Zdraví

Tantrická masáž je hlavně o dotecích

Co si představujete pod pojmem tantrická masáž? Je prezentována různě. Někdo v tom cítí čistě sexuální podtext, jiný uvolňující masáž, další neví, co si má představit. Také jsme nevěděli, tak jsme se zeptali.

Dostala jsem kontakt na masážní salón Magický dotek, který založila renomovaná masérka Olga Vodrážková. Předmětem jejího salonu však nejsou „obyčejné masáže“, ale masáže tantrické. V mých očích, jako v mnoha jiných, spojeny převážně se sexualitou.
Do toho tedy nejdu, řekla jsem si v prvém okamžiku, ale rozhovor s majitelkou salónu neodmítnu. Alespoň mi „vysvětlí“, jak to teda je.

Fotogalerie

/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_JEDNAdverevstupni.jpg
Na první pohled nenápadný vchod v Anglické ulici na pražských Vinohradech nijak nenasvědčuje tomu, co se v tomto domě skrývá
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_DVAdveredobytu.jpg
Vyjedu výtahem do čtvrtého patra, dveře už jsou otevřeny. Kam to jdu?
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_TRIolgadoma.jpg
Ocitám se v zářivé chodbě. To bych neřekla, jak se dá takový privát předělat
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_CTYRIstribrnypokojjedna.jpg
Z privátní chodby vedou dveře do jednotlivých pokojů. Do stříbrného pokoje, který je učen pro ženy. Podle slov Olgy nese tento pokoj ženskou energii, poněvadž kvalita ženské energie je měsíční
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_PETstribrnypokojdva.jpg
V pokoji se nachází „andělské zrcadlo“, které má proti zemitější zlaté barvě jemnou energii
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_SESTzlatydva.jpg
Zlatá barva dominuje v druhém pokoji, který je určen pro muže. Zlatá je mužský princip slunce
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_SEDMzlatyjedna.jpg
Výběr místnosti nechává majitelka salonu na každém klientovi. Pokud si žena si tento zlatý pokoj zvolí žena, jde většinou o ženu akční, s mužskými vlastnostmi
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_OSMnazemi.jpg
Někdo má rád masáže na zemi, k tomu je uzpůsoben další pokoj. Celý prostor si navrhovali majitelka salonu s manželem sami. Včetně budování a dekorací
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_DEVETkoupelna.jpg
Nechybí ani koupelna pro klienty
/users/1/galerie/files/img/Sasa/Tantra/middle_DESETprofesecertifikat.jpg
Paní Olga má všude samá osvědčení a certifikáty, které vzbudí trochu více důvěry, poněvadž není tantra jako tantra

Rozhovor

olgaaJak dlouho se věnujete tantrickým masážím?
Šest let. Předtím jsem pracovala v tantra salonu, kde se vedla i škola tantrických masáží. Byli jsme v Praze první, nebylo to tu tehdy tak známé. Dnes už je to z mého pohledu velmi zprofanovaná záležitost. Tantrickou masáž nabízí kde kdo, včetně erotických klubů. Spousta klientů nabízí třeba i třikrát větší sumu za to, když se to celé zakončí sexem, a ta holka to vezme. Jenže to už není o masáži, to jsme někde jinde. U pravé tantrické masáže musíte tu hranici udržet.
Můj salon se jmenuje Magický dotek a já vidím nosnost především v aspektu doteku. Dotek je primární potřeba člověka. Do doteku jsme se narodili, byli jsme v něm celé dětství. V partnerství, v zamilovanosti se taky lidé hodně dotýkají a pak se těmi všemi starostmi nějak oddalujeme a najednou se dotýkat přestaneme.

Ale ten sexuální aspekt při tantrické masáži přece jen je. Člověk se vzruší, často i vyvrcholí.
V naší terminologii tomu říkáme, že se dosáhne vysoké energie.
Každý člověk má svoji hladinu energie, jinou máme, když se spolu bavíme, když jsme nemocní nebo ve stresu, to nám energie hluboce klesne, a když jsme vzrušeni, třeba před sexem nebo při tantrické masáži, tak jsem v energii vysoké.
A když je tělo v hladině této vysoké energie, tak v našem těle probíhají léčebné procesy, revitalizují se buňky, energetizuje se tělo. Tak je to i u sexu. Jenže při sexu máme prudký nástup vzrušení, tedy vysoké energie, protože jdeme za výkonem, dosáhnutí orgasmu. Poté však hladina prudce klesne.
Kdežto při tantrické masáži jde o to udržet tu hladinu v těle co nejdéle. Aby se jí celé tělo zaplavilo a mělo to ten správný léčivý efekt.

Vyvrcholení, orgasmus… to je hodně intimní záležitost. Toho váš klient vždycky dosáhne?
Před masáží si vždycky s klientem řekneme, co ano, co ne. Nikdy nejdeme do ničeho, co člověk nechce.
Vyvrcholení dosáhnout může a nemusí, záleží, jak chce on sám. Záleží na tom, co jeho tělo v tu chvíli chce, protože za moji praxi jsem zjistila, že hlava a tělo mají úplně odlišné řeči.

Měla jsem za to, že tělo je ovládáno myslí.
Z určitého úhlu pohledu ano, ale právě před masáží, když mám s lidmi úvodní rozhovor a oni si něco zásadně nepřejí, tak se to stane. A naopak.
Když chce klient intimní masáž, ale je zablokovaný, my násilím nic neděláme a ani neuděláme. Jindy si klient zase naopak intimní masáž nepřeje, ale protože je to masáž celého těla a já se občas dotknu i intimních partií, tělo se uvolní,a tak je škoda ho ochudit o ten zážitek. Proto jsem zjistila, že tělo a hlava mají jinou řeč. Pracuje se se sexuální energií, ale hlavním smyslem není vyvrcholení, ale doteky.

Jací k vám chodí klienti?
Na masáže chodí lidé hodně unavení, kteří mají třeba jednu schůzku za druhou. Masáž je energeticky uvolní a nakopne. Ženy chodí hodně z důvodu, že jsou, já tomu říkám „nevydotýkané“ od mužů. Masáž je vrátí zpátky do těla, mnoho žen řeklo, že se najednou cítí víc ženami.
Lidi jsou v dnešní době hodně sami, chybí jim dotek, chybí jim takové to vnitřní spříznění.

Nevadí některým ženám intimní masáž od ženy?
Žena ženě doplňuje ženskou energii. Když masíruje ženu muž, tak tam vzniká jakási polarita, a ta kvalita je pocitově jiná, byť je to stejný koncept masáže.

Jak se cítíte vy, když třeba přijde někdo, kdo vám moc nesedí?
To je jako u doktora. Tuto práci musí dělat člověk, který lidi neselektuje. Je to o odosobnění se od toho, kdo přišel. Já vidím na každém člověku něco hezkého. I když se mi nelíbí na první pohled, najednou zjistím, že má krásné oči, že se s ním dobře povídá. Zaměřím se na to, co je na člověku hezké.
Na svých stránkách sice říkám: „Na nic nečekejte a přijďte,“ ale myslím, že i k tomuto musí člověk dostatečně vyzrát.

Závěrem

Rozhovor byl příjemný, ale na masáž jsem nakonec nešla. Asi jsem ještě dostatečně nevyzrála.
Ale vy to zkusit můžete. :)

Více podrobných informací: www.magickydotek.cz

foto: Saša Stušková

   
19.02.2014 - Alternativně - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [8] Pavlínka Novotná [*]

  já tam byla zrovna před týdnem a naprosto nepopsatelné…http://www.harmonyspa.cz/masaze/tantra-masaze-pro-zeny/ oslava Shatki... a to jsem to dostala dárkem :D

  superkarma: 0 29.06.2017, 10:36:22
 2. [7] Májuška.55 [*]

  taky jsem tam byla a anibych nezkusila jiný, příště půjdu tak do harmonyspa, jsem spokojená s paní simonou

  superkarma: 0 28.06.2017, 21:27:26
 3. [6] AldaB [*]

  Jo za mě mohu Tantru jen doporučit, byl jsem na ni v harmony spat a nikdy jsem si ji víc neužil.

  superkarma: 0 28.02.2017, 21:20:15
 4. [5] KamcaPol [*]

  Tantrickou masáž jsem ještě nezkoušela. Já jezdím do větších měst, pracují tam velmi zkušení odborníci, třeba thajské masáže Praha.

  superkarma: 0 05.07.2016, 08:37:18
 5. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  bylo by mi trapné tam jít Sml80

  superkarma: 0 18.04.2016, 13:15:58
 6. [3] Klára Křížová [*]

  Otevřeně přiznávají, že klient když chce, může mít při masáži vyvrcholení. Takže s tím ten, kdo tam jde počítá. Nebo tam jde záměrně.

  superkarma: 0 19.02.2014, 11:05:50
 7. avatar
  [2] rusalka2008 [*]

  Já bych do toho nešla Sml23

  superkarma: 0 19.02.2014, 09:54:21
 8. [1] Rikina [*]

  No, když si odmyslím ty esoterické kecy o vysoké hladině energií a vnitřním spříznění, a nahlédnu na ty jejich stránky, uvidím sice dost nevkusný interiér, ale to mi taky může být jedno. Sml80 Nabídka mi přijde celkem slušná. Takové "voňavé opojení", nebo "dotek živlů", to by se mohlo zkusit. Ani to není drahé. Kdybych sehnala pána na párovou masáž, tak ani to nemusí být marný. Je únor, člověk se sotva plazí po zimě, a přitom je teď nejvíc práce, kvalitní masáž se hodí.

  superkarma: 0 19.02.2014, 07:51:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme