Bulvár

Táta mne ponižoval ještě před mou svatbou

Čtenářky i redakce Žena-in,

přestože téma "odpuštění" je pro mě bolestivé, rozhodla jsem se napsat příspěvek o dvojím odpuštění.

Až do puberty jsem s rodiči vycházela téměř bez problémů, nebo si to už nepamatuji. Pak začaly problémy typu: sourozence máte raději; kamarádka může tohle a já ne; spolužačka má tohle, já chci taky apod.

Propast mezi mnou a rodiči se čím dál tím víc prohlubovala, až z ní byla Macocha. Táta mě chytal za každé slovo, před návštěvami, rodinou i mými kamarádkami mě shazoval. Nemůžu říct, že by si vymýšlel, ne, jen nezapomínal. A protože každý člověk chybuje, měla jsem ubrečené Vánoce, narozeniny a i teď, když to píši, mám slzy v očích. Máma buď mlčela nebo se přidala. Mladší brácha raději mlčel, pomoci mi neuměl a neumí.

Jak to šlo, odstěhovala jsem se daleko od nich. Hrozně jsem se na ně zlobila. Přestože jejich chování ke mně se nezměnilo (naposledy mě táta ponižoval těsně před mou svatbou, když přijeli poznat rodiče mého manžela), já jim dokázala odpustit. Myslím, že chápu, proč to dělali, zklamala jsem je, nebyla jsem taková, jakou by si mě oni představovali. Doufám, že oni mi někdy taky odpustí.

Sama.osobněS rodiči bývají problémy. Kdo z nás je neměl? Nevím, jakou si vás představovali, ale zklamání bylo asi na obou stranách. Hlavně že už mezi vámi není ta Macocha, z ní vylézt není nic jednoduchého.

editorka Mira


Také jste zklamali blízké nebo oni vás? Odpustili jste nebo ne?

Podělte se s námi o vaše příběhy.

 

Téma na čtvrtek:
Odpouštět
Co?
Proč?
Jakým způsobem?
Komu?
I sami sobě?
Neumíte?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

   
24.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] risina [*]

  Když tak nad tím přemýšlím, někomu "zvenčí" by se mohlo zdát, že táta mě taky ponižoval ještě před svatbou - rodičům mého nastávajícíhio při prvním setkání řekl, že nechápe, proč si mě jejich syn chce vzít - že nic neumím, jsem líná a rozmazlená, peněz moc nedostanu a hezká taky zrovna nejsem.. Jenže já věděla, že mě má rád, a ironie byla u nás doma běžným způsobem komunikace... Ovšecëm budoucí tchánovci to nepochopili dodnes a pořád ještě občas padne - vždyť i tvůj táta říkal, že... atd.

  superkarma: 0 24.11.2005, 22:35:02
 2. avatar
  [11] Kekka [*]

  sama.osobne: takže malý kurz sebevědomí - jsi krásná, mladá, spoustu toho umíš, máš bezva kamarády. Občas si to říkej. Já se taky chválím. Někdy musím, protože to za mě nikdo neudělá.

  superkarma: 0 24.11.2005, 11:00:52
 3. [10] sama.osobne [*]

  Všem vám děkuji za povzbuzení, nejsmutnější jsem právě o vánocích.
  Kekka: snažím se být velkorysá, zapomenout na to, ale je to ve mě nějak zakořeněné, čas od času se to prostě ozve a já brečím, že jsem k ničemu, že nic neumím...

  superkarma: 0 24.11.2005, 10:29:44
 4. [9] Jipa [*]

  sama.osobne: vyděsila mě Tvoje věta: "zklamala jsem je, nebyla jsem taková, jakou by si mě oni představovali."....Copak děti musí o lásku svých rodičů "bojovat" splňováním jejich představ? Jsi dobrá, že jsi jim odpustila, ale oni by měli požádat o odpuštění Tebe! Za svoje nesmyslné nároky a ponižování!!! Toť můj názor..

  superkarma: 0 24.11.2005, 10:10:21
 5. avatar
  [8] Kekka [*]

  Mili: u nás je to taky tak. Mladší brácha je nedotknutelný a my se setrou jsme prostě jen "holky".
  Sama.osobně: takový život měla moje spolužačka, její otec jí pořád ponižoval, rýpal do ní, že z ní nic nebude, že je nula. A přitom je to krásná holka, inženýrka a slušný člověk. Takže asi vím, jak ti je. Buď velkorysá k chybám svých bližních, nebo se z toho zblázníš. Tito lidé mají asi sami nějaký komplex, který si musí takto léčit. Buď nad věcí.

  superkarma: 0 24.11.2005, 09:57:34
 6. avatar
  [7] Žábina [*]

  sama.osobne: jestli to dobře chápu, ty jsi jim nijak neublížila, jen si měla období revolty, které prožívá každý puberťák
  byla jsi moc mladá
  naprosti tomu tvůj otec jako dospělý člověk se měl nad tohle povznést a ne tě zesměšňovat před cizími lidmi
  to bylo od něj ubohé
  udělala jsi dobře, že jsi odešla...on se asi už nezmění, myslím, že tě to mrzet nemusí

  superkarma: 0 24.11.2005, 09:54:39
 7. [5] sama.osobne [*]

  Mili: zapomenout se to opravdu nedá, zvláště když každé setkání, je z jejich strany jen další ponižování... bojím se , že budu stejná...

  superkarma: 0 24.11.2005, 09:49:44
 8. [2] sama.osobne [*]

  Mira: Macocha je pořád

  superkarma: 0 24.11.2005, 09:33:28
 9. avatar
  [1] Suzanne [*]

  superkarma: 0 24.11.2005, 09:31:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme