Vztahy

Táta nás tloukl jako žito


Táta nás tloukl jak žito… Tedy, s naprostým rozmyslem nás nechal s bráchou nastoupit a ještě si donést mučicí nástroj – pásek nebo psí vodítko. Největším prohřeškem byl prohřešek proti sourozeneckému soužití, což je vlastně vše. Táta  nám v klídku vyšupajdil 3 páskem a nás to oba tak nakrklo, že jsme byli v tu chvíli nejbezvadnější sourozenecká dvojka a v rohu děcáku jsme seděli vzorně a nadávali pro změnu na tátu… Když jsem byla starší, přešlo to většinou na kázání. Konala se večer a mně se chtělo spát. Odkývala jsem cokoliv, vyslechla cokoliv, nic nevnímala a radostně v pozdních nočních hodinách upadala do postele. Když jsem se o tom už v daleko pozdnějším věku bavila s mámou, říkala jsem, že se mi akorát chtělo spát, ale moudra si nepamatuju. Maminka pronesla kouzelnou větu – ono nebylo důležité, co říkáme, ale že se Ty nevyspíš!  

Dcera mě od ranného dětství ničí svou flegmatickou povahou. Dostala výchovnou přes zadek, nuceně odešla do pokoje, ať přemýšlí nad svým zlobením, já zažívala trauma, že to nebohé dítě se tam trápí… Málem jsem se šla omluvit a dcera mě přivítala ležíc na posteli, nožku přes nožku, klídek, čtouc si nejposlednější Čtyřlístek (dřívější doba). Dnes na ni nedosáhnu, protože je větší, a tak když se rozčílím, zůstává to ve verbální rovině (bít se neodvážím J) Moje drahé dítě na mě vědoucně zírá a ve chvíli, kdy se nadechuji, se mě zeptá, proč to nejde v klidu, že by to bylo jednodušší…

Tak mi  vlastně vysvětlete, o čem je výchova…

catcat

Milá catcat... díky, moc hezky napsané. S nadhledem, vtipně... :o))))

A tím se s Vámi pro dnešek loučím, milé čtenářky. Zítra se Vám bude věnovat Radek Kříž a můžete se těšit. Po dnešním vážnějším tématu si v Radkově společnosti trochu odpočinete a určitě se i zasmějete.

Zítřejší téma je totiž Ujetiny. Pište mu na náš redakční e-mail cokoli ujetého, co vás nebo vaše známé kdykoli potkalo. Čím ujetější, tím lepší. Víte, mezi námi... on Radek je často také pěkně ujetý. :o))) Takže ho svými historkami rozhodně potěšíte.

redakce@zena-in.cz

Přeji Vám hezký zbytek pondělního dne a nezapomeňte přijít zítra.... s Radkem bude legrace. :o))

   
01.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [4] dajája [*]

  Když jsme byly se sestrou ještě děti,tak se náš táta neuchyloval k bití.Stačilo se na nás podívat,zvednout obočí a lezly jsme pod stůl.

  superkarma: 0 02.08.2005, 06:55:15
 2. avatar
  [3] Suzanne [*]

  ...že ty se nevyspíš TO je pomsta

  superkarma: 0 01.08.2005, 23:11:15
 3. avatar
  [1] sara.l [*]

  jojo..tohle znám moc dobře,mám kluka flegmatika...točil mě,že jsem málem vyletěla z kůže...občas taky nějaká přiletěla...ale časem se to nějak všechno uklidnilo a kluk se všude chlubí jakou má skvělou mamku...kamarádi závidí a já jsem ráda,že máme skvělý vztah...problémy řešíme na místě bez facek,emoce občas zapracují,ale vždycky se najde řešení jenom se musí chtít...a to jsem ještě neuhodila nikdy,ponaučila jsem se z chyb,které jsem dělala...

  superkarma: 0 01.08.2005, 17:38:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme