Pro nikoho není rozvod úsměvným příběhem. Před 15 lety jsem měla v práci malou ,šikovnou laborantku Janu, která neměla moc lehký život.

Každý den mně líčila jak se chce rozvést, že její manžel je netáhlo, lenoch, nedává ji peníze na domácnost , pro děti, že vidí jen sebe, své koníčky, nic nedělá, a že je to vlastně totální ignorant.

Jana měla 3 zaměstnání aby utáhla život na modré planetě. Pracovala v nemocnici, pak měla další úvazek ve firmě , která dělala dotazníkové akce, a večer chodila uklízet 3 baráky v okolí. 2 děti ve věků 5a 7 let.

Každým dnem v práci říkala ,jak svého muže už vůbec nemůže ani cítit, a ten její Zdeněk jaký je povaleč. Když potřebovala peníze, tak ji její vlastní manžel říkal, že se musí víc snažit, hlavně v noci, v posteli . Za tyto manželské služby ji nechal 500 kč na nočním stolků.

Žádné jiné peníze, ani na domácnost, ani pro děti ji nedával.
Jana byla hodně utrápená , někdy celé dny ani nemluvila, byla smutná, vyčerpaná z manželství, které si představovala zcela jinak.

Tak se v její hlavě zrodil plán. Až její manžel odejde na 3 dny na ryby, odstěhuje se od manžela ke svým rodičům, a požádá o rozvod. A tak Jana, v čase když její manžel trávil čas na rybách , odstěhovala z bytu nábytek ,2 dětské postele, pár kousků nádobí a bytě nechala jen manželské postele , 1 hrníček na kafe , "500 kč na nočním stolků s nápisem" za služby". , a na stole žádost o rozvod.

Když se ´její manžel vrátil z výletů zuřivě telefonoval do práce, že ji zabije, že ji zničí další život, že stejně na děti nebude platit.... Jejich manželství rozvedli hned na 1 stání.

Rozvod byl jediným možným řešením.
Rozvod není pro nikoho procházkou růžovou zahradou, nepříjemné jsou tahanice o majetek, které se vlečou desítky let.

Ale v mnoha případech je rozvod jediným možným řešením, vztahu, který už jen dožívá.
Hezký den
Tana M.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


...hnus, velebnosti. :(( Dobře udělala. Doufám, že dnes je šťastná. Míša

Na vaše postřehy, příběhy a názory na téma: „Když rozvod, tak rozvod“ se těším na redakce@zena-in.cz. Dnes hrajeme o kvalitní denní krém a řasenku.

Reklama