Musím přiznat, že patřím k nim. A po příspěvku od odbornice na slovo vzaté - bývalé učitelky autoškoly Tany M, zjišťuji, že nejsem sama. Moc poučný příspěvek poslala. Určitě si ho nenechte ujít.

Milé ženy in.cz

Když se můj život posunul tam ,kde jsem moc nechtěla, musela jsem dělat práci, kterou jsem znala. Před 15 lety jsem učila v autoškole. Měla jsem velký „učitelák“. Tedy oprávnění, způsobilost dle zákona na to, aby jsem mohla učit v autoškole.Nic moc. Musíte mít nervy jako provazy. Nejhorší na této práci je,když si žadatel o řidičské oprávnění plete levou stranu s pravou a při odbočení doleva dává zásadně „bliknu“ doprava.

Ale o tom nechci psát.... Teď jsem se přistihla při jiném zlozvyku. Když jsem jela s manželem na výlet, trochu jsem pozapomněla. že vedle mě sedí řidič, můj postarší manžel .Nařizovala jsem mu striktně: ,“ koukej doprava, přibržďuj !!!!, proč si nepodřadil rychlost,jedeš moc při krajnici.“ Profesionální deformace. Kontrolovala jsem v autě u manžela standardní novou autolékárničku s „dusící“ maskou.Dýchací maska na resuscitaci, která je proti staré lékarničke tak dobrá, že pokud by jste se chystala oživit zraněného na silnici pro motorová vozidla, tak se Vám to zcela jistě nepovede.

Ale povede se Vám zraněného zcela jistě „přidusit“.
Docela mě pobavilo nařízení nových lékárniček. Obchod za 2,2 miliardy korun.. Od ledna 2011mají řidiči povinnost mít novou autolékárničku. Nyní se však ukazuje, že většina řidičů ji neumí použít.Největší potíže dělá lidem použití dýchacích masek. /Mnoho řidičů z povolání pojmenovalo tuto masku na „dusící masku“/.
Během doby, kdy vyhláška vznikala, záchranáři, lékaři, a řidiči z povolání upozorňovali odborníky na Ministerstvu dopravy na nedostatky nové autolékárničky. Zejména poukazovali na nedostatečné vybavení, například navrhovali tři páry zdravotních rukavic, nůžky, obvazy, čitelný a jednoduchý  návod.

Vypadá to, že zavedení nových autolékárniček nemělo přinést větší praktičnost, ale spíše si na tom někdo udělal byznys.Peníze, které vydělali jeho „kamarádi „ tímto způsobem jim docela závidím.

Návrhy na tyto neúčelné autolékárničky začaly ještě za působení „Petra Velikého Obrovitého“ na ministerstvu dopravy. Známé jsou hlavně jeho plyšové medvídky a řídící páky pro VIP klientelu na ministerstvu dopravy.
Ale stále narůstá počet řidičů, kteří si s novou lékárničkou nevědí rady. Nejzásadnější problém je v tom, že lidé po zakoupení autolékárničku vůbec neotevřou a neseznámí se s jejím obsahem a návodem.

Dalším nedostatkem u těchto autolékarniček je těžko pochopitelný leták první pomoci. Zdlouhavý text, psaný drobným písmem a často se neztotožňuje s obsahem lékárničky.Obvazy jsou velmi malé a nevyhovující při velkém krvácení!!!!!!./mini obvazy/.

A tak   milé  řidičky  schválně  se dnes podívejte   do své autolékarničky  a uvidíte, jaký je  v této lékarničce návod na použití.

Milé řidičky hezký den bez nehod.
Tana M.

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Jedna z pisatelek před Vámi napsala, kolik přibývá u silnic pomníčků. I toto je jeden z mnoha důvodů úmrtnosti. Měl by přijít ne „Petr Veliký Obrovitý“ :)), ale nějaký Petr Malý Rozumný... ale co si budem povídat, vymyslel by asi to samé v bleděmodrém.
Děkuji, že jste napsala a také hezký den bez nehod.
Saša

 

Téma dnešního dne zní: Jaká jste řidička?

 • Od kolika let vlastníte řidičský průkaz?
 • Myslíte si, že jste dobrá řidička?
 • Jste sváteční řidička?
 • Kdy nejčastěji vytahujete auto?(nákupy, výlety, cesta do práce)
 • Máte nějaký rekordní úsek, který jste ujela?
 • Jste zodpovědná řidička?
 • Jste lepší než váš partner?
 • Dokážete si opravit základní technické věci na automobilu?
 • Zažila jste nějaký automobilový trapas?
 • Dokázala byste navléct zimní řetězy?
 • Je pro vás jízda v zimě horší než v létě?
 • Poznáte, když se s autem něco děje?
 • Má vaše autíčko i jméno?
 • Máte v autě nějakého svého maskota?
 • Jak si krátíte dlouhou cestu? Zpíváte si v autě?
 • Havarovala jste někdy?
 • Řídíte ráda? A proč?

Pojďme to chlapům nandat. Těším se na vaše automobilové příspěvky a komentáře.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší řidičku odměním kosmetikou od firmy AVON (může se nalíčit třeba při dlouhém stání v koloně :)

avon

 

Reklama