Vztahy

Táto, promiň...

Milé Ž - inky

O tom, že mi v 17 letech umřela mamka, jsem tu už psala. Ale navazuje na to další příběh.

Máma umřela v létě a já v září nastoupila do třeťaku. Třídní učitelce jsem oznámila, co se stalo. Řekla, že ji to mrzí, ale že ostatním mým učitelům to říkat nebude, aby mě zbytečně moc nelitovali. Vážně jsem se snažila soustředit na učení, ale prostě to nešlo. Moje myšlenky byly stále u mé mrtvé mámy a za chvíli se to projevilo na mých známkách.

Dostávala jsem jednu pětku za druhou. Nakonec jsem začala chodit za školu. Flákala se, trápila, brečela, psala si sama omluvenky, s nikým se moc nebavila. Jednou, když jsem se ve škole objevila, tak mi třídni oznámila, že zavolá tátovi a pozve si ho do školy. Jak já jsem se bála, že na mě bude křičet! A tak jsem rychle pospíchala domů, tam si sbalila nejnutnější věci i s kočkou a odjela za kamarádkou, která bydlela sama v bytě.

Mobil jsem měla většinou vypnutý a když jsem ho zapnula, tak mi přišly sms od táty, ve kterých se ptal, kde jsem, jestli jsem v pořádku. Po pár dnech mi přišla zpráva od sestry, že je zrovna u nás doma a že táta je úplně na dně, abych se vrátila domů.

A tak jsem se vrátila.

Ale jestli čekáte nějaké radostné uvítání, tak to ne. Přišla jsem domů, zjistila, že jsou vchodové dveře zamčené a že můj klíč nepasuje do zámku. Zazvonila jsem a přišla mi otevřít sestra. Všechno to bylo napjaté..... Pozdravila jsem se s tátou, jinak nic víc.... Nemluvil se mnou.

Všechno jsem to musela urovnávat delší čas, než byl náš vztah zase v pohodě. Moc mě mrzí, že jsem mu tohle provedla. Umřela mu žena a ještě já mu přidělala starosti.

TÁTO, PROMIŇ.


Zdenicka1983


Milá Zdenicko1983,
myslím, že Vy i Váš tatínek jste si prožili peklo. Trpěli jste, ale bohužel každý sám. Jsem ráda, že jste si k sobě našli cestu a přeji vám oběma do budoucna už jen příjemné společně strávené dny!

   
09.05.2006 - Láska a vztahy - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Zdenicka1983 [*]

  gerda:

  superkarma: 0 09.05.2006, 12:48:10
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  Na střední škole člověk rozumu ještě moc nemá, mlátí s ním puberta a připadá si děsně dospělej. Rodiče i za normálních okolností vytrpí dost a dost. Ne tak, když se k tomu přidá neštěstí. Mně umřel táta, když mi bylo 16 a teď vím, jak jsem v tom věku byla nesmírně pitomá. Taky bych mu řekla, kdybych ještě mohla, promiň .... až se jednou někde setkáme, nevím, jak na sebe budeme koukat. Už teď je mu o dvanáct let míň, než mně

  superkarma: 0 09.05.2006, 12:41:17
 3. avatar
  [3] jaku [*]

  Držím palce, aby už to bylo všechno v pohodě. Na střední jsem byla -promiň- podobnej hajzlík. A to jsem neměla žádnej důvod.

  superkarma: 0 09.05.2006, 12:05:49
 4. avatar
  [2] Zdenicka1983 [*]

  arjev: školu jsem dokončila....dalo to zabrat,všechno to dohnat,ale zvládla jsem to.

  superkarma: 0 09.05.2006, 11:47:17
 5. avatar
  [1] arjev [*]

  Zdeničko,těší mě,že jste zase našli cestu k sobě.A co škola?Dokončila jsi ji?Asi nebudu sama,koho to zajímá.

  superkarma: 0 09.05.2006, 11:45:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme