Bulvár

TanaM: „Na té se vystřídalo pět instruktorů a nic!“

Milé řidičky. Trochu jiný pohled na autoškolu VÁM nabídnu z mého života. Řidičkou jsem už dnes skoro 27 let.

V roce 1998 mně můj velmi dobrý kamarád požádal, zda by jsem mu vypomohla v autoškole . Kondiční jízdy. Na dohodu. Udělala jsem si malý učitelák, tedy oprávnění na výuku v autoškole. Auta, motory, to je moje záliba. Žáků na kondiční jízdy bylo vždy dostatek.

Většinou ženy, s řidičským oprávněním , ale díky neomaleným a hulvátským manželům jim nebylo umožněno jezdit. Většinou si stěžovali na to , že je jejich manžel hodně peskuje, že jim nadává do krav a jiné čeledí zvířat, /povětšině malé obratlovce/,ponižuje, je a podobně. Když jsem poslouchala příběhy žen, nevěřila jsem jak hulvátský se může manža chovat k ženě, pokud se to týká jeho auta.

Po pár kondičních jízdách jsem většině žen dodala zdravé sebevědomí, protože už řidičák měli . Vždy , když zavolali do autoškoly , že chtějí mně jako instruktorku na kondiční jízdy, tak mně to i trochu potěšilo. Naše trasa s autoškolou byla vždy ze Smíchovského nádraží směrem na Lahovičky a zpět, přes Zbraslav. Všechny ženy to zvládali dobře , a tím jím patří poděkování.Až na jeden případ.

Antitalent, na řízení auta. Táta zaplatil pro svojí dceru kondiční jízdy . Požadavek tatínka byl a chtěl, aby se jeho dcera naučila řídit vlastní auto. Na Zbraslavi, kde dívka bydlela, mně čekalo jedno překvapení za druhým. Jedno v podobě 2 nabouraných aut, hodně drahých Audi 2A a PEUGEOT . Vždy pravý blatník.

BOŽE , řekla jsem si , tá má snad mozečkovou poruchu, že neumí rozeznat pravou a levou stranu. Nebyla jsem daleko od pravdy. Slečna nasedla do Peugeota, a já trnula hrůzou , co se bude dít. Milé řidičky, tato 20 letá majitelka řidičského oprávnění nemohla nastartovat auto.

Své vlastní.

Zařazená rychlost, místo neutrálu . SKOK a přískok. No chvíli jsem čekala až bude v klidu a vysvětlila jsem ji jednoduchý princip startování motorů. Koukala na mně, a říkala, že to zkusí ještě jednou. Pak se jí to povedlo, ale z rozrušení nabrala bránu , kterou měla projet. Požádala jsem jí ať si vystoupí, že ji s autem vycouvám . Vycouvala jsem na vedlejší komunikaci, zapnula výstražná světla a posadila dívku za volant. Hodina ubíhala , dívka zas nastartovala s ruční brzdou a s tou popojížděla.

To už jsem začala hodně pochybovat o jejich schopnostech řídit motorové vozidlo. Projela asi 800 metrů po vedlejší komunikaci a zeptala jsem se jí, zda vidí dopravní značku Stop, dej přednost v jízdě. Řidička zastavila , ale tím způsobem že rovnou v rychlosti zatáhla ruční brzdu.

Skok do neznáma........ To mně dorazilo.

Vzdala jsem boj s větrnými mlýny a zavolala kamarádovi, že k této řidičce už nikdy více. Dal mně za pravdu. Údajně se u ní už vystřídalo 5 instruktorů se stejným výsledkem. Nevím jestli tato majitelka řidičského oprávnění brázdí silnice a rychlostní komunikace, ale myslím si , že určitě ne. Dnes je už tento příběh jen vzpomínkou na to jak rychle ubíhá čas .

Hezký den pro ženy, pro které je řízení auta tak, jako pro mně koníčkem, potěšením, zálibou, ulehčením života a hlavně osvobozením od dojíždění za prací, třeba 50 kilometrů denně jako pro mně.
Tana M.


Ta jezdí, Táňo, tutově jen na kole, a to ještě raději jen v noci :-)) M.

Povídáme si dnes o vašich zážitcích z autoškoly a prvních metrech s čerstvými papíry. Jaké jsou vaše vzpomínky? Pište na redakce@zena-in.cz

   
05.02.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [43] Allma [*]

  Já mám řidičák od 18, pak jsem učila techniku jízdy - spojka, řazení atd. manžela. Málem mě trefil šlak, když měl jednu nohu na plynu a druhou brzdil Sml31 teď má naježděných několik statisíc km kamionem po Evropě. Holky si dělaly řidičák taky v 18 a když začaly jezdit, tak chtěly se mnou. Odemne to zvýšení hlasu, při nějkém kiksu braly nějak líp než od manžela.

  superkarma: 0 06.02.2010, 12:33:57
 2. avatar
  [42] malvina [*]

  Irad — #23 ano, někomu to   parkovište  bohatě stačí. Pak to už jede  dobrě. Ale bohužel , tato dívenka si pletla levou i pravou stranu. Při odbočování doleva   zásadně otáčela  volant  doprava a opačne.

  superkarma: 0 06.02.2010, 09:12:54
 3. avatar
  [41] malvina [*]

  Motty — #37 Motty, to máš moc  hodného manžela. Manželu , co nadáva  ženám při řízení  motorového  vozidla  je dnes  už asi méně. Já  by jsem s takovým typem muže nemohla žít. Mně ten můj nenadáva, je slušný,  a moc  hodný.

  superkarma: 0 06.02.2010, 08:47:10
 4. avatar
  [40] malvina [*]

  Dante Alighieri — #39  s kamarádkou  se mi taky  jezdi dobře,  a to probereme spoustu věcí po cestě. Manžela jsem určitou dobu vozila do nemocnice, a vždy byl v pohodě. Ale ty rady, "zařad se do pravého pruhu,"Sml63 to mně neminulo.

  superkarma: 0 06.02.2010, 08:39:21
 5. avatar
  [39] Dante Alighieri [*]

  Některé tady píšete o tom, jak vás nervuje manžel. Já za sebe můžu říct, že můj přítel je nejhorší spolujezdec. Je schopen mi poradit i "je zelená, jeď" (tuto radu jsem skutečně obdržela). Než mi řekne, že musím do jiného pruhu, podívá se, jestli je volný. Sml41 JÁ přece řídím, JÁ kontroluju, jestli je volno! Trvalo dlouho, než se naučil být zticha a nesledovat provoz za mě. Musela jsem mu vysvětlit, že pokud mě nase.e svými radami, začnu bejt za volantem nebezpečná (což se potvrdilo, když jsem málem způsobila kolizi). Jednou už jsem na něj opravdu hodně zařvala "drž hubu" - jinak to nešlo. S kamarádkou a ségrou se mi jezdí dobře, prostě kecáme a pohoda.

  1. na komentář reaguje malvina — #40
  superkarma: 0 06.02.2010, 00:45:16
 6. avatar
  [38] pinožka [*]

  Já nechápu proč jsi s ní sedla do jejího auta? Zvlášť, když jsi ji viděla poprvé. Kondičky se vždy jezdily ve školce, bez pedálů s ní mohl jezdit ten její tatínek.

  superkarma: 0 05.02.2010, 22:01:09
 7. avatar
  [37] Motty [*]

  malvina — #36 Já jsem o kondičních jízdách nic nepsala, jen jsem reagovala na ty nadávky od manželů. Pro mě je naprosto nepředstavitelný, že by mi manžel někdy řekl ty krávo.

  1. na komentář reaguje malvina — #41
  superkarma: 0 05.02.2010, 21:57:14
 8. avatar
  [36] malvina [*]

  Sml12 Motty — #30 už  jsem to   rozváděla,  proč si ty kondiční jízdy ženy  platili. Byli  to   dobré řidičky,  jen  neměli dostatek sebevědomí. Až  na tu poslední. Ta si pletla  levou i pravou stranu,  rožjížděla  se  s ruční brzdou,......

  1. na komentář reaguje Motty — #37
  superkarma: 0 05.02.2010, 20:24:08
 9. avatar
  [35] malvina [*]

  jastura — #29 ano ,jsou  typy aut, které  při startování skáčou. Mně to taky občas  kdysi  dávno dělala stará 1OO  škodovka. Bože,   TO UŽ JE DÁVNO.....

  superkarma: 0 05.02.2010, 20:09:39
 10. avatar
  [34] malvina [*]

  Věrulinka — #31 Věrulinko, moc se  mi líbí vždy u tebe  ten nadhled. Každý  člověk umí něco jiné.......

  superkarma: 0 05.02.2010, 20:05:03
 11. avatar
  [33] malvina [*]

  Odemětobě — #28  to mně  říkalo dost  řen, jak  je manžel vystresuje a  pak  nemohou  vůbec  řídit auto.

  superkarma: 0 05.02.2010, 20:00:20
 12. [32] Bébina [*]

  Věrulinka — #31 Ted me napadlo, ze jestli se na ni vystridalo 5 instruktoru, tak jak by se muzi radi stridali a mlade slecneSml57, tak se ani neni cemu divit, ze neumela ridit.

  superkarma: 0 05.02.2010, 16:06:40
 13. avatar
  [31] Věrulinka [*]

  Někdo prostě na to nemá a šmytec, jasně byla příkladem Sml30

  1. na komentář reaguje Bébina — #32
  2. na komentář reaguje malvina — #34
  superkarma: 0 05.02.2010, 16:00:16

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Motty [*]

  Já jsem si udělala řidičák teprve nedávno, takže zkušenosti mám docela čerstvý. Když jsem od zkušebního komisaře uslyšela to slovo "prospěla", měla jsem fakt velkou radost. On pak ještě dodal, že mi přeje, ať mě řízení baví a aby mi ten, kdo bude ze začátku jezdit se mnou, mi to řízení hned neznechutil. Nebylo mi dost dobře jasný, proč by mi to měl někdo znechucovat a když tady teď čtu ty komentáře, jak někomu manželové nadávají do krav a podobně, tak tomu ani nemůžu uvěřit. Tohle si neumím představit ani ve snu, že by na mě manžel řval, že jsem kráva. Asi žijeme v jiným světě, ale takhle se doma ani v autě fakt netitulujeme.

  1. na komentář reaguje malvina — #36
  superkarma: 0 05.02.2010, 15:51:05
 2. [29] jastura [*]

  Irad — #23 já jsem se znovu učila řídit po 10 letech od AŠ. Přítel mě to učil v Renaulku 19 a říkal, že až to zvládnu bude pro mě naše Subarátko snadné a pojede mi to samo. No, už pár měsíců občas jezdím hádejte v čem? V Renaultku, protože se Subaru se nerozjedu nebo hopsámSml80....

  1. na komentář reaguje malvina — #35
  superkarma: 0 05.02.2010, 15:23:18
 3. avatar
  [28] Odemětobě [*]

  kačinka — #24 tohle dělal manžel i přes moje protesty s oběma dětma. Nejdřív si dělaly papíry na malé motorky,pak na auto,silnější motorku atd. Všechno v jedné autoškole, takže poctivě absolvovaly všechno kromě teorie, ta stačilo poprvé. Ke zkouškám si to stejně zopakovat musely.

  Já jsem si dělala řidičák jako stará baba na MD, instruktor byl velmi klidný a pohodový pán. Horší pak byly jízdy s manželem: K...a,kdo tě učil řídit?!!! On třeba nikdy nevymaškával spojku a neřadil nižší rychlost před křižovatkou nebo nepoužíval přerušované brzdění s kopce. S ním jezdím nerada.

  Děcka jezdí od okamžiku,kdy dostaly do ruky papíry, syn ve 20 absolvoval okruh Evropou,asi 3000 km a dcera se taky nebojí vyjet kamkoliv.Chápu rodiče,kteří se bojí o auto,že na něj dlouho šetřili,ale když ty děcka nebudou jezdit,nezískají jistotu nikdy. Pak jsou jako řidiči nebezpeční ostatním.

  1. na komentář reaguje malvina — #33
  superkarma: 0 05.02.2010, 15:15:08
 4. [27] Bébina [*]

  Irad — #23 Presne tak. Ja jsem se s tatovou stodvacitkou taky nerozjela a tim pro me po autoskole na par let veskere rizeni skoncilo. A treba je pro me prekvapeni, ze nakladak 5,5t ma citlivejsi pedal nez osobak, ze tak snadno nechcipne, protoze ma vetsi obsah, ze nektere auto se zarazenou rychlosti jede samo po rovine i bez plynu, protoze to ten motor z mne neznameho duvodu nejak sam zvladne. Taky jsem se divila, ze nektery nakladak se muze startovat i pomoci tlacitka, ze u traktoru musim zastavit, preradit rychlost a pak pokracovat, ze u nekterych nakladaku se radi s meziplynem, ze tirak ma i 20 rychlosti...

  superkarma: 0 05.02.2010, 15:07:58
 5. [26] macamala [*]

  Bébina — #25 Kámoška se při kondicích ptala na vyřazení a řekli jí, že je to blbost, že už se to nedělá. Ale oni asi v autoškole chtějí, aby se člověk naučil podřazovat a řadit tak, jak to jde za sebou. Někdo mi zase říkal, že se bojí, že tam pak ten "žák" nedá rychlost. Je fakt, že praxe člověka naučí víc - to je jako v normální škole.

  superkarma: 0 05.02.2010, 15:04:15
 6. [25] Bébina [*]

  macamala — #19 Me vubec prijde, ze v autoskole ucili hovadiny ale rozhodne ne to, jak ridit auto. Kdyz mi pak pritel rikal, co se ma jak delat, tak jsem jen valila oci a rikala, ze to nas vubec neucili. Treba to zpomaleni vyrazeni, podivani se jestli neco nejede a opetne zarazeni a pokracovani v jizde. Proc, kdyz se to pouziva? Co je to za blbost ucit se jen zastavit a rozjet a stat nekolik minut na semaforu se seslapnutou spojkou? Proc nas neucili, ze dokud se kola toci, zarazujeme dvojku a vys, podle rychlosti?

  1. na komentář reaguje macamala — #26
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:59:11
 7. avatar
  [24] kačinka [*]

  Mě učil otec řídit jen co jsem dosahla na pedály. Napřed na poli, pak i po cestě, takže do autoškoly jsen v 18 nastupovala vcelku poučená. Při první jízdě se na mě učitel tak divně kouknul a pravil, že se uvidíme u zkoušek. A protože jsem dělala autoškolu v rámci gymplu, orazítkoval mi příslušný počet (podle povinného počtu jízd) kolonek v omluvném listu a fakt jsme se viděli až u zkoušek a prošla jsem napoprvé.

  1. na komentář reaguje Odemětobě — #28
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:52:06
 8. avatar
  [23] Irad [*]

  Osobně si myslím, že trocha trpělivosti a nějaké to parkoviště na rozjezd by stačilo.. Proč hned zatracovat?

  PS Není auto jako auto. Takže to, že neuměla řídit to své nové autíčko, ještě neznamená, že nemohla udělat řidičák s jiným.

  1. na komentář reaguje Bébina — #27
  2. na komentář reaguje jastura — #29
  3. na komentář reaguje malvina — #42
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:49:12
 9. avatar
  [22] malvina [*]

  Bugy — #20 to je  hezké,   to   je  ze  života.    

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:46:41
 10. avatar
  [21] malvina [*]

  denkas — #18    ale  určite  by si se   vydala, chce  to jen  trochu odvahy,  volného času. Jednou ,když už jsi  řidička, tak je  to jen    o tom  ....že  si   oživíš, to  co jsi se  kdyi  pěkně  naučila.. 

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:44:57
 11. avatar
  [20] Bugy [*]

  Někdo skutečně nemá talent, nebo schopnosti k řízení. Je to zodpovědné v dnešním provozu.

  Mně se stalo, že jsem jela s instruktorem a řízení mně táhlo pořád k jedné straně. Stěžovala jsem si, že něco není v pořádku, že to auto nemůžu udržet. Docela hrubě mě odbyl, ať pořádně chytím volant a jedu.

  Když jsme skončili jízdu, tak zjistil, že jsme píchli...

  1. na komentář reaguje malvina — #22
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:42:30
 12. [19] macamala [*]

  Bébina — #9 Co si pamatuju, tak vyřazení v autoškole vůbec nepřicházelo v úvahu. Vyřazovalo se pouze poté, co se finálně zaparkovalo nebo zastavilo auto. Prostě se to muselo praktikovat tak, jak píšeš. Můj tatí se stále divil, proč si nechci vyřadit. Partner mi říkal, že dlouhé sešlápnutí spojky ji ničí. Dnes si nedovedu cestu bez vyřazení představit - ve městě vidím před sebou červenou, tak vyřadím a je to. Pokud tam skočí zelená, zařadím tam pak příslušnou rychlost a pokračuju v jízdě.

  1. na komentář reaguje Bébina — #25
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:39:56
 13. avatar
  [18] denkas [*]

  malvina — #13 Přesně! Na to sem měla tu kamarádku! p¨rotože když sem třeba rychle projela zatáčku ,tak sem si to hned uvědomila a nemusel nikdo na mě řvát ,že sem kráva a že ho chci zabít! A prostě sem si na to příště dala pozor,o tom to je ,že je potřeba se rozjezdit! Já v autoškole nenáviděla řazení!! A pak jsem už ani nevnímala ,že řadím!Sml80Teď mě docela mrzí ,že už nejezdím. Jenže auto máme jen jedno,mužskej sním jezdí do práce . No a když někam jedem ,tak se vezu! Jezdim už hodně málo a když jedu tak jsem před tím nervní! Ale pak když už jedu ,tak jsem v pohodě! Ale stejně bych se už na delší trasu nevydala!

  1. na komentář reaguje malvina — #21
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:28:50
 14. avatar
  [17] malvina [*]

  Ditulin — #5  ano,  Audina A2 stála  u nich na dvoře  s  rozbitým  celým pravým  blatníkem....

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:23:45
 15. avatar
  [16] malvina [*]

  ILONESA — #6  nad  slunce jasné,   řidičák pěkně    podplacnený...

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:21:56
 16. [15] Bébina [*]

  malvina — #12 Ano, da se to naucit. Nekomu to jde hned, nekdo se bude ucit par let, ale naucit se to da. Ale jak je videt tak tady, pokud to nekomu nejde hned, tak je hned blbec, co by nikdy ridit nemel. Kdyby podobne ucili vsichni ucitele, tak jsme vsichni negramotni.

  superkarma: 1 05.02.2010, 14:21:41
 17. avatar
  [14] malvina [*]

  enka1 — #7  ne   ,  kondiční  jízdy  navíc,   už když měla  řidičské  oprávnění. Antitalent.

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:19:53
 18. avatar
  [13] malvina [*]

  denkas — #8  to co  ženy  v autoškole  většinou potřebovali,  klid,  sebevědiomí  a  né to  aby nějaký zakomplexovaný učitel  nebo manža  na ně  řval a  nadával  jim  do  zvířat.  Bylo  to  celkem  v pohodě, i   radost jsem měla   z toho,když  ženské  zatelefonovali, že  chtějí    mně jako instruktorku.

  1. na komentář reaguje denkas — #18
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:17:20
 19. avatar
  [12] malvina [*]

  Bébina — #9  není  to    ale  o tom  jaké má člověk  vzdělání. Řízení auta  je   soubor  dovedností, které se  dají naučit, pochopit.

  1. na komentář reaguje Bébina — #15
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:14:23
 20. avatar
  [11] Milala [*]

  denkas — #8 Taky už nejezdím,nebo úplně minimálně.A to mám řidičák skoro 30 let.Nikdy,i když jsem jezdit musela,jsem z toho nic neměla.Před jízdou jsem nespala celou noc,v duchu si promítala celou cestu a přemýšlela,kde se co může stát.A když jsem se trochu vyjezdila,tak získal řidičák můj syn,který byl tak natěšený na auto,že mě všude vozil.No a dnes se nechám vozit manželem,který dost těžko nese,že mi řízení k srdci nepřirostloSml80

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:13:42
 21. avatar
  [10] malvina [*]

  Odemětobě — #3  Kondiční jízdy jsou pro majitelé  řidičáku na  zdokonalení jízdy, řidičských dovedností,  pro  ty, kdo neumí moc  couvat,  neumí  řídit  auto  na  sněhu...... Ale vím co myslíš. Této dívence   řidičské oprávnění  nepařilo..

  superkarma: 0 05.02.2010, 14:11:27
 22. [9] Bébina [*]

  Podle me neschopny vyucujici. Vidim to na sobe, kdyz jsem se ja naucila ridit, musi se to naucit kazdy. Kdyz muze ridit kripl se zvlastni skolou, proc by nemohl clovek s maturitou. Ze sve vlastni zkusenosti vim, co mi delalo problemy a to bych s lidmi cvicila nekde na parkovisti, klidne nekolik hodin, porad dokola. Nejdriv z mirneho kopecka, rozjet se na jednicku, vyradit zastavit. Ne jako nas to ucili v autoskole, ze se zastavuje tak, ze se seslapne spojka a brzda a na semaforu se ceka se zmacknutou spojkou a zarazenou jednickou. Pak rozjizdeni do mirneho kopecka. Pak preradit na dvojku, zpomalit, vyradit a opet zaradit dvojku a pokracovat v jizde. Mimochodem v Praze na Strahove jsou velka a prazdna parkoviste. A hlavne nikdy cloveka, ktereho chci neco naucit neznervoznovat, nenadavt mu, ale uklidnovat ho a rikat, co presne ma delat a jak. Mimochodem, kdyz jsem opustila autoskolu, nebyla jsem schopna vubec ridit a jak koukam, tak takovych je spousta. Tak kde je chyba v zacich, nebo v ucitelich, co naucit neumi?

  1. na komentář reaguje malvina — #12
  2. na komentář reaguje macamala — #19
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:10:19
 23. avatar
  [8] denkas [*]

  Jé teď já přemýšlím ,kde sem to jezdila! Někde v Modřanech byl nějaký plac a tam nás prvně pustili do autaSml70To bylo v 85 roce.Sml59Vidíš a pak by ses mě taky hodila! Protože můj bejvalej ,byl přesně to jak tam píšeš! Za 1. mě nastartoval auto,já si sedla a on už nadával!  No nedalo se  sním jezdit! Jednou sem šla radši 10km pěšky!  Když sem šla do autoškolytak jsem ani nevěděla kde je brzda,spojka ,plyn!  Pak sem 4 roky nejezdila-to prostě nešlo! A když sem pak začla,tak nejlíp se mě jezdilo s kamarádkou! Ta i když sem něco zvorala ,tak mě furt chválila! Rozjezdila sem se.Ale teď už zas nejezdim a už se bojim! Sml80

  1. na komentář reaguje Milala — #11
  2. na komentář reaguje malvina — #13
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:06:46
 24. avatar
  [7] enka1 [*]

  To se narodí málokdy. A to chtěla k. jízdy během autoškoly? Ta ho nemohla mít.I když stres udělá hodně, právě lidi,co je jízda vystresuje by na silnici neměli.

  1. na komentář reaguje malvina — #14
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:05:44
 25. [6] ILONESA [*]

  Pokud jezdila tímto stylem, je nad slunce jasné, že řidičák byl pěkně uplacený Sml80.

  1. na komentář reaguje malvina — #16
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:01:39
 26. avatar
  [5] Ditulin [*]

  Tak ta potřebovala automat. Ono se zdá, že si člověk musí pamatovat na začátku hodně věcí a trvá, než si  to utřepe v hlavě. Hodně věcí by ji odpadlo a pak by se naučila jezdit i manuálem. A tím, že se netrefila mezi vrata, byla určitě nervozita, že něco zapomene/splete, proto ty kopance....si myslím.

  1. na komentář reaguje malvina — #17
  superkarma: 0 05.02.2010, 14:00:01
 27. avatar
  [4] malvina [*]

  Sml16 možná   i  to kolo,  by  bylo hodně   rizikové......Sml63

  superkarma: 0 05.02.2010, 13:58:09
 28. avatar
  [3] Odemětobě [*]

  Králíček4 — #1 já jsem si myslela,že kondiční jízdy dělá člověk vlastnící řidičák,aby se po delší pauze dostal do řidičské kondice

  1. na komentář reaguje malvina — #10
  superkarma: 0 05.02.2010, 13:57:58
 29. avatar
  [2] malvina [*]

  Králíček4 — #1     taky si myslím, že   slečne řidičské oprávnění  nepatřilo...

  superkarma: 0 05.02.2010, 13:56:22
 30. [1] Králíček4 [*]

  Tak té slečně by dal řidičák pouze někdo nesvéprávný.

  1. na komentář reaguje malvina — #2
  2. na komentář reaguje Odemětobě — #3
  superkarma: 0 05.02.2010, 13:52:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme