba těžký závěsy na okna, na který jsou oni zvyklý, ale to přejdu mávnutím ruky. Jinak spolu problémy nemáme

  superkarma: 0 19.02.2007, 10:25:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme