Domácnost

Táta mi chce Badyho zastřelit!!!

 

Před třemi dny jsem si přinesla domů nádherné štěně vlčáka. Jmenuje se Bady a neumíte si představit, jak je sladký!!!

 

Máme rodinný dům a velikou zahradu, takže jsem ani na moment nepochybovala, že se pejsánkovi u nás bude líbit.

Mamka je z Badyho úplně paf... Stále ho mazlíkuje, chová, hraje si s ním.

 

Bohužel s tátou je problém. Když jsem se ho ptala, zda si mohu pořídit psa, jen pokrčil rameny, že prý je mu to jedno. Že se o něj starat ale nebude.

 

Proto jsem si bez obav Badyho přivezla... jenže štěně je hravé, lítá po dvorku i po zahradě a můj otec náhle zjistil, že mu pejsánek vadí.

 

Dnes ráno mi řekl, že to zvíře musí z domu, že ho tu nechce. Prý ho do dvou dnů někomu udám, nebo ho zastřelí!!!

Chápete to?

 

Jsem z toho mimo a otce za to nenávidím!

Máma mi řekla, že když tu tatínek psa nechce, nemůžeme nic dělat a prý ať ho někomu dám, nebo odvezu do útulku.

 

Je mi zle z toho, jaké mám rodiče. A rozhodla jsem se, Badyho se nevzdám!

Takže nyní mám, milá redakce, plnou hlavu toho, jak z této šlamastiky ven.

 

Bady je můj a ochráním ho. Radši i s ním odejdu z domova. A otci to, co udělal, NIKDY nezapomenu, ani neodpustím!

 

Lálina 258

 


 

Milá Lálino, ani trošičku ti situaci nezávidím a přiznám se, že tvému otci nerozumím.
Zkus si s ním ještě promluvit, zkuste s maminkou přijít na nějaké řešení.... Možná je jen otec vykulený z toho, jak je díky pejskovi náhle u vás tak živo.

 

Moc držím palečky, aby se situace vyřešila a Bady s tebou mohl doma zůstat.

 

   
09.08.2005 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [75] Gita [*]

  Ten, kdo nema rad zvirata, vetsinou nema rad ani lidi

  superkarma: 0 09.08.2005, 21:02:19
 2. avatar
  [71] pajda [*]

  Vivian: myslím, že chyba je na obou stranách - pistaleka si chtěla přivézt "PSA" - tedy podle představ tatínka zřejmě starší, rozvážnou, vychovanou bytost, zvyklou na určitý řád a chod domácnosti, nikoliv rozmazlené štěně vlčáka, které evidentně nevychovává...nepíše, jak je pejsek starý, jenom to, že může všude a všechno...jak můj muž zvířata miluje (dal bez váhání např. 1200,- za císařský řez u morčete, které měl rád a osobně je celou noc držel po narkóze na klíně, aby mělo teplo a klid), tak tohle by taky nesnesl...naši dva psi mají pevné meze, které prostě nepřekročí, jinak by museli z domu. Myslím, že to taky dělá hodně - pokud by se jasně stanovily hranice, co pes smí a co ne, asi by tatínek povolil, jenže...podle dopisu se dá soudit i to, že maminka je sice nadšená novým mazlíčkem, ale už ne povinnostmi. Pokud ale nebudou štěně vychovávat všichni, tak nemůže být v sebevětším domě se sebelepší zahradou.

  superkarma: 0 09.08.2005, 19:12:57
 3. avatar
  [70] Vivian [*]

  Bába Bára: já osobně pisatelku neznám, takže nevím, kolik jí je let a ani si ji netroufám soudit tak jako ty, ale nezodpovědně se zachovali její rodiče, či spíše otec, který nejprve neměl nic proti psovi, dovolil, aby si ho přivedla domů a teď by ho střílel. Copak pes je plyšová hračka, která se dá zahodit, když omrzí?
  Právo říct "ne" měl, když se ho ta holka ptala, jestli si smí psa domů přivést. Nic neřekl, bylo mu to jedno. A teď vyhrožuje

  superkarma: 0 09.08.2005, 17:58:55
 4. avatar
  [69] Bába Bára [*]

  Podle stylu psaní a myšlení odhaduji, že pisatelce je tak 12. A že za měsíc či dva po psovi ani nevzdechne, neboť bude mít nějaký úplně nový "objev"
  Vivian: Citový vztah vytvořený za 2 dny? No ten asi nebude zas tak obrovský! Navíc to vypadá, že dotyčná se ještě sama neživí, tudíž veškeré náklady na psa by šly z kapsy rodičů - nebo možná jen otce. V tom případě má plné právo říct ne. To "střílení" vidím spíš jako nadnesený výraz, sama si dobře pamatuju, co jsme na sebe s mým tátou (kterého jsem jinak zbožňovala) v pubertě vychrlili.

  superkarma: 0 09.08.2005, 17:34:37
 5. avatar
  [68] Vivian [*]  Rikina: kdyby toho psa přivedla domů aniž by se kohokoli zeptala, tak bych postoj toho chlapa chápala. Ale vzhledem k tomu, že se rodičů zeptala a ti NEBYLI PROTI, tak se mi teď jeví otcovo vyhrožování zastřelením jako nerozumné (velmi slušně řečeno). Evidentně je tam hlavou rodiny, tak měl jasně říct, zda psa ano nebo ne, a ne teď vyhrožovat zastřelením jako nějakej psychopat
  Plně chápu, co teď "Lálina" asi cítí. Chtěla psa. Zeptala se rodičů, zda smí mít psa - NIKDO nebyl proti. Pořídila si psa, vytvořila si k němu citový vztah... a drahý tatínek si to najednou rozmyslel a chce střílet

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:58:07
 6. [67] Rikina [*]

  Z_alka:

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:17:10
 7. [62] Rikina [*]

  Z_alka: to jo, boudu s řetězem nebrat. Kotec je lepší, ale musí být výběh, jinak taky nic moc. Měla jsem německý ovčáky skoro 20 let, a kotce, který měli, byly příšerně luxusní, se zateplenýma boudama, ale potvory stejně byly nejradši, když panička přišla vypustit obludy do sadu... Jelikož bydlím v paneláku, měla jsem na psy pronajatej oplocenej sad a v něm čtyři kotce, dvakrát denně se za nima chodilo. Vůbec netuším, jak jsem to stíhala

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:11:26
 8. [59] Rikina [*]

  Bridgetj 37: rovněž doufám, že konec vše napraví

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:04:56
 9. [52] Rikina [*]

  Majucha 34: v tomto případě bych doporučovala spíš tím osoleným prknem na zadní část, jak navrhovala Meander...

  Bridgetj 35: podle toho, co se lze dočíst i na tomto serveru, když si žena vydupe dítě, a chlapovi to začne vadit, stane se z ní samoživitelka. Rozumná žena si tudíž dítě nevydupává, a ani psa ne, protože je to starost jako o dítě, s tím rozdílem, že nevyroste. 15 let je péče o něj pořád stejně náročná, a s postupujícím věkem spíš víc. Zvíře je člen rodiny, když ho tak všichni berou, což patrně v tomto konkrétním případě nelze předpokládat, s tím, že ho nemá právo zastřelit, souhlasím. Taky píšu, že by pejskovi měli společně najít nový domov. Dva dny jsou pochopitelně málo, to ale nejspíš i ten otec ví, a s tím střílením nebude tolik spěchat - aspoň bych tomu ráda věřila. Ještě mi zbyly nějaký iluze o světě...

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:51:20
 10. [45] Rikina [*]

  Bridgetj 29: no byly tu hlášky, že by se měl zastřelit tatínek... ale to jistě jen v návalu emocí, aspoň doufám, že to nemůže nikdo myslet vážně, že by měl život psí přednost před lidským, že ?

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:30:50
 11. [42] Rikina [*]

  Majucha 27: možná je to tak jak říkáš, a možná že vůbec ne. Máme tu celou věc z podání rozčilené dívky, která de facto neříká nic jiného než "chci psa, dupy dup, chci ho a budu ho mít, ať se děje co chce" - a to zrovna nesvědčí o vyzrálé osobnosti se zodpovědným přístupem k životu. Psa musí taky někdo vychovávat, zvlášť "vlčáka", a tahle dívenka asi sama ještě výchovu potřebuje...

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:28:42
 12. [39] Rikina [*]

  Bridgetj 22: člověk, který nikdy psa neměl, nemusí mít představu o tom, co to obnáší. Otec Láliny zřejmě až poté, co přišel pes do domu, zjistil, že tohle rozhodně nechce, a uplatnil své právo psa nemít. Necitlivým způsobem, to ano. Ale proto hned nemusí být vyvrhel lidstva, ne ?

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:25:09
 13. [34] Rikina [*]

  Meander 19: ano, ten pán to patrně poněkud přehnal, nicméně hrozbu zastřelením je málokdo schopen realizovat, jednak výskyt střelných zbraní zatím ještě není obvyklý v každé domácnosti, jednak není snadné zastřelit štěně, které hledí do hlavně... na to musí být povaha. Zásadní chyba ze strany obou rodičů je, že měli dostatečně a jasně říct "psa nechceme, a to z těchto důvodů..." Teď by měli všichni spolupracovat na tom najít štěněti domov, ne si dělat vzájemně dusno, a vypjaté scény.

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:18:47
 14. avatar
  [27] Avilka [*]

  Rikina:

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:10:46
 15. avatar
  [24] Meander [*]

  Rikina: Souhlas. Akorát že toho fotra bych stejně s chutí přetáhla po prdeli posoleným prknem.

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:08:24
 16. avatar
  [23] Mirrule [*]

  No nevím kolik ti je, takže netuším jak moc dokážeš si pejska udržet doma proti vůli otce. Pes není levná záležitost, žrádlo, očkování, poplatek....toto všechno zřejmě by museli hradit rodiče...Jestli je tvůj otec, takovej chudák, že vlastnímu dítěti citově ubližuje výhrůžkami, že psa zastřelí, tak ho radši opravdu dej pryč. Ten pes by byl chudák a hlavně není to malej podvraťáček, ale pes co potřebuje pevnou výchovu a výcvik...Teď je malej, ale bude velkej a silnej, bez dobrého vedení se z něho může stát zlej pes....to neriskuj. Pořiď si pejska až ti do toho nebudou moci rodiče zasahovat. Je mi tě líto, hodně štěstí

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:08:16
 17. [22] uhlicek [*]

  Lalino, zkus promluvit s tatou a presvedcit ho, ze kdyz se mu udela ohrada, kde bude mit svuj prostor, tak nebude vsude litat a ty s nim budes chodit na prochazky a cvicit ho, tak jiste povoli. Ja chovam v byte brazilskou filu z utulku a ac je to pes hovadoznich rozmeru, nemame doma zadny problem. Chce to najit rozumny kompromis a pejskovi dat dostatek pohybu, aby pak doma nedelal bordel. To, ze stene sem tam neco znici, snad pochopi i Tvuj tata a uvidis, ze nakonec si ho i oblibi. CHce to proste malinko komunikovat. Nebo opravdu zajit treba za babickou nebo dedou a poprosit je, at se za pejsu primluvi, to tez celkem funguje.
  Preju hodne stesti

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:08:15
 18. [21] Rikina [*]

  Tedy dámy, promiňte, ale mně to připadá jako fňukání zpovykané holčičky. Je to dům jejích rodičů a oni tam psa nechtějí, tak jí nezbývá, než to respektovat. Až bude mít vlastní domácnost, může si pořídit třeba slona. Otec měl jasně říct "psa ne", vyhrožováním to teď nespraví. A holčička by si měla uvědomit, že žádný pes jí rodiče nenahradí, a že utíkat kvůli tomu z domova je nesmysl.

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:04:34
 19. avatar
  [20] Meander [*]

  Odemětobě: Nezdá se mi, že její otec byl schopen komunikovat lidskou řečí

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:03:00
 20. avatar
  [19] Odemětobě [*]

  1.odhoď emoce
  2.promluv s otcem,co konkrétně mu na psovi vadí
  3.požádej ho,zda by ti vyhradil místo na kotec a pomohl ho zajistit nebo vyrobit
  4.pes v kotci být může,ale denně s ním musíš ven,aby se mohl proběhnout volně bez vodítka
  5.pes je závislý na člověku,potřebuje jeho společnost
  a teď si připadám jako radilka Sally blahé paměti...to je dneska den

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:02:02
 21. avatar
  [18] Meander [*]

  Bridgetj: Už oddělal tři kočky. Kristepane, jak může mít někdo takovýho hnusnýho fotra!!! Já to nechápu, měla jsem bezvadný rodiče.

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:56:48
 22. avatar
  [10] Ryta [*]

  No to snad vážně není normální.
  Nemohla bys pesanovi postavit alespoň nějakou ohrádku nebo kotec aby nemohl volně lítat po zahradě, když se to tátovi nelíbí?? Vím, že to není zrovna nejlepší mít psa zavřeného v kotci, ale lepší než kdyby ho měl tvůj otec zastřelit a určitě bys mu věnovala hodně času tak by nestrádal. Zkus si s tátou promluvit a přijít na nějaké řešení. Třeba jenom žárlí, že se teď svět netočí kolem něj, ale štěněte.

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:43:20
 23. avatar
  [9] Meander [*]

  To bych fotra práskla fízlům. Normální psycho.

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:40:38
 24. avatar
  [6] Clerenc [*]

  Teda to jsou dneska clanky. mam pocit ze se svet zblaznil

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:38:36
 25. avatar
  [5] sharonka [*]

  Lálino, tak si zkus s tatínkem promluvit. Ale on bude asi u vás hlava rodiny, které se moc neodmlouvá, viď? Třeba byste dospěli k nějakému kompromisu. Mrzí mě, že se tě maminka nezastane, když se jí štěně taky líbí. Neudělej ale nic neuvážlivého, co bys pak už nemohla vzít zpátky. Hodně

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:37:42
 26. avatar
  [2] Lenika [*]

  Já jsem taky otci nezapomněla, že mi zastřelil 3

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:35:32
 27. avatar
  [1] Meander [*]

  Já prostě nevěřím tomu, co tu dneska čtu. To je snad nějaký eklhaft paralelní svět nebo co

  superkarma: 0 09.08.2005, 14:34:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme