A máme tu první čtenářský příspěvek k dnešnímu tématu já a technika, napsala nám ho čtenářka Tana M, je důkazem toho, že i ženy mohou zvládat techniku. S počítačem to opravdu umí.

Od mládí, mám ráda techniku , technické vymožeností a jsem technický typ. Někdy mně docela mrzí, že se o ženách říká, že neumějí zvládnou základní techniku . Je vždy třeba dodat, „JAK které!"

Počítač, moje jedna z lásek.Mám spíš jiný problém, a to ten, že mně počítač musí odpojovat ze sítě.V práci dělám na počítači. doma mám taky malý notebook. Sama si instaluji programy, sama si převádím fotky, sama si stahuji musiku do MP3, komunikuji s lidmi. Pracovat na počítači jsem naučila i mojí nejlepší kamarádku,. Nedovedla jsem si představit, že v dnešní přetechnizované době, jsou lidé, kteří neumějí pracovat na počítači.Říkala jsem jí a ptala jsem se : „Jak můžeš žít bez práce na počítači? Vždyť dnes už to je jako by jsi byla počítačově negramotná." A tak jsem začala učit kamarádku pracovat na počítači.

Nejdřív jsem ji seznamovala s pojmy: displej, procesor, disk, komunikace, paměť, čtečka, porty,disk, grafická karta..... atd. Pak pracovat s nejjednodušším programem W. Nešlo jí to moc, ale dnes už umí základy, napsat mail a poslat ho na tu správnou adresu, zkopírovat soubory, vytvořit si svojí mailovou adresu, vyhledávat na internetu to, co potřebuje k životu.

A tak v mojí kabelce, kromě běžných věcí, nikdy nechybí USB , MP3 , mobil,koaxiální kabel na převádění fotek z mobílků a malý notebook.

A tak závěrem,mám ráda technické vymoženosti, stále novější technologie, kolem nás.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jste šikula! Věříme, že i kamarádce to s vaším dozorem půjde brzy jako po másle. Děkujeme za příspěvek. A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o tom budeme povídat celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama