Bulvár

Taylorová: Když válka, proč potom Oscaři?

Ačkoliv si to pořadatelé nechtěli do poslední chvíle připustit, válka v Iráku ovlivnila nedělní rozdávání Oscarů. Řada známých osobností na slavnosti chyběla. Organizátorům poslali štiplavou omluvenku: nebudu se přece bavit a vystavovat na odiv televizním kamerám, když v Iráku zuří válka.

Mezi nepřítomnými byla například i Elizabeth Taylorová, která svou neúčast avizovala už týden dopředu. Toto pondělí, den po slavnostním udílení zlatých sošek, po své mluvčí Sally Morrisonové vzkázala, že se ceremonie nezúčatnila, protože "si připadala, jakoby tam už ani nepatřila." Někdejší bohyně filmového plátna však nenarážela na svůj "herecký důchod", kdo kterého se před několika lety dobrovolně uchýlila, ale na to, že je "nevkusné, když se nejvyšší americká smetánka baví, zatímco vojáci ze stejné země bombardují irácké civilisty."

Pětasedmdesátý ročník předávání Oscarů jedenasedmdesátiletá Taylorová sledovala alespoň doma u televize. "Uvědomují si všechny ty celebrity, že mimo ten jejich sál, někde venku, umírají lidé?" ptala se prý sama sebe při sledování téměř tři a půl hodinového přenosu. Už minulý týden dala světu najevo, že by bylo vhodné, kdyby se vzhledem k okolnostem ve světě ceremonie odložila. Zdůraznila zároveň, že nebude nikoho odsuzovat, když se rozhodne galavečera zůčastnit. "Je to jen otázka vnitřního hlasu každého z nás," mínila před týdnem herečka. Stejný "vnitřní hlas" jako Taylorová pak v neděli uposlechli například Angelina Jolie, Paul Newman, Robert De Niro, Whoopi Goldbert nebo Gwyneth Paltrow. Rozhodli se, že letos Oscary raději vynechají.

Válka v Iráku názorově rozděluje celý svět. Rozdíly byly patrné i mezi hvězdami, které se slavnosti v divadle Kodak nakonec zůčastnily. Zatímco některé měly na šatech vlastenecky připnutou americkou vlajku, řada hvězd na pódiu místo tradičního děkování tvrdě kroky George Bushe odsoudila. Stejně nekompromisní názor má i Elizabeth Taylorová. "Vy si snad myslíte, že teroristé nám to neoplatí stejnou měrou? Vy si myslíte, že pro ně bude nějaký problém odpálit u nás bombu? Začíná mě to opravdu děsit," řekla minulý týden zpravodajům novin New York Daily.
   
27.03.2003 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [10] OlgaMarie [*]

  A nešli by tam i kdyby byli nominováni poprvé? Těmto gestům nevěřím.

  superkarma: 0 27.03.2008, 13:14:08
 2. avatar
  [9] ještěrka.ehp [*]

  Myslím si, že ti co veřejně na jevišti nadávali na Bushe dobrovolně podsoupili ryziko, že si hned tak něco nezahrají a nenatočí, takže mi to připadá o hodně odvážnější než sedět doma u televize a brblat

  superkarma: 0 31.03.2003, 08:16:07
 3. avatar
  [8] Kocicka [*]

  superkarma: 0 27.03.2003, 14:55:51
 4. avatar
  [7] Drahuška [*]

  Inteligentní herci zůstali sedět doma, čímž projevili více vkusu než ti, kteří na pódiu nadávali na Bushe. Na druhou stranu život jde pořád dál, tak proč si odpírat světské radosti jen proto, že je válka, aspoň člověk na chvíli přijde na jiné myšlenky. PS: války odsuzuji!

  superkarma: 0 27.03.2003, 12:06:16
 5. avatar
  [6] femme [*]

  Tak jsem se rozohnila, že jsem úplně zapomněla napsat, že se plně podepisuju pod příspěvek Pety!

  superkarma: 0 27.03.2003, 10:20:26
 6. avatar
  [5] femme [*]

  pro aninas: že jim (Arabům) je jedno, kolik nevinných lidí zabijou tak o tom jsme se přesvědčili už 11.9.

  superkarma: 0 27.03.2003, 10:18:14
 7. avatar
  [3] Dokinka [*]

  T ylorka vyzera super co poviete kocky?

  superkarma: 0 27.03.2003, 08:51:33
 8. avatar
  [2] aninas [*]

  PS: a nejenom, ze jim je jedno, ze pri te mste zahynou, ale je jim uplne jedno, kde a kolik nevinnych lidi pritom zabijou.

  superkarma: 0 27.03.2003, 05:51:34
 9. avatar
  [1] aninas [*]

  Muselo by se vyvrazdit vsechno arabske obyvatelstvo, aby se nenasel nikdo, kdo by se za tohle nepomstil. A ze to udelaji, je vic jak jiste. Jim je jedno, jestli pri te mste zahynou

  superkarma: 0 27.03.2003, 05:47:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme