Hezký den

S nostalgií sobě vlastní vzpomínám na dvě jídla z dětství. První jídlo byla krupicová kaše, ale z pravé hrubozrnné krupice,.Babička ji polila máslem, a posypala skořicí. Kakao bylo velmi drahé a na vesnici se prodávalo vždy jen před Vánocemi a řeknu po pravdě " protekčním lidem". Babička protekční nebyla a tak zůstalo jen u té skořice. Ale krupicová kaše se skořicí a máslem..... nezapomenutelná pochoutka.

Druhé jídlo , které nám babička vařila byly škubánky s máslem, cukrem a mákem..... To byla sváteční pochoutka,kterou uměla babička udělat s bravurností, lehkostí. Jídlo bylo moc chutné i když škubánky s velkým množstvím másla, cukrů a máků. Dnešní dietologové by smetli toto jídlo ze stolu a určitě by neprošlo ani komisí u Evropské unie. Škubánku dělávala babička plný hrnec a já dnes jen s vláhou v oku vzpomínám na dobrotu, kterou babička pro nás s láskou připravila.

Krupici s čokoládou jsem dělala taky svým synům. Nedávno, když se syn vrátil z Anglie, měl dvě přání . Uvařit oblíbenou krupičku s cukrem, máslem a čokoládou a uvařit pravou svíčkovou.
Hezký podzimní den ,
Tana M.

Text nebyl redakcí upraven.

Nepohrdla bych ani jedním. I když spíš než svíčkovou bych chtěla segedín.

Jaká jídla provázela vaše dětství?

redakce@zena-in.cz

Reklama