Čtenářka Overlooks se na dnešek těší, ačkoliv to z titulku nevypadá, její děti po dnešním večeru rozhodně nebudou vystrašené. Díky Vám Overlooks za příspěvek k dennímu tématu. Jen víc a houšť takových otců!

U nás si na Mikulášské oslavy vždycky potrpěli víc dospělí, než děti. Ty byly, pochopitelně od rána trochu nervózní, zato tatínkové! Ti byli nadšení. Máme široký okruh přátel, kde se spolu kamarádí děti, přátelí maminky a báječně spolu vycházejí tatínkové.

Ti také zavedli krásnou tradici, že společně všichni v maskách čertů obejdou a podělí všechny dětičky. Nutno podotknout, že jsou to všechno kultivovaní, milí a inteligentní lidé.

Krom mikulášského večera! To se předhání v nápadech na čertovské masky. Kradou manželkám chlupaté čepice, rukavice a šály, a děsně nenápadně doplňují placatice čímkoliv z baru. Hrozně moc si to užívají.

My holky sedíme, klábosíme, chystáme se péct cukroví… je to celkem fajn, protože děti jsou ten večer poměrně hodné. Než ovšem dorazí tatínkové.

Děti je okamžitě poznají.. podle hodinek, podle bot, podle brýlí… máme určitě aspoň tak mazané děti, jako tatínky…

Takže se děti okamžitě přestanou bát. Spadne z nich strach a nervozita a vjedou do nich všichni čerti. Tátové se odstrojí. Maminky uvaří punč. Některé menší děti začínají usínat…

Vím celkem přesně, jaký bude letošní scénář a jsem tomu moc ráda. Těším se a vím, že to tak máme všichni stejně.

Overlooks.


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

Reklama