Můj táta nešel pro pohlavek daleko a bylo mi to daleko milejší než maminčino domlouvání.

Prostě lepák… a vyřízeno. Maminka nás, co si pamatuji, nikdy neuhodila. V době, o které chci psát, ležela v nemocnici a my jsme byli doma jen s tátou. Už jsem byla dospělá, bylo mi 23 a chodila jsem do zaměstnání, ale pro rodiče nikdy dětmi nepřestanete být, i když vám je padesát.

Odpoledne jsem vyrazila za maminkou na návštěvu do nemocnice a svůj příjezd domů jsme nahlásila na 20. hodinu. Ovšem člověk míní – okolnosti mění a cestou z nemocnice jsem potkala kamarády a šli jsme posedět do klubu.

V půl osmé, kdy vlak odjížděl, jsem se dobře bavila, mobily byly hudbou budoucnosti, a tak jsem domů dorazila až posledním vlakem – flamendrákem. Všude doma bylo ticho a tma. Odemkla jsem dveře, vešla na verandu a ze tmy přiletěly dvě facky jako barák, že třetí jsem vzala o záchodové dveře.

Táta se beze slova sebral a šel si znova lehnout. Tenkrát jsem byla hluboce dotčená a uražená. Teď, když mám svoje děti, plně tátu chápu, i tu starost a vztek, který se mu tenkrát do těch rukou vrazil, a odpustila jsem mu už dávno.

Vikina007


Tak to chápu. Moje maminka neusnula, dokud jsem nepřišla domů, i když to bylo v pubertě někdy dost pozdě... Ach jo. Je to prostě neuvěřitelná žena! Měla bych si ji pozlatit...:-)

Máte-li někdo nějaký vtip k tématu, uvítám, zveřejním! Jen připomínám, že pro spravedlivější hodnocení článků budeme odměny zasílat až v odpoledních hodinách.

 

Dnešní téma jsou tělesné tresty:
Bili vás rodiče?
Trestal vás pan učitel rákoskou?
Jak vychováváte děti?
Trestají učitelé v dnešní škole?

Když mě rozčílí, ubalím mu!

Jak trestáte děti?

Je facka účinné a správné řešení?

Je účinnější chválit?
Co se má a nemá?


Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama