Víte, kdo je pro mě nejlepší ženská na světě? Moje bývalá skorotchyně.

Přestože se s ní život taky zrovna nemazlil, dokáže rozdávat lásku plnými hrstmi. A nejlepším dokladem jsem toho já s mojí dcerou.

S jejím synem jsem žila 2 roky, chlapec byl (vlastně pořád je) víceméně veselý v rozkroku, takže konec na sebe dlouho nenechal čekat. Ale jak se říká, všechno zlý je k něčemu dobrý.

V momentě, kdy jsem začala s bývalým chodit, adoptovala mě i s tehdy 3,5letou dcerkou, stala se z ní skvělá babička.

Moje matka si v mých 18 letech pořídila novou rodinu, takže na nás čas nemá a babička je to na baterky. Ale budiž, má svých starostí dost (s mou 12letou sestrou, opět rozvedená). Takže naše nová babička - říkáme jí obě teta - se plně ujala "svých povinností".

Malou si bere s babičkou (její matka) každý rok k moři, jezdí k nim na prázdniny a na víkendy, těsně před naším rozchodem koupila kvůli malé zahradu, aby se měla kde vyřádit... No prostě paráda.

Poté, co si její syn našel jinou a rozešli jsme se, zůstala na obou frontách. Je to její dítě a nikdo po ní nemůže chtít, aby šla proti němu, ale nás má taky ráda, takže mezi námi se nic nezměnilo.

Velmi mě po rozchodu podržela, psychicky i finančně. Ne, že by mi dávala peníze, ale přijede na návštěvu, doveze nějaké maso do mrazáku, jogurty pro holku, podstrčí jí stovku, koupí pohádky. Z domu jsem to nikdy neznala, ale takhle to maminky dělají, ne?

Spousta lidí zlomyslně naznačovalo, že to přejde, až si její děti (má ještě 25letou dceru) pořídí rodinu, až budou vlastní vnoučata. Omyl.

Bývalý přítel se musel ženit 3 měsíce po našem rozchodu, takže vnouček už tu je. No a co? Pro tetu to není problém. Vezme si na víkend obě děcka a spokojení jsou všichni. A moje dcera hrdě prohlašuje, že už je teta :-).

Četla jsem ty příspěvky k dnešnímu tématu a je mi líto, že málokdo může, stejně jako já, říct: Moje tchyně je úžasná ženská!

Ale jestli můžu něco dodat pro útěchu, lepší snad mít horší tchyni a vycházet s jejím synem než obráceně, ne? :-)

Věra


Věro,
pozdravujte Vaši extchyni, musí to být super ženská. A v té poslední větě máte pravdu, ale člověk nějak pořád doufá a věří tomu, že by to mohlo "klapat" na obou stranách.

Reklama