Bulvár

Tchyně ignoruje listovní tajemství

Milé ženy-in,

když se řekne dopis, okamžitě se mi vybaví negativní vzpomínky, bohužel ještě nedávno minulé.

Ale po pořádku.

Po svatbě jsem se přestěhovala do rodinného domku k mému muži. Je to dvoubytovka, já s manželem jsem se nastěhovala do přízemí, jeho rodiče bydlí v prvním patře. Vchod jsme měli ještě tenkrát společný. V čem byl problém?

Tchyně.

Matka mého muže je trošku jednodušší, zato však od jakživa hlavní a jediná organizátorka veškerého dění v manželově rodině. Vždy musela o všem vědět, všechno musela okomentovat, o všem musela být informována. Jakákoliv taktnost a  potřeba soukromí druhých jí byla odjakživa na hony vzdálená.

Nikdy neměla potřebu se tím zabývat, protože v rodině, jaké vyrůstala, se nikdy problém, jako je soukromí a respekt k druhému, neřešil. Někdy mi to až hraničilo s drzostí, když k nám do bytu bez klepání vtrhla v 7 hodin ráno, ať už vstáváme, že si potřebuje nakoupit a nemá ji tam kdo odvést.

Běžně k nám chodila a kontrolovala, co jsme si koupili, kde jsme byli, a cítila se hluboce uražená, když jsme ji náhodou okamžitě neinformovali o novinkách. Podotýkám, vdávala jsem hodně mladá a z domova jsem měla vštípený respekt ke starším lidem, a zejména k rodině.

Manželovi jsem říkala, že se mi to nelíbí, ale stejně jako já i on byl hodně mladý, nevyzrálý, a navíc maminčin mazánek. Navíc nám tchyně hlídala malou dceru, protože já jsem půl roku po porodu začala dálkově studovat a její pomoc jsem potřebovala. A tak jsem jen polykala svoji zlobu, když nám neustále organizovala život, protože na druhou stranu jsem věděla, že kdyby jsem jí něco řekla, strašně by se urazila a manžel se svým náročným zaměstnáním by péči o dceru nezvládl.

Ale všeho do času.

V té době ještě nebyly mobily a veškerá korespondence se odehrávala opravdu písemně a dopisy pro mě byly jedinou formou, jak zůstat v kontaktu s kamarády a kolegy ze školy, posílali jsme si materiály ke zkouškám a pod.

První otevřený dopis na mém stole v kuchyni jsem považovala za nedorozumění. U pátého už jsem to nevydržela. Vletěla jsem tchyni do kuchyně a poprvé po těch letech, kdy jsem to v sobě tutlala a tlumila narůstající zlobu, jsem jí opravdu od plic řekla, co si o tom myslím.

Nepochopila.

Abych to zkrátila.

Od té doby uběhlo 15 let a ledacos se změnilo. Tchyně ne.

Už jsme s ní od té doby mluvili s manželem stokrát a pokaždé, kdy nám přijde nějaký dopis, tak ji vidím, jak jde od schránky, dopis prohlíží, obrací, dívá se proti světlu a nakonec mi ho se slovy: "Kdo ti zase píše?" předá.

Když nám dole zazvoní telefon, má zrovna náhodou cestu kolem a pořebuje mi něco říci a stojí nade mnou, dokud nedomluvím. A perlička na konec. Dostala jsem balíček s dárkem od Žena-in za příspěvek. Když mě uslyšela přijít, málem si zlomila nohy na schodech, jak pospíchala, aby se mě zeptala, co mi to přišlo. Vždyt ona to přece přebírala, tak musí vědět, co tam je....,o))))

Nezmění se. Nikdo ji k tomu, aby respektovala soukromí druhých, nikdy nevedl a ona si to ve svém mozku prostě nedokáže dát dohromady. Díkybohu za mobily a maily, že se dá spoustu věcí řešit už opravdu soukromě.

A díkybohu, že mému manželovi stačilo říct jednou někdy na začátku, že respektování soukromí druhých  je jedním ze základních předpokladů fungujícího manželství. Vím, že by mi nikdy žádný dopis ani zprávu v mobilu neotevřel. No a s tchyní to prostě budeme muset vydržet. Když nad tím tak přemýšlím, je mi jí líto. Hrabe se v cizích životech a problémech, a ten svůj život si  dočista zapomněla prožít.

Stalo se vám někdy něco podobného? A jak jste to řešili a řešíte?

Hezký den přeje Maši.


Milá Maši,
asi bych to nevydržela a hledala co nejdříve nové bydlení. Zdá se totiž, že Vaše tchyně už se opravdu nezmění. Ale je možné, že některá žena-in něco podobného již zažila a možná i vyřešila. Třeba poradí i Vám.

Soutěž

Odkaz na soutěžní obrázek:

                    http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17676&id=5

Pravidla k dnešní soutěži najdete ZDE

   
01.12.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [86] MartinaC [*]

  hezky clanek

  superkarma: 0 06.08.2006, 14:57:07
 2. avatar
  [84] Vivian [*]

  Existujou mámy, které nemají hlídací babičky, a taky to nějak zvládají. Tak proč by to zrovna tady nešlo? Já bych nikomu takovéhle chování nestrpěla ani minutu, i kdybych si měla na hlídání někoho zjednat... Proč by to tchýně nedělala, když si to necháš líbit?

  superkarma: 0 01.12.2005, 20:22:27
 3. avatar
  [82] tyrkys [*]

  " No a s tchyní to prostě budeme muset vydržet.." ??? Cože ??? Vy jste z nějakého záhadného důvodu odsouzeni s ní žít? Každá situace se dá řešit a nechat si od cizí ženské takhle zasahovat do soukromí, to nepochopím. 15 let

  superkarma: 0 01.12.2005, 18:05:15
 4. avatar
  [81] Meander [*]

  Ťapina: To jsem taky chtěla napsat

  superkarma: 0 01.12.2005, 17:44:34
 5. avatar
  [80] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Přežila, no jo, ale podívej se, co z tebe vyrostlo

  superkarma: 0 01.12.2005, 17:40:08
 6. avatar
  [79] Pettys [*]

  Jo a to, co popisuje Maši měla moje máma s babičkou, její tchyní. Taky jí všechno kontrolovala, chodila k ní kdykoliv do bytu a tam se usadila. Dokonce to dělala prý tajně, když byl děda v práci, protože ten si to nepřál, chtěl aby mladí měli soukromí. Máma ale s tím nic nedělala, ani to dědovi neřekla, protože babička mě vychovávala prakticky od narození a kdyby se něco šustlo, měla by s hlídáním utrum . Až když se naši odstěhovali do paneláku, všechno se provalilo a vztahy se dostaly na bod mrazu.

  superkarma: 0 01.12.2005, 17:24:32
 7. avatar
  [78] Pettys [*]

  Manx: To moje tchyně si po pěti letech naší bezdětnosti už myslela, že žádný děti nikdy nebudou. Tak si občas posteskla, že když tedy nemáme ty děti, musí veškerý majetek dostat dcera, protože pro nás to nemá cenu. Když jsme jí pak oznámili, že jsem těhotná, řekla jenom, že to to trvalo. Já jsem jí to ani oznamovat nechtěla, nebylo to na mě ještě vidět a v přístím půlroce jsem tam návštěvu neplánovala. To by byl pro babu šok, kdybychom jí to oznámili až po porodu

  superkarma: 0 01.12.2005, 16:46:14
 8. avatar
  [75] Meander [*]

  JanaVi: Nojo, to je taky fakt

  superkarma: 0 01.12.2005, 16:36:53
 9. avatar
  [74] JanaVi [*]

  Maši: Ty jsi dobrá, tchýni tady pomlouváš, ale na hlídání dětí je ti dobrá. Tak se odstěhuj a budeš mít klid, ale asi si budeš muset platit cizí paní na hlídání.

  superkarma: 0 01.12.2005, 16:33:40
 10. avatar
  [73] Pettys [*]

  Že se ještě k tomu vracím, nedávno po letech mi tchyně řekla, že ji tehdy hrozně žralo, že tři roky po svatbě ještě nemáme děti a že na to všichni poukazovali, že když viděla, jak mi lezou na nervy děti švagrové, tak že se mnou není něco v pořádku. A taky že jí připadalo, že jsem studenej čumák a nedaří se mi zapojit do rodiny. Že by jí připadalo divný, kdybych tam dřepěla já a obskakovala mě ženská od dětí, to jako se mnou stejně stará švagrová. Manžel do toho odmítal zasahovat. Dneska je mám všechny u ele, ale tehdy mě to dost štvalo.

  superkarma: 0 01.12.2005, 16:28:40
 11. avatar
  [72] Pettys [*]

  Manx 68: Tak na zahradě jsem jednou trucovala taky, těsně předtím, než jsem se rozhodla tam přestat jezdit. Bylo mi pak řečeno, že co se divím, že když jsem tam jediná bez dětí, tak by mě to mělo napadnout rovnou je obskakovat. Kromě toho ty švagrový nesnesitelný děti byly taky zčásti důvodem, proč jsem se rozhodla tam nejezdit. Kdybych je měla často na očích, dodnes bych měla odpor ke všem dětem široko daleko.

  superkarma: 0 01.12.2005, 16:06:55
 12. avatar
  [70] Odemětobě [*]

  Nyotaimori: manžel se synem hrozně rádi kutí s mým otcem na zahradě.Já s dcerou to v kuchyni přetrpíme,je to max.2x do roka.Mamka nevidí,že jednu dceru má sobeckou,protože ta je chudinka unavená z práce a já se nechci hádat.Ten den se to dá přežít a já aspoň odjíždím s pocitem,že jsem mamce pomohla.Na ostatní návštěvy jezdíme tak,aby tam pražáci nebyli.

  superkarma: 0 01.12.2005, 15:59:39
 13. [69] Rikina [*]

  Manx: "beze slov jsem se odebrala na zahradu" - co kdyby zrovna pršelo ? Jinak naprosto chápu

  superkarma: 0 01.12.2005, 15:52:04
 14. avatar
  [67] Meander [*]

  Nyotaimori: Pořád říkám, že než se s někým dám do páru, chci vidět úmrtní listy všech blízkých příbuzných

  superkarma: 0 01.12.2005, 15:17:46
 15. avatar
  [66] Pettys [*]

  Nyotaimori 60 : Nechala jsem si to líbit chvilku, než jsem se zorientovala. Pak jsem tam prostě přestala jezdit. Co tam. Abych se tam s nima hádala, to považuju za ztracený čas. AŤ si trhnou nohou.

  superkarma: 0 01.12.2005, 15:17:19
 16. avatar
  [62] Meander [*]

  Tohle bych netrpěla ani od vlastní matky, natožpak od cizí ženské.

  superkarma: 0 01.12.2005, 15:06:28
 17. avatar
  [61] Maši [*]

  Nyotaimori: Dceru hlídá , když přijde ze školy.Jsme s manželem dlouho v práci, tak jí dá najíst a dohlídne, at nic nevyvádí a tak.A s bydlením to není tak jednoduché.Celý barák jsme spravili a investovali do něj spoustu peněz.Tak to holt budeme muset vydržet a snažit se to ignorovat.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:59:09
 18. avatar
  [59] Odemětobě [*]

  Omluva-já i moje SESTRA

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:30:58
 19. avatar
  [58] Odemětobě [*]

  Pettys: já i moje dcera máme po 2 dětech,přibližně ve stejném věku a to,co popisuješ,dělám už asi 18 let.Pražáci se jedou rekreovat na čerstvý vzduch a Moraváci makají jak barevní.Naštěstí jsme se s tím smířili,jsme rádi,že našim pomůžeme a příbuzné bereme jako nutné zlo.Spíš mi vadí,že mamka je omlouvá,že jsou hrozně unavení z práce.Ale to je tím,že já si na rozdíl od sestry nestěžuji.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:30:15
 20. avatar
  [57] Pettys [*]

  Lowel 25: Přesně tohle jsem měla s mojí tchyní taky - jezdili jsme tam přes 100 km jedině makat, dělali tam ze mě služku, protože jsme byli dlouho bezdětní a podle jejich názoru zbyteční na světě. O víkendu se k nim taky navalila dcera s příšerně hyperaktivními dětmi a já jsem je měla obsluhovat, protože jsem podle nich byla méněcenná. Seděli kolem stolu, nezvedli el a jenom buzerovali. Dávali mi to pocítit pořád. My jsme děti ještě tehdy nechtěli, kdybychom je nemohli mít, nevím jak bych se cítila. Tak jsem tam přestala jezdit. Dneska vidí vnučku tak třikrát do roka.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:25:53
 21. [55] ValerieM [*]

  to my máme problém s tchánem. Je to to samý v bledě modrým, co ta tchýně tady, ale ještě nám nadává do cikánů, krys, debilů apod.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:21:39
 22. avatar
  [54] Odemětobě [*]

  Tchýně bydlí od dubna v přízemí našeho RD a chtě nechtě musíme kolem jejích dveří.První 2 týdny i bulela,"protože děcka nepřišly ve 2 dom a ona neví,jestli se jim něco nestalo".Ráno jsme hlásili,že odcházíme,trápila se,že kluk není zase doma atd.Pak zjistila,že my rodičové máme přehled,kde se nám potomci vyskytují,že z práce chodíme dost pozdě a je nám fuk,že se trénink protáhl o 15 minut nebo že synátor vykecává na rožku s kamarádkami.Po půl roce si zvykla a je klid.

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:20:14
 23. avatar
  [50] novinka [*]

  tenhle článek je jakoby "z mého života"...jen ty dopisy mi tchýně nerozdělávala, páč mi žádný nachodily .Ještě s rozdílem, že my jsme bydleli nahoře a oni dole a procházeli jsme jejich halou-takže jakmile jsem hnula zadkem nebo k nám někdo šel, hned byla u toho Ale jinak mít klobouk tak smekám, protože já jsem tohle snášela 2 roky a dnes mi to připadá, že jsme tam byli až moc dlouho.

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:51:52
 24. avatar
  [47] arjev [*]

  Ferdicka: alespoň měla přehled o kontu a nemusela se bát o nezaplacení.Nejsem jedovatá,ale vidím,že nejsem sama,co měla a někdy má problémy

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:34:23
 25. avatar
  [46] arjev [*]

  I my budeme jednou tchýně,snad nás nezavřou do skříně a na velké svátky nás pustí a pak zase honem zpátky!Moje tchýně mně dávala zabrat.Její poslední husarský kousek byl ten,že když jsem se vrátila s dcerkou po dvou dnech domů,byly jsme na výletě,tak nábytek byl z gruntu přestavěný a zásuvky přeházené.Jí to tak sedělo.Tenkrát jsem řvala,že to bylo slyšet ven přes zavřená okna a slovní zásoba, no raději nemluvit.Po tomto incidentu se srovnala do řady a nevyčnívala.Jo,dcerku jsem pouštěla vždy k manželovým rodičům,nikdy jsem jí neřekla,že k nim nesmí jít.S manželovými rodiči bydlím 23 let,je to dvoubytovka se spol. vchodem, no a teď jsme se už "stářím" umoudřili.To byly boje,jako u Slavkovaa podobně.Teď,když se sejdu s přáteli,bez manžela,řehoníme se tomu.

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:32:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [44] gerda [*]

  Maši: ideálního stavu nedosáhneš nikdy. Musíš přistoupit na kompromis. Jestli vám nedělá větší škodu než tu, že vám leze do vašich věcí a nic z toho dál nevznikne, asi vám nezbude, než její jednání tolerovat a myslit si něco o zadní části těla. Teď na rozdíl od předchozích příspěvků to myslím vážně. Je to tak: něco potřebujete, něco obětujete.

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:29:13
 2. [42] Rikina [*]

  Maši 39: a jsme u toho - na hlídání dětí jsou ty tchýně dobré, ale jinak, i kdyby byly zlaté svaté, stejně bude všechno, co udělají či řeknou, špatně Asi nechci být tchýně

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:21:45
 3. avatar
  [41] Žábina [*]

  Maši: nemůžete jí úplně vyřadit ze svého života, protože jí potřebujete...hlídá vám malou
  přesně jako moje kamarádka, která si tuhle u mě stěžovala na svou maminku a jak by nejradši s ní vůbec nemluvila
  když skončila říkám jí - ale malou tě hlídá, vyzvedává ze školy když jsi v práci - takže na druhé straně jí POTŘEBUJEŠ
  neobejdeš se bez ní

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:19:50
 4. avatar
  [39] Maši [*]

  Lowel: Víš, není to tak jednoduché.Jsme s manželem dlouho v práci a ona je jediná, která se nám postará o dceru.Ona není v podstatě zlá, jen hrozně neomalená a hloupá.A jinak manželství nemám špatné a a manžel stojí na mé straně. A nechci žít v jednom domě s jeho rodiči a nezdravit se s nimi a chovat se k sobě hnusně.

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:09:42
 5. avatar
  [38] gerda [*]

  Lowel: no vidíš, a já myslila, že tyhle typy tchýní se vyskytují už jen v humoristických románech pro pamětníky. Ach jo, měla bys dostat metál.

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:05:26
 6. avatar
  [37] Kelly [*]

  Lowel: tý jo ... to muselo být hustýýý
  Prozradíš, čím Tě tchýně tak rozparádila?

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:03:39
 7. avatar
  [35] renike [*]

  paneboze,ja mych tchyni

  superkarma: 0 01.12.2005, 13:00:57
 8. avatar
  [33] gerda [*]

  Maši: potíž je možná v tom naznačování. Lidová moudrost praví "na hrubý pytel hrubá záplata". Jemnocit vám nepomůže. Tak si dupněte, že jste ve svém a chcete mít soukromí!

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:54:50
 9. avatar
  [32] Maši [*]

  gerda:Víš, já myslím, že kdybych jí začala šňupat po bytě, tak by jí to ani divné nepřipadalo.Ona to bere jako normální, chovala se tak její babička, maminka a ona jen jde dál v jejich šlépějích. Neví, že by to mělo být jinak, protože to nikdy nezažila a když se jí to snažíme naznačit, tak to prostě nepochopí, protože je jenoduše blbá. A já jsem divná, když mi vadí, že mi utře nádobí.

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:52:55
 10. avatar
  [31] Kelly [*]

  Lowel: ... no, měla jsi to opravdu těžké a člověk vychováván ke slušnosti na to jenom dojíždí.
  Po pravdě řečeno, já bych z toho zešílela, fakt ... procházet se mi někdo po bytě, bez mého vědomí ... nebo dokonce mi hrabat do mých soukromých věcí, došlo by asi na pěsti nebo stěhování ... nebo obojí
  Při té představě mě úplně jímá vztek

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:49:06
 11. avatar
  [30] gerda [*]

  Maši: asi to nemáš v povaze, ale ty jí taky lezeš do všech šuplíků? Možná, kdyby se role obrátily, tak by viděla, jak je odporné to její čmuchání. Jestli ale dcerku hlídá ve vašich pokojích, tak to je potom těžká obrana. Je to baba generál, která musí o všem vědět. Chtělo by to nějak ji šikovně zaměstnat...

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:44:37
 12. avatar
  [29] Maši [*]

  Lowel: Něco podobného dělala moje babička( tchyně) mojí mamce. Rovnala jí věci ve skříni a nadávala na ni kudy chodila, že žijeme v chlívě. Každý den jsme měli vyvěšený na schodech nějaký citát z novin, jak se máme chovat. Mamka to nevydržela a částečně i kvůli ní se rozvedla.

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:44:01
 13. avatar
  [26] Barbucháč [*]

  Tupouna asi nezměníš, ale stejně si myslím, že je to hlavně na vás, stanovit si hranice¨. Proč má přístup do vašeho bytu v době vaší nepřítomnosti? Z toho by mi asi hráblo. Asi by se mi v patře vysypal hrách, ať je baba dole rychleji

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:35:55
 14. avatar
  [23] Kelly [*]

  Maši: ... v prvé řadě bych jí vzala klíček od bytu!
  To jsem také udělala, sice se tchýně na pár let urazila, ale aspoň byl "Božský klid".

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:34:29
 15. avatar
  [22] Maši [*]

  gerda: Protože moje malá dcera ještě neumí odemykat bezpečnostní zámek na dveřích a přijíždí ze školy brzy, když ještě není nikdo doma.Nedostala by se dovnitř.

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:34:23
 16. avatar
  [20] gerda [*]

  Maši: a proč si nezamykáte?

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:29:46
 17. avatar
  [19] Kerridaenn [*]

  Gerda, Lowel: No, mamka mi pak říkala, že ta samá sousedka za minulého režimu donášela komu mohla... Asi ji to potom ani nepřijde

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:24:58
 18. avatar
  [17] Maši [*]

  Lowel: Taky razím teorii, že kdyby bylo na zemi nasr... , tak by to měla prostě překročit a hledět si svého.Ale ona tím, jak chce být ještě hodná a užitečná, protože se doma nudí a nemá do čeho píchnout, tak mi třeba utře nádobí a já přijdu domů a mám zkažený zbytek dne.A to nemluvím o tom, jak k nám do bytu leze, když tam nikdo není a půjčuje si třeba mouku, když jí dojde...uf...

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:23:01
 19. avatar
  [14] gerda [*]

  Kerridaenn: aha, takže podle sousedky je sprosté slovo horší, než krádež

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:15:17
 20. avatar
  [12] gerda [*]

  Maši: no o to přece jde! Aby se urazila a bála otevřít každý další dopis, adresovaný tobě, aby tam na ni nevykoukla "kráva nevychovaná"

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:14:18
 21. avatar
  [11] RenataP [*]

  Meander:
  Redakce : Pošli Maše zas něco za super příspěvěk, ať si baba užije života, ne ?

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:13:41
 22. avatar
  [10] Meander [*]

  Však ona za chvíli umře

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:07:37
 23. avatar
  [9] Odemětobě [*]

  V 13 mi babička otevřela nevinný milostný dopis,žalovala našim a já jsem poprvé a naposledy dostala od taťky facku.Horší ale bylo,že mi mamka se sestrou lezly do věcí a občas našly nějaký dopis,která mi byl blízko u srdíčka a bylo mi líto ho spálit.Pak se na náš účet bavily,komentovaly některé pasáže.Hodně to bolelo,každá víte,jak se prožívá v 16ti první,ač nevinná láska.Do smrti jim to nezapomenu.

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:06:32
 24. avatar
  [8] Maši [*]

  Mici: gerda: Nedošlo.Ona je v podstatě hrozně jednoduchá a to, co v hlavě nikdy neměla jí tam ted už asi nikdo nedodá.Maximálně by se urazila, že ona chce jenom naše dobro a my na ni takhle!!!

  superkarma: 0 01.12.2005, 12:05:53
 25. avatar
  [7] Kerridaenn [*]

  Nám kdysi někdo ze schránky kradl noviny. Trvalo asi týden, bež se bráška totálně vytočil a dal do schránky noviny, na kterých bylo napsáno pěkně od plic, co si myslí o sousedech, co vykrádají schránky. Příští den nám noviny nezmizely. A o něco později přišla jedna sousedka a začala si stěžovat mamince, že má špatně vychovaného syna, že se vyjadřuje vulgárně A od té doby s námi sousedka nekomunikuje

  superkarma: 0 01.12.2005, 11:57:37
 26. avatar
  [6] Mici [*]

  gerda:
  ale jak to tak čtu, nevím, jestli by to babě došlo

  superkarma: 0 01.12.2005, 11:53:40
 27. [5] xenie [*]

  gerda: skvělý nápad, ale aby to babě došlo, asi by tam muselo být její jméno...třeba víš, ta Tvoje tchýně je taková vlezlá ochechule

  superkarma: 0 01.12.2005, 11:53:07
 28. avatar
  [4] Mici [*]

  můra jedna

  superkarma: 0 01.12.2005, 11:52:16
 29. avatar
  [3] Gedžitka [*]

  Vím, že to s tím souvisí hrozně málo, ale jako dítě sem nesnášela, když nám mamka o prázdninách, když sme byly někde třeba u babičky, uklidila pokojíček četně šuflat ve stole, prostě úplně všechno. tenkrát sme myslím žádná svá tajemství neměly, ale i tak sem to nesnášela. I to je takový soukromý, člověk tam má všechno ta, jak chce a pak přijde a všechno je jinak, a taky nemůže nic najít.

  superkarma: 0 01.12.2005, 11:47:18
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  já bych sama sobě poslala dopis, a v něm by bylo něco, co by ji určitě překvapilo , třeba její věrná charakteristika.

  superkarma: 0 01.12.2005, 11:37:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme