Pobavte se u příběhu od svého času otužilé čtenářky, TanyM. Její manžel zašel do laboratoře jaderného výzkumu a nastal ten pravý psychologicko-opravářský počin :)

Dobrý den  milé ženy in -cz.
Jedna úsměvná příhoda ..... Není se čím chlubit. Ale dnes bydlím v králikárně po Vaškovi /Havlové králikárny/.  A přiznám se bez mučení, jsem za tu králikárnu ráda. Dnes vlastníme  i malou chatičku  s nádhernou zahradou. Taky jsem  bydlela v krásném domku na nebesích,  měla jsem tam velkou zahradu, chovala jsem slepice. K domku patřil hlídací pes a pár  strakatých koček. 

Příběh s elektrikářem se  štastným koncem. 
V  roce 2009 se nám porouchal  na  baráku teplovodní kotel. Kdo je vlastníkem  domu ví, co stojí oprava kotle , jak  člověk  trpí když má topení  v celém domě  a něco se pokazí. Manžel i když byl pán tvorstva, ředitel zeměkoule v jedné osobě a navíc inženýr pro chladící  zařízení se rozhodl, že se do opravy kotle pustí sám..
„Nebudu předci platit  nějakému elektrikáři opravu, kterou dovedu i já sám“ prohlásil  manžel . 

Napsala  jsem si  pro jistotu  na papír  čísla záchranky, policie, plynařů, a manžel se pustil do opravy  kotle. Dole v kotelně to tehdy vypadlo jako v laboratoři jaderného výzkumu. Kotel rozebral do posledního šroubku ,ale vadu nikde nenašel. Já a děti jsme zatím celý měsíc zažívaly „ studený odchov“ . 
V obýváku nás  rádoby „opravář kotle „temperoval  na 10  stupňů, v kuchyni, kde se vařilo na 13 stupnů. Vždy, když se manžel po úporné práci v kotelně vrátil do pokoje prohlásil, že lidé by se měli otužovat i v zimě a furt mám předkládal k přečtení články o eskymácích. 

Pak mi ke konci února došlo, že manžel kotel neopraví. Zavolala jsem opraváře elektrikáře, ten si kotlem pohrál  asi 45 minut, a kotel  opravil. Cena opravy kotle však byla taky luxusní. 4.800 korun za 45  minut práce i s materiálem. Nevyměňoval však žádné topné těleso..  Manžel mi  nadával, že kdyby jsem ještě měsíc počkala, že  by  to opravil taky. Po boji je každý chytrý.
Domácnost se však  po zapnutí  kotle celá rozzářila  štěstím a teplem domova.
Hezký den s opravářem, který  rozumí svému řemeslu.

Tana  M

P.S. Poslední snímek našeho nádherného domu na  nebesích.  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

dumnanebesich

____________

Teda směju se ještě teď. :) Ale jinak krásný dům na nebesích. Pokud jsem ale dobře pochopila, už v něm nebydlíte. Vybuchla snad jaderná nádrž ?:)
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný a klidný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

  • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
  • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
  • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
  • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
  • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
  • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

Reklama