Takový nebo víceméně podobný dialog, můžeme občas slýchat od dvojice tatínek / syn, dcera. Zejména pak v situaci, kdy tatínek obléká své potomky sám. Jen velmi málo tatínků to zvládne jako maminky. Nebo se mýlíme?

Tatííí, já nemám šálu

Po ulici šel tatínek s asi pětiletým synem. No, šel, spíše oba běželi. Buď zaspali do školky, nebo běželi k doktorovi, nebo na autobus, nebo také na návštěvu maminky do porodnice, co my víme. Ale to je vedlejší. Bylo něco málo po osmé hodině ranní, venku sychravo, teplota se držela kolem bodu mrazu, lidé byli zachumlaní až po uši, teplé šály, čepice, rukavice, péřové bundy.

kid

Přečtěte si také:

Slušivou čepičku, i když malinkou, sjetou na stranu, měl i onen chlapeček, běžící po chodníku a držící se za ruku tatínka. Měl i teplé boty, rukavice (pečlivý tatínek) a také teplou zimní bundičku. Ovšem ta ho hřála možná jen tak na záda. Měl ji jen tak nedbale zapnutou asi do půlky a v horním dílu se červenal úplně holý krk.
V tento čas už asi leží, chudák malá, někde s bolestí v krku (přinejlepším).
Ještě že tatínek nezapomněl na ty zimní botičky, mohlo to dopadnout mnohem hůř, mohl jít ven také třeba jen v bačkůrkách. :)

„Tady orel, tady orel, Dášenka jde celou dobu v bačkůrkách… přepínám...“

S Tebou mě baví svět (1982)

Tatínci děti „otužují“, maminky je zase příliš navlékají

Znáte nějakého tatínka, který dokáže své dítě, zejména tedy v zimě, obléct správně? Pokud je to ten váš, gratulujeme. Je jeden z mála. Většina tatínků nepovažuje správně uvázanou šálu za až tak důležitou, kluk se přece musí otužovat. A rukavice? Když je má, tak je dobře, když ne, také se nic nestane.

Oproti tomu maminky to se zimním oblékáním často dost přehání. Neuvědomí si, že když jdou s dítětem třeba na procházku, tak dítě je neustále v pohybu, zahřeje se. Nejsou potřeba dva teplé svetry, zimní bunda, dvoje rukavice a šála až po čelo. Zpocené dítě je pak snad ještě horší než to, které tu šálu zapomnělo.

Chtělo by to prostě zlatý střed. Nejlépe aby tatínci a maminky oblékali své děti společně. Co říkáte?

použitý zdroj: www.youtube.com

 

Reklama