Dnes na to vzpomínám s úsměvem na rtech. Před 5 lety mě poslal vedoucí na zástup do práce na letišti. Práce začínala v 6 ráno, a já jsem se rozhodla že, pojedu do práce autem.

Vedoucí mně řekl, že na pracovišti dostanu firemní kartičku a auto si pak přeparkuji na vyhrazené místo pro zdravotní službu. Zaparkovala jsem v pavilónů D, v 6 patře vysokopodlažních garáží. CHyba se stala u mně ,že jsem si nezapsala číslo parkovacího místa a odešla jsem do práce. Protože to byl den blbec, vzpomněla jsem si na auto až kolem poledne. Zapomněla jsem v jakém podlaží auto je. Požádala jsem parkovací službu, zda by mně nepomohli najít mé auto. Odpověď byla jasná... "Ne", nemáme to povolené od šéfa".

A tak nakonec, já kvůli své zapomnětlivostí, a nezodpovědnosti, že jsem si nezapsala číslo ,místo, patro a blok, jsem musela prohledat celý blok garáží. 2000 parkovacích míst Auto jsem po 2 hodinách hledání našla. Parkování mně stálo 820 korun, co hluboce převyšovalo mojí denní mzdu. Tak to bylo i poučení pro mně, že důležité údaje by si měl člověk vlastně pamatovat, a když si je nezapamatuje, tak by si je měl většinou někde zapsat.

A tak na závěr jen malá poznámka z odborné literatury:

"Zapomínání je jedním z nejčastějších příznaků demence, který manifestuje velmi časně. Ne vždy se ale jedná o demenci. Poruchy paměti (zapomnětlivost) se vyskytují také s vyšším věkem. "

Hezký den

Tana M

Pozn. red.: Text nebyla redakčně upraven

Ve Vídni na letišti je podobné fajnové parkoviště. Taky jsem se prošla! :)

Reklama