pochvaluje si naše čtenářka s nickem ekleinovka. Tím taťkou ovšem nemyslí svého tátu, ale manžela, který realizuje její představy. Přečtěte si, jaké změny ve svém bytě už zrealizovali a na co se společně „vrhli“teď

Hezké slunečné úterý všem. I já se po náročném víkendu probrala k životu a mám preventivně dovolenou, kterou využiju na regeneraci těla i duše :)

Bydlení - tohle téma se týká každého. Každý máme jiný životní názor,jiný styl. Jeden si libuje v tom,co druhý kategoricky zavrhne.
Já jsem si na splátky koupila byt po mém taťkovi. V té době byl za 70 000,- Krásná cena a hlavně byt,ve kterém bydlel táta. Je umístěný v zeleni,klidu,patří k němu zahrada. Původně to byl 2+1 s koupelnou a toaletou. Dřevěná okna netěsnila,meluzina si tu vesele hvízdala.Parkety na podlaze vrzaly a děti se bály ,,podivných“ zvuků. Protože nás bylo hodně,rozhodla jsem se byt předělat k obrazu svému.Postupně,podle financí a času se byt změnil k nepoznání.
Musím předeslat, že nebýt mého muže, který zvládá všechny řemeslnické práce,asi by hotový nebyl dodnes. V mé hlavě se rodily nápady a taťka je realizoval. V první řadě jsme nechali vyměnit stará okna za nová. Ovšem zednické úpravy už zvládl manžel. Nechtěl,aby práce byla odbytá.Pak se pustil do koupelny. Příčku mezi chodbou a koupelnou rozboural,koupelnu zmenšil a tím vznikl prostor pro kuchyňku. Takže koupelna je spojená s toaletou,kterou opticky odděluje masážní sprchový kout. /První jej využila dcerka,která tam vlezla,namačkala knoflíky a ledová voda ji vzala ze všech stran.Takový řev jste ještě neslyšeli :))/.
Kuchyňka je bílá,dlažba tmavě modrá,pracovní deska v barvě dlažby. Prostě vše je tam modrobílé,včetně stolu,rohovky i záclonek.
Z bývalé kuchyně vznikla ložnice. Ta je laděna do zeleno -béžové/přesně tuhle barvu popsat neumím/. Muž nejdříve položil plovoučky /poměrně výrazná hnědočervená/. Ložnice je ve starém stylu,ve kterém si libuju.Je tu i psací stůl,plno polic a obrázky.Otvor po dveřích jsme zazdili příčkovkami a vznikla nika. Z té manžel vytvořil zabudovanou skříň.
Další dva pokoje jsou poměrně velké. Protože jsou v domě komíny,manžel uboural příčku mezi nimi a doprostřed jsme umístili kachlová kamna. Ty miluju nade vše a už se těším na podzimní večery,až v nich bude plápolat oheň ,praskat dřevo a my si sedneme ke sklence vína. Nádherné chvíle.
Tady je nábytek opět ve starém stylu,tmavě hnědý.Křesla,skleník,komoda,hodiny a spousty obrazů a obrázků. Vedlejší pokoj je pojatý jako pracovna,ale využíváme jej i ke spaní.Postel je rozkládací. Vysoká,plná polštářků. Je tady skleník,vykládaný stůl a židle .A kde jen zbylo místo,opět samé obrazy po dědečkovi. Mám k těmto věcem zvláštní vztah. Nikdy bych je nedala ani za nic. Je to dědictví po mých předcích. Možná bezcenné,ale pro mne nevyčíslitelné morální hodnoty.
V současné době předěláváme zahradu,kde už ,,makáme“ oba. Já opět vymýšlím,taťka realizuje....Má zlaté srdce i ruce.
ekleinovka

Milá ekleinovko, to je radot číst. Škoda, že jste nám neposlala nějakou fotku

Text nebyl redakčně upraven

  • Jak jste na tom s přestavbami a změnami v bytě vy, milé ženy-in?
  • Co jste poslední dobou ve svém bytě změnila? Na jaké změny se chystáte? Budou razantní, nebo spíš „kosmetické“ ?
  • Rády šoupete nábytkem, měníte barvy zdí, nebo alespoň textilií? Měníte byt podle ročního období?
  • Nacházíte pro svou vášeň pochopení i u ostatních členů rodiny?
  • Patříte k ženám, které občas popadne“rapl“a přešoupou nábytek během jednoho odpoledne? Bývá změna k lepšímu, nebo se s pokorou vracíte k zaběhnutému uspořádání?

Napište nám, pošlete foto své přestavby, pochlubte se se svými nápady na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama