Tatiana Kovaříková patří mezi naše nejznámější návrhářky. Její rukopis je nezaměnitelný a její styl rok od roku vytříbenější. Modely Tatiany přesně odpovídají rčení, že v jednoduchosti je krása. Pojďte se o tom přesvědčit. Další přehlídka v rámci Desigbloku právě začíná.

Zatímco mě přehlídka Hugo Bosse nechala poměrně klidnou, Tatiana mě doslova přibila do židle. Na její novou kolekci jsem se těšila, a v podstatě tušila, co uvidím. Dokonale promyšlené střihy, cit pro materiál, minimalismus bez zbytečných příkras. Tušila jsem, přesto mě znovu překvapila. Rafinovaně zabrnkala na notečku, které se říká sexappeal. Ale nevtíravým a noblesním způsobem, jaký známe z glamour 20. a 30. let. Zvláště u večerních šatů kladla důraz na krásu zad. Hluboké výstřihy až do pasu, zatímco přední partie jsou cudně zakryté vodami, třásněmi krajkami. Její modely rozhodně nenechaly nikoho chladným a vyvolávaly spontánní potlesk publika.

Na šatech a kabátcích využila kontrastů matu a lesku - buklé materiály se strukturou, kombinované s jemnou kůží. Štíhlou partii pasu zdůraznila širokými pásky, které připomínaly japonská kimona. Tím zesílila dojem čisté puristické linie, která je pro ni tak typická.

V barevnosti byla velmi střídmá. Ponechala si jen svou oblíbenou černou a jasně červenou a nechala vyniknout kráse struktur, kontrastů hladkého s řaseným, transparentního s neprůhledným, lesku s matem.  

Jsem si jistá, že přítomné ženy v publiku už v duchu přezouvaly lodičky za tretry, aby byly v butiku Tatiany Kovaříkové mezi prvními

Čtěte o dalších módních akcích

 

Reklama