Další nádherný příběh, plný lásky k podzimu, přišel od čtenářky s nickem Tana M. S úsměvem zde vzpomíná i na pověstné lampionové průvody.

Dnes  je zas moc hezké téma.
Nevím proč , ale mám ráda podzim, jeho skvělé barvy, jeho nádherné rána a ještě hezčí večery. Vždy si napíšu do svého deníčků ... na krátké podzimní večery hledám spřízněnou duši. Virtuální.
Úplně ze všeho miluji podzimní barvu listí, a procházku lesem, který máme před oknem na chalupě. Podzim je pro nás obyčejné pozemšťany, obdobím kdy se máme trochu zamyslet nad svým životem, nad tím jak zvládneme zimu, jaké nás čeká období ,které nastane.

Dnes se  slzami  v očích vzpomínám na ty pěkné dny, kdy jsem byli malé děcka a chodili jsme s tátou pouštět draky. V totalitním papírnictví  se na pultě válelo vždy toto zboží,- „bílá lepící pasta,kanagon, izolepa, pár druhů sešitu a ty pověstné draky. Pozor, v našem papírnictví měli i velký výběr lampionků, protože na podzim se vždy konal na našem malém městečku lampionový průvod.

Dnes mi lampiónový  průvod  silně připomíná oslavu Halowenu. Ale o tom někdy příště.A tak, když nastane kouzelný čas podzimu, vyjdeme s manželem na houby a těšíme se, že si uděláme dobrou houbovou polévku.

Taky vytáhnu ze skříně teplé deky, protože nad podzimním ránem se táhne už zima a ta nám oznamuje ,že pomalu ale jistě  se  vkrádá  do  našich domovů. .

Hezký  podzimní den
Tana M

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

podzim

_______________

I Vám hezký podzimní den a děkuji za milý příspěvek. A víte co, já jsem měla ty lampionové průvody stejně ráda, jako malá jsem se na ně moc těšila a myslím, že s tím vztahem k Halovenu to máme podobně :)

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

Reklama