Dobré ránko!

Tak zrovna včera jsem uvažovala, že bych zase měla zajít k zubaři :-(.

Byla jsem tam sice nedávno, ale rozbolel mě další zub. Dříve jsem problémy se zuby vůbec nemívala, ale poslední dobou je to hrůza, jedna plomba za druhou. Asi na tom má svůj podíl to, že ještě kojím svou už skoro dvouletou dcerku a vitamíny a minerály, co užívám, asi nestíhají... :-(.

Tedy, já vždycky tu noc před návštěvou zubaře nemůžu vůbec spát. I když je to moc milý člověk, dokonce otec mé kamarádky, já mám prostě ze zubaře strach.

Dříve míval ordinaci přímo doma v suterénu a někdy jsem se k němu objednávala i domů. Jednou, když mi vrtal zub, uvolnil se mi šroubek z brýlí a z těch pak vypadlo sklíčko, naštěstí mně do klína. Jenže šroubek skončil někde na zemi. Tak jsme ho pak po zemi hledali. Naštěstí tam měl lino, ne koberec, a tak jsme ho našli. Měla jsem radost, že nebudu muset s brýlemi do optiky. Byl to ale pro mě trapas, že se mi rozpadly brýle přímo v ordinaci, a ještě při vrtání! :-)) Ale můj zubař to bral v pohodě, sám nosí brýle.

Nejúžasnější zážitky se zuby má můj tchán. Už jsem to tady jednou psala, ale nedá mi to.

Tchána k zubaři nedostanete; párkrát tam byl v nouzi nejvyšší, ale snaží se vždycky si poradit sám. K léčbě používá různých prostředků: Tak třeba nůžky nebo i malý šroubovák, jehlu, prostě všechno, čím si tam může špárnout. A jednou, to je fakt děs, si do bolavého zubu strčil chomáč vaty a na něm Savo!!!!!! Prý to chvilku štípalo, ale bolest přešla. Je mi z toho úplně mdlo, jak na to vzpomenu. Myslím, že si už i zuby sám trhal.

I můj manžel si taky už zub vytrhnul sám, ale jinak doufám, že po tchánovi moc nebude. Ovšem, pozoruji určité náznaky :-)). Ale savo by si do zubu (snad) opravdu nedal.

Tak raději myslete na něco pozitivnějšího a dejte si něco dobrého, já jdu snídat.

Hezký den.
Lucie


Milá Lucie,

Váš tchán je tedy opravdu postrach ulice! Řádně mi trnou zuby... Brr. Táta se mi jednou pokoušel brousit ulomený mléčný zub, který mi pořezal jazyk. Když jsem ho viděla blížit se s pilníkem, utekla jsem na půdu, jazyk nejazyk. Tak hlavně pozor, aby se tchán vyhnul vnoučatům... ;-)

Držím Vám palce :-).

Zajímalo by mě, jak je to s kojením, těhotenstvím a zuby. Je pravda, že co dítě, to zkažený zub? Máte s tím nějaké zkušenosti, milé ženy-in?

Reklama