Bulvár

Tana M: Nadace nepodporuji už ze zásady

Hezké podzimní dopoledne.

Dnes je moc pěkné téma,pro čtenářky ženy in. Myslím si , že téměř v každé žene je kus charity. Jenom práce v domácnosti .... tak to je velká charita. Vydalo by to na jedno "velké téma". Já jsem pro charitu pracovala, a možná můj názor bude trochu jiný od těch dalších. Nadace nepodporuji, už ze zásady. Mnohé z nadací jsou jen pláštíkem na krytí jiných činností. V 80 a 90 letech se pořádalo mnoho sbírek pro Nikaraguu, Somálii,Chile, a mnoho dalších rozvojových zemí. Do dnešního dne nevím,kde skončila valná část sbírek obyčejných lidí z celého světa. Na všechny uvedené sbírky jsem přispěla, symbolickou pětistovkou. V letech1990-1999, vznikala jedna nadace za druhou, s hodně neprůhledným hospodařením .

Když jsem před léty pracovala v ústavu sociální péče , byla to vlastně velká charita. 2/3 práce zadarmo , jenom pro pomoc lidem, s přesvědčením a láskou ,že vykonáváte práci , pro ty, kteří to nejvíc potřebují.

Když mně osloví lidé na ulici, "nevím proč vždy před vchodem do metra Anděl" a podavájí mně -srdíčko, kytičky, berušku, brýle, bílou tužku, pletenou ponožku, vařečku, fotografie opuštěných pejsků kočiček, dětí.......... tak na tyto sbírky nepřispívám, jen ze zásady, že by jsem po 5 minutách měla prázdnou peněženku a došla by jsem domů zcela bez peněž. Přispívám každoročně a několikrát "DMS"kou na povodně, zementřesení, a jiné přírodní katastrofy doma i ve světe.

Hezký den s charitou.

Text nebyl redakcí upraven.

Až do pozdního odpoledne si budeme povídat na téma charita a sbírky. Budeme rádi, za každý váš názor a zkušenost.

 • Jak se k různým sbírkám a charitám stavíte?
 • Přispíváte?
 • Pokud ano, jak?
 • Máte nějakou oblíbenou sbírku nebo nadaci?
 • Jak často vás oslovují dobrovolníci na ulici?

Vaše názory na charitu, příběhy a zamyšlení můžete posílat už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu zítřka zveřejňovat a na konci dne vybereme jeden, jehož autorku odměníme stylingovými přípravky od Avonu.

   
23.09.2010 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] malvina [*]

  oalison — #1 já to  mám stejně  tak jako  ty, přispěju vždy potřebnému  člověku.

  superkarma: 0 23.09.2010, 11:54:53
 2. avatar
  [1] oalison [*]

  Přesně tak člověk nikdy neví, kde ty peníze skončí. Bohužel třeba já osobně mám informace od kolegy, že v nejmenovaném dětském ústavu si celý personál nosí domů džusy, potraviny a další věci které dostanou od sponzorů a dárcůSml80 Já přispívám jen na akce kdy peníze dám přímo potřebnému člověku.

  1. na komentář reaguje malvina — #2
  superkarma: 0 23.09.2010, 11:50:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme