K dnešnímu tématu přispěla také čtenářka Slunečnice. Její děti mají už jen jednu babičku, kterou až tak moc nevídají. A když se vidí, babičce stačí, že tam děti jsou. Proč by se jim měla věnovat?

Milá Slunečnice, s tím asi nic nenaděláte. Ale soudím, že už jste si na to zvykla. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

neodolám a píšu k dnešnímu tématu. Máme totiž jednu babičku, ale nevím, jestli je to ta pravá babička... Navíc teď už jsou děti větší, takže je to jedno.

Moje tchyně je babička akorát tak podle názvu. Nebydlí úplně blízko nás, takže ji moc často nevídáme, občas zavolá nebo napíše, jak se máme. Děti ji ani moc nepotřebují, nikdy se jim nevěnovala. Když přijede na návštěvu, sedne si na gauč, nechá se obskakovat a kouká na děti, ale fakt jen kouká. Že by si s nima šla něco zahrát nebo třeba přečíst, to ani náhodou. Často se stává, že si sedne k televizi a kouká na nějaké blbosti, dětí si nevšímá, občas mi připadá, že ji i ruší. A nebo u té televize usne. Když byly děti menší, ptaly se - mami, proč k nám babička jezdí, když tady stejně spí? Co jsem jim měla říct? Teď už jsou větší a mávnou nad tím rukou.

Takže tchýně má zájem, ale jen do té doby, než by musela vyvinout nějaké úsilí nebo aktivitu. Stačí jí vědomí, že ty děti jsou, ale víc nic. Mrzí mě to, ale co se dá dělat. Dětem se věnuju sama...

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak vám pomáhá babička?

  • Bydlí babička s vámi nebo nedaleko vás?
  • A pomáhá vám?
  • Pokud ano, s čím nejvíc?
  • Obešli byste se bez ní?
  • Nebo vám víc pomáhá děda?

babiNapište mi, budu se těšit! Jedna z vás získá úžasnou knížku Babičko, vyprávěj, kam se dají vpisovat babiččiny vzpomínky.

A ještě tu mám speciální dárek pro druhou z vás - dvě vstupenky v hodnotě 249 Kč na příjemný večer: Vánoční posezení s Halinou Pawlovskou, které se koná 8. prosince v 18 hodin v kině Lucerna (vstupenky budou k vyzvednutí na jméno v pokladně Lucerny půl hodiny před pořadem). To zní dobře, ne?

Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA. Hezký den!

 

babi

Reklama