Zajímavý příspěvek přišel od čtenářky Tany M. Navazuje na svůj loňský článek a nevynechá ani současné problémy. Pravdivé a aktuální.

Milé ženy in. cz.
Zas je o čem psát. :-)

Vloni jsem napsala na ženu in příspěvek „hovní louky.Napsala jsem pár vět o tom, jak mě štvou pejskaři ,kteří nechají „kandit“ své psí miláčky na předzahrádky, na pískoviště, na prostory v parcích apod. Pak se tyto předzahrádky mění v  „hovní louky“.

Též sem psala, že v civilizované Evropě tento druh problému řeší. Když se psí miláček „vykaká“ do upraveného parku, do předzahrádky, tak zcela zaručeně má majitel psa do 14 dnů ve schránce složenku s pokutou 100 eur ,v Německu 114 eur. Je to taky tím, že ve velkých evropských městech je rozsáhlý kamerový systém, který hlídá nejen bezpečnost, ale i čistotu města. Tato vymoženost k nám ještě nedorazila.

Megalomanské obchodní centra mi vůbec nevadí. V zimě je v nich docela teplo, a v létě je tam účinná klimatizace.

Bezdomovci mě neštvou, jsou to lidé jako my, akorát nepochopili, že celý život musí tvrdě pracovat za minimální mzdu, kterou stejně odevzdávají bankám a nadnárodním společnostem. Na živobytí zůstane obyčejným lidem pár tisíc, a s těmi musí hospodařit celý měsíc. Kdo to pochopil, jede vlakem dál, jinak skončí pod mostem.

Drahé parkování v centru Prahy mi nevadí. Je to cena za luxus, aby jste zaparkoval svého plechového miláčka v centru města. Hodina parkovávání převyšuje hrubou hodinovou mzdy obyčejného pozemšťana. 100 / za hodinu parkování mi přijde jako dobrá cena Zvláště pak pro majitele parkoviště. Tedy magistrátu.

Bary v okolí mi vůbec nevadí. V současné době jsou v okolí mého bydliště 4 bary a 5 heren a ty zejí prázdnotou. Lidé mají jiné problémy, a proto nevysedávají po barech.

____

Vadí mi, že lidé se hrozně zadlužují, na obyčejné pozemské věci.

Vadí mi arogance politiků, kteří se smějí obyčejným lidem do tváře.

Vadí mi, že většina starých lidí žije na hranici bídy. Celý život pracovali a mají jen dvě francouzské hole, mizerný důchod a léky jim musí kupovat jejich děti.

Vadí mi, že pojmům „odklánění, rozklad podniku, tunel, krabice od bot, dárkové balení vína „ se rovnou neříká zlodějina.

Tana M.

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Hezky jste to sepsala. Takříkajíc od plic.
Zaujal mě ten úvod ohledně kamerového systému a pokut. Já myslím, že tady už jsou taky zavedené kamery, jen ty záznamy nikdo - za tímto účelem – jaksi nesleduje :(
Pěkný (čistý) den
Saša

Téma dnešního dne: Co váš štve v místě vašeho bydliště?

Ať už jde o místo, kde jste se narodily nebo kam jste se přistěhovaly, určitě je spousta věcí, které vás v místě vašeho bydliště štvou.

  • Počínaje psími výkaly, kriminalitou, stavbou megalomanských obchodních center, a na druhou stranu regionální nezaměstnaností.
  • Štvát vás mohou také bezdomovci, nebo neupravené chodníky, drahé parkovné, bary a herny pod vašimi okny, arogantní úředníci na radnici.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Ani naše, byť milované, bydliště.
Postěžujte si, ulevte si, napište, jako byste psaly na vaši radnici.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jeden kvalitní příspěvek odměníme pěkným dárkem: Knihou nakladatelství Argo / Babička drsňačka a diářem na rok 2013.

diar

Reklama