Ahojky všem,
asi každý z nás zažil nějakou „příhodu“ s alkoholem…
Je to už poměrně dávno, byla jsem ještě školou povinná, mamina odjela k babičce na týden a já zůstala s bratry a tátou doma. Nutno podotknout, že otec se rád příležitostně napil, udělal nějakou tu ostudu, ale vždycky se to podařilo před maminou ututlat.

Ale  po této příhodě, už nemusel nikdy nic tutlat, protože přestal skoro pít.
Toho dne, bylo to před maminčiným příjezdem, se taťka rozhodl jít na nějakou oslavu s kolegy z práce. Brácha se chystal také na pařbu s klukama z práce, měl jít akorát týden poté na vojnu.

“Co se děje? Snad taky někam nevyrážíš?“ ptal se brácha, když viděl jak se táta chystá.
„Tak trochu,“ řekl otec. 
„Že by nějaká kraváťácká diskotéka pro starší?“
„Hele, nebuď drzej,“ ozval se otcův hlas, načež se objevil v džínách.
„Jejda. Táta a v džínách?“ pronesl brácha.
„Mám oslavu s kolegy z práce,“ odvětil táta.

„Tak já jdu,“ řekl otec. „Nezapomeňte, že zítra už asi přijede máma,“ a za chvíli rychle odešel z bytu.
Brácha pak také odešel a já byla sama doma, ještě s mladším bráchou. To, co se událo v noci, nám řekli až druhý den.

Bráška  později večer s kamarádem dorazili do místního kulturáku a přehlíželi  dost zaplněný parket všelijak kroutících se lidí v barevných světlech diskotéky. Přitom se občas zadívali  na velké plátno, na němž byly promítány k znějícím písničkám videoklipy.
„Tady to je fakt super," říkal brácha.
„Kam se hrabe na tohle dýza, kde jsme byli před chvílí. Vidíš támhle ty dvě ? Jsou tu asi  samy. Tam se k nim přifaříme, ne,“ řekl bráchovi, kámoš.

Oba se za okamžik počali prodírat tancujícím davem až k nim. Mezitím se sálem rozezněla další písnička od skupiny Boney M s názvem Rasputin. Brácha prý hned začal hopsat, ale náhle mu na podlaze podjely nohy. Než se nadál, vletěl mezi obě tančící dívky, přičemž sebou strhl i tancující kolem sebe. Sotva se brácha  postavil, ke svému úžasu spatřil na okraji podia předvádět kozáčka svého otce.

Ten ztratil rovnováhu a přepadl přes okraj. Žena, co tancovala před ním, se jej snažila zachytit, ale i ona spadla.
„Nazdar, tati! Co ty tady?“ vyhrkl nevěřícně, bráška.
„Čau,“  odpověděl mu táta. „Tady je to super!“ vykřikl alkoholem posilněný otec a hbitě i se ženou vylezl zpátky na podium.

Brácha  jen překvapením zíral s otevřenými ústy. Zanedlouho se mu otec ztratil z dohledu a už se s ním viděl až doma. Domů brácha dorazil, jako tradičně, hodně pozdě k ránu. Když se dopoledne  vzbudil, viděl, jak tatík v kuchyni vzdychá a vaří si česnečku. Nějak se z toho oba dostali, ale dohra byla až večer.

Když dorazila domů mamča a seděli večer s tátou u televize. Náhle jsme zbystřili  pozornost, když jsme zahlédli  v televizi záběry sálu, který jsme dobře znali. Překvapeně jsme se na obrazovku dívali  a poslouchali,  co říkal reportér.
„…blíží se páteční půlnoc a sál je zcela zaplněn tancechtivými lidmi. A jak vidíte na hity ze osmdesátých let minulého století chodí lidé hned několika věkových kategorií..“

Vzápětí se na obrazovce objevil roztancovaný otec i s onou kolegyní, jak se doslova válí po podlaze. Matka s otevřenými ústy koukala  na obrazovku a otcovi ztuhly rysy obličeje. Hned na to v předtuše rychle blížící se hádky, začal se zvedat a odcházel z obýváku, ve dveřích na zaslechl přísný hlas matky.
„Co jsi tam dělal, a kdo to byl?“ Od té doby tatík nikam bez maminy nechodil a doma se napil pouze příležitostně.
Hezký, i když deštivý den všem
mamoutek


 

Jéééé, mamoutku, to byl krásný příběh ;o) Moc hezky se mi četl a opravdu se mi líbil ;o)

Máš u mě dáreček a díky! ;o)

 

I Tobě přeji báječný den!

 

 

 

Reklama