A co že jsou to ty pigmenty a jak vlastně souvisí s dnešním letákovým tématem, to už se krom jiného dozvíte v dalším tematickém příspěvku od čtenářky Tany M.

Dobrý  den,
Reklamní letáky  mi docela vadí. Má poštovní schránka  je  opatřená nápisem,:“ nevhazujte reklamu.“

Asi před  rokem   jsem  si  dala  práci s  tím , že jsem celý měsíc   schovávala reklamní  letáky.  Ty z Makra,TESKa, BILLY, Kaufu,Penáče,,,,,  Ke  konci měsíce jsem  letáky   zvážila ... a   div se světě. Váha 2,12kg.. Na  jednu  domácnost je to docela dost. K tomuto  číslu jsem nezapočítala váhu katalogu  z „překlížkárny  ze  Švédska“. Katalog  naštěstí zasílají jednou  ročně.Chrání  údajně životní  prostředí.

Kdyby společnosti, které se  zabývají návrhem,  focením , tiskem, distribucí letáků raději poslali do každé    schránky  „ poukaz na nákup   zboží v  dané velkoprodejně“, ušetřili by určitě pěknou miliardu korun. Lidem by   zcela  zaručeně udělali  větší radost, než  když do domácností  pošlou přiblblé reklamní letáky...

Při pomyšlení že v Praze je  minimálně 100 000  domácností....  nebudu počítat, ani kalkulovat.  Je to děs.
Navíc když jsem  pročítala reklamní letáky zjistila jsem  začínám nějak podezřele kýchat.  V práci jsem to  říkala kolegovi a ten říkal, že to je mírná alergie na ....  „pigmenty, které používají  do tiskařských barviv“. Nejdražší  jsou údajně pigmenty černé a červené .Ty se dovážejí  až někde z tramtárie.....za  konvertibilnou  měnu. Nemyslím  tím  koruny, ale dolary nebo  eura. 

Dovedu  si  to představit, cestu,,,,,, dovozu pigmentů přes půl  zeměkoule, aby stejně  papír  skončil na smetišti.

Uráží  mě  dost ,když do schránky přijde reklamní leták s obálkou a s vložkou s křídly nebo bez  křídel. Zvláště , když tato  vložka přistane  dědovi  Fandovi  v poštovní  schránce....  To je  opravdu dost  urážející..

Z  výčtů    tiskařských   pigmentů  jen stručně. Anorganické pigmenty jsou v  provedení bílá,žlutá,červená, modrá, zelená. 
Seznam a   výčet  tiskařských   pigmentů používaných   při  tisku  letáků je  k dočtení na   netu.
Organické (biologické a syntetické) pigmenty.
Biologické pigmenty jsou přírodní organické látky, získávané z těl rostlin a  živočichů. Typické příklady jsou mořenová červeň, získávaná z kořene mořeny barvířské, purpur z mořského plže Hexaplex trunculus nebo karmín získávaný z červců rodu Dactylopius.

Příjemné počteníčko při hledání, který  tiskařský pigment nám může dělat alergie.
Hezký den, ale bez reklamních letáků..
Tana M

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

___________

Co všechno se člověk díky příspěvkům - a díky vašemu kolegovi, nedozví. Děkuji moc za tento poučný příspěvek a přeji úspěšný boj s letáky i s pigmenty :))
Saša

Téma dnešního dne 8. listopadu: Reklamní letáky

  • Nacházíte ve vašich schránkách reklamní letáky?
  • Vyhazujete je nebo do nich rády nahlédnete?
  • Porovnáváte ceny?
  • Nakupujete podle nich?
  • Kdy nejvíce? (Vánoce, Velikonoce, výprodeje)
  • Byla jste někdy podle reklamního letáku napálena?
  • Obtěžují vás?
  • Nevadí vám?

Vše o letácích pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Jednu nakupující nenapálím, ale odměním malým dárkem:
3 x luxusní  tělový krém AVON – naturals: s mlékem a medem, s vanilkou a s růží a broskví

krem

Reklama