Dnes je to téma, jako sám život. Někdy veselý, někdy smutný. Část života , která končí ,není pro většinu lidí nějak moc veselá.

Určitě mně dají za pravdu pracovnice domovů důchodců, hospiců, sestřičky, lékaři, sociální pracovnice, ošetřovatelky na LDNkách.  

Když jsem hodně dávno pročítala časopis o cestováni zaujal mně článek domorodých kmenech někde v Oceánií,i v Mikronésií. Docela jsem se pousmála. Na světě žijí domorodé kmeny, pro které je smrt a pohřeb jednou z nejkrásnějších události .

Tančí, jančí, veselí se, oslavujou příchod nebožtíka na "druhý břeh.."
Ale o tom nechci psát, protože "posmrtný život" je téma zcela jiné.
Dnes je pohřebnictví docela velkým a výnosným obchodem. Nevěděla jsem , a to vím toho docela dost , že slušný pohřeb dnes stojí kolem 30 000 korun i výše.

Dokonce banky na tyto události poskytujou půjčku!!!! Samozřejmě se slušnou provizi. To je ale divné století.

Cena místa na hřbitově je taky hodně drahá.Dokonce jsou i čekací lhůty a pořádníky na volná místa na hřibově..
O kamenických prácech a epitafech vyrytých zlatým písmem na kamenných deskách nemluvě.

Já netoužím po místě na hřbitově, chci se nechat rozprášit, někde na Slapech.

Máme sice rodinou hrobku, ale tam netoužím spát v rodinné hrobce. Život po smrti pro mě končí. Zůstávají jen někdy pěkné někdy smutné vzpomínky na člověka.

A tak na závěr, taky jsem měla babičku, která měla urnu s popelem své sestry doma na sekretáři, a skoro každým dnem s ní rozmlouvala. Nám jako dětem se to zdálo hodně divné, ale asi to bylo v té době běžně zauživané.

Hezký den a važme si toho že žijeme, že se můžeme dívat na krásnou modrou oblohu, chodit do práce, trávit čas se těmi které milujeme.
Tana M.


Jasně, jak říkáš. Člověk by měl žít tak, aby až se jednou ohlédne, nebo se za ním někdo ohlédne, aby se nemusel stydět. Děkuji za pěkný příslěvek a měj krásný den i víkend. Míša

Nebo raději do rodinné hrobky? Či máte vyhlídnutou loučku? A co urna? Pište mi na redakce@zena-in.cz.

Dnes můžete za svůj příspěvek vyhrát knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou budu křtít 1.10.2010 v Luxoru.

Reklama