Další vtipné vyprávění na dnešní téma nám poslal čtenář fulfy. Jak to dopadlo, když si ve dvanácti letech půjčil mopeda?

Úplně si tu scénku představuju... :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milý fulfy, a přeju hezký den.


Moje první pokuta

Pohodový den vám všem a bez pokut - je -li to možné :))

Když se tak ohlédnu za svými pokusy o ovládnutí oře zvaného moped, musím se pousmát. Bylo mi nějakých dvanáct let, starší bráchové už tyhle splašené trubky dávno proháněli a já jsem také zatoužil je trochu provětrat.

O prázdninách jsem využil nepřítomnosti rodiny, nastartoval mopeda a pyšně vyrazil. Nejprve prašná polní cesta a poté jsem vyrazil na okresní silnici. Co čert nechtěl, byl jsem spatřen esenbákem Vildou, který chodil s tátou večer na pivko. Ten na mne hrozil už z dálky. Rychle jsem zajel s osedlaným ořem do stodoly a byl celý večer neobvykle hodný. Bez odmlouvání jsem mazal na kutě, až si máma myslela, že jsem vážně onemocněl.

Snažil jsem se rychle usnout, ale nešlo to. Byla ve mně malá dušička, protože otec, jako každý pátek, vyrazil s kamarády do místní hospody na pár piv a partičku mariáše. „Kde je kluk,“ řval přicházející táta už ve dveřích. „Já toho kluka jednou přerazim! Víš kolik mi ta jeho jízda stála?“ Máma nevěděla, která bije. „Votáčel sem rundu nejmíň sedumkrát, aby Vilda držel hubu!“ Třásl jsem se jako osika, teď nebylo kam zmizet. Táta vletěl do pokoje a řval: „To si vodpracuješ, ty piráte silnic“ a zase zmizel v kuchyni.

Takže tohle byla moje první „pokuta“, kterou za mne táta Vildovi splatil v naturáliích. A já tátovi v podobě sekání louky, obracení sena a dalších potřebných prací. To byly tedy prázdniny!!!

p.s. Stejně jsem si na splašených trubkách poté zajel ještě hodněkrát, měl jsem přece zaplaceno dopředu :)) :))

fulfy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Pokuty

  • Dostala jste někdy pokutu?
  • Za co to bylo?
  • Jak jste situaci vyřešila?
  • Povedlo se vám někdy někoho „ukecat“, aby vám pokutu nedal?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou historku?

Pište, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás opět získá dárek, tentokrát historickou knihu Smrt na jazyku od Jana Bauera (nakl. Moba). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je POKUTA. Hezký den!

knii

Reklama